Ολλανδία Αμστερνταμ διαμονη!

tmary

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
καλησπέρα
Γνωρίζει κάποιος να μας προτείνει ξενοδοχείο στο Amsterdam για οικογένεια με δυο μικρά παιδιά? Είναι η πρώτη φορά που σχεδιάζουμε να πάμε και δεν ξέρω ούτε που είναι προτιμότερο να κοιτάξω. Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!!
ευχαριστώ
 
Μηνύματα
32
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
γεια σας παιδια!!!!πως σας φαινεται αυτο το ξενοδοχειο?? ειναι απο τα πιο οικονομικα που εχω βρει για καλοκαιρι απλα με προβληματιζει η αποσταση προς το κεντρο και επισης η περιοχη.. εχει καποιος αποψη πανω σ αυτο??https://www.booking.com/hotel/nl/he...5a6c6a043c300092;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl
 

vana23kara

Member
Μηνύματα
74
Likes
34
Δες κ το xohotels coutoure. Πήγα πρόσφατα. Το έκλεισα από τη σελίδα του ξενοδοχείου κατευθείαν κ ήταν καλή η τιμή. Από έξω ακριβώς έχει στάση τραμ. Πεντακάθαρο. Τετραστερο με όλη τη σημασία. 15 λεπτά από το κέντρο

https://xohotels.com/hotel/xo-hotels-couture-amsterdam/
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
32
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Δες κ το xohotels coutoure. Πήγα πρόσφατα. Το έκλεισα από τη σελίδα του ξενοδοχείου κατευθείαν κ ήταν καλή η τιμή. Από έξω ακριβώς έχει στάση τραμ. Πεντακάθαρο. Τετραστερο με όλη τη σημασία. 15 λεπτά από το κέντρο
το κοιταξα φαινεται οντως τέλειο αλλά δεν έχει απο οτι ειδα τετρακλινο και ειμαστε 4 ατομα..ειναι διπλα σχεδον σ αυτο που ειχα βρει.. ειναι γενικα καλή περιοχή??
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ρiξε μια ματια στο MEINEGER εχει 4κλινα ειναι εκτος κεντρου αλλα ειναι σε κομβο παιρνανε 3 γραμμες τραμ λεωφορειο,μετρο και ειναι ακριβως εξω απο τον σιδ σταθμο sloterdijk ,σε 20 λεπτα εισαι αεροδρομειο και στο κεντρο. Εμεινα εκει τον Μαρτιο και το βρηκα βολικο ,διπλα εχει σουπερ μαρκετ που ειναι ανοικτο απο ρις 6 εως τα μεσανυχτα.
 

vana23kara

Member
Μηνύματα
74
Likes
34
το κοιταξα φαινεται οντως τέλειο αλλά δεν έχει απο οτι ειδα τετρακλινο και ειμαστε 4 ατομα..ειναι διπλα σχεδον σ αυτο που ειχα βρει.. ειναι γενικα καλή περιοχή??

Ήσυχη περιοχή. Με σούπερ μάρκετ lidl εκεί κοντά αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να περνάει μέσο μεταφοράς έχουν πολύ καλές συγκοινωνίες στο Άμστερνταμ.
 
Μηνύματα
32
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ήσυχη περιοχή. Με σούπερ μάρκετ lidl εκεί κοντά αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να περνάει μέσο μεταφοράς έχουν πολύ καλές συγκοινωνίες στο Άμστερνταμ.
σ ευχαριστώ πολυ!!!!!!!!

Ρiξε μια ματια στο MEINEGER εχει 4κλινα ειναι εκτος κεντρου αλλα ειναι σε κομβο παιρνανε 3 γραμμες τραμ λεωφορειο,μετρο και ειναι ακριβως εξω απο τον σιδ σταθμο sloterdijk ,σε 20 λεπτα εισαι αεροδρομειο και στο κεντρο. Εμεινα εκει τον Μαρτιο και το βρηκα βολικο ,διπλα εχει σουπερ μαρκετ που ειναι ανοικτο απο ρις 6 εως τα μεσανυχτα.
θα το κοιτάξω σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
32
Likes
25
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
λίγες μέρες μετά σας χαιρετώ και πάλι!!!!όλον αυτο τον καιρο συνεχιζα να ψαχνω την καλυτερη προσφορα ξενοδοχειου στο Άμστερνταμ και κατέληξα στα εξής. ειτε το west side inn με 360 τα 3 βραδια για 4 ατομα που ομως διαβασα καποιες κριτικές όχι πολύ καλές και δευτερη επιλογη το meininger hotel amstel στο οποιο προκυπτει το εξης θεμα. H booking το δινει σε προσφορα 407 τα 3 βραδια ενω αν το κλεισω κατευθειαν απο το site της meininger μου το βγαζει 344. Η απορια μου ειναι επειδη η διαφορα ειναι μεγαλη υπαρχει περιπτωση να με χρεωσουν κατι παραπανω στο ξενοδοχειο αν το κλεισω απο το site???εστειλα μηνυμα στο φμπ και στην εταιρεια αλλα δεν μου εχουν απαντησει. Μπορει καποιος να με βοηθησει η να μ πει τη γνωμη του ως προς αυτο??ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
. H booking το δινει σε προσφορα 407 τα 3 βραδια ενω αν το κλεισω κατευθειαν απο το site της meininger μου το βγαζει 344. Η απορια μου ειναι επειδη η διαφορα ειναι μεγαλη υπαρχει περιπτωση να με χρεωσουν κατι παραπανω στο ξενοδοχειο αν το κλεισω απο το site???εστειλα μηνυμα στο φμπ και στην εταιρεια αλλα δεν μου εχουν απαντησει. Μπορει καποιος να με βοηθησει η να μ πει τη γνωμη του ως προς αυτο??ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Προτιμω να κλεινω απο τα σαιτ, γιατι αποφευγω την προμηθεια της booking που ειναι καπου 15%. Προχωρα αφοβα, δεν θα σε χρεωσουν παρα πανω.
 

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Καλησπέρα σε όλους. Αν και έχω καιρό ακόμα μέχρι το ταξίδι μου την Πρωτοχρονιά, θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για 3 πιθανές διαμονές

Επιλογή 1 Motel One Waterlooplein
(έχουμε ξαμαμείνει σε Motel One στην Alexanderplatz και το λατρέψαμε)
http://www.booking.com/Share-JAk2Zc

Επιλογή 2 Hotel Arena
(Γύρω στα 30€ πιο φθηνό και πολύ όμορφα δωμάτια)
http://www.booking.com/Share-V9en6S

Επιλογή 3 Hotel Casa
(Στα 60€ πιο φθηνό απ το πρώτο αλλά αρκετά απομακρυσμένο απ το κέντρο)
http://www.booking.com/Share-I9H3x0

Δεδομένου ότι θα έχουμε 2 ολόκληρες μέρες στη διάθεσή μας, εσείς τι θα επιλέγατε για βάση, ώστε να δείτε καλύτερα την πόλη;
 

kati_pro

Member
Μηνύματα
55
Likes
29
Καλησπέρα. Μπορώ να σου πω τη γνώμη μου για το τρίτο ξενοδοχείο που αναφέρεις.
Μείναμε στο Casa την άνοιξη. Υπέροχο ξενοδοχείο ,ακόμη πιο υπέροχο cafe στον τελευταίο όροφο με απίστευτη θεα που λειτουργεί ομως μόνο όταν έχει καλό καιρό . Το ξενοδοχείο το λατρέψαμε. Το δωμάτιο μας είχε θεα στον ποταμό Amstel .Εξαιρετικό design, ωραίο μπαρ , φοβερό νεανικό προσωπικό. Παρολ' αυτά για δύο μέρες στο Άμστερνταμ δε θα το επέλεγα λόγω θέσης. Με το μετρό είναι μόνο δέκα λεπτά από το κέντρο αλλά για δύο μέρες θα επέλεγα ένα πιο κεντρικό. Καλά να περάσεις!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom