Νορβηγία Αναρρίχηση στον Παγετώνα FoLgefonna

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
α δεν παίζω, δεν μαρέσουν αυτά τα ψιλά γράμματα στα συμβόλαια..! επειδή είμαι βολικός άνθρωπος όμως οκ θα σε ταίσω! ισχύει το στοίχημα λοιπόν! αρκέτα όμως δεν είναι τα εφτακόκια ευρώ..ή μες την τιμή είναι και όλες οι αλιμονιές που σχεδιάζετε? ή κάτι δεν υπολογίζω εγώ σωστά
Ο αλιμονιές είναι μέσα στην τιμή αν σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα (όπως και η κούραση κιαυτή περιλαμβάνεται καθώς και το καθημερινό πρωινό φραπεδάκι -το απόγευμα πίνω καπουτσίνο-:xmas_biggrin::xmas_biggrin::xmas_biggrin:).Για να μην ειμαστε οφ τόπικ να πώ πως πιθανόν να ανεβούμε και πάλι Folgefonna (αυτό δεν είναι στην τιμή εννοώ ενοικίαση εξοπλισμού)).
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Μην βάλεις στοίχημα γιατί θα το χάσεις :xmas_smile::xmas_smile::xmas_smile:.
Υπολόγιζε για μια βδομάδα αεροπορικά + ξενοδοχείο + ταξ.ασφάλεια + αυτοκίνητο = 680 ευρό + τι θα φας +βενζίνες.
σαν λίγα μου φαινωνται βρε καρνταση:xmas_mrgreen:
και δεν ειναι και απο τις φτηνες ΄χωρες...
μου βάζεις ιδέες...:xmas_rolleyes: οχι οτι υπαρχουν λεφτά αλλά ετσι να μπαινουμε στην μπρίζα
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
σαν λίγα μου φαινωνται βρε καρνταση:xmas_mrgreen:
και δεν ειναι και απο τις φτηνες ΄χωρες...
μου βάζεις ιδέες...:xmas_rolleyes: οχι οτι υπαρχουν λεφτά αλλά ετσι να μπαινουμε στην μπρίζα
Ο υπολογισμός έγινε ώς εξής:
1) Thessaloniki-Rygge 100 euro (Ryanair)
2) Hotel 100/night = 50 pp x 7 =350
3) Rent a Car 100 x 7 = 700 / 3 = 230+ κάτι.
Σύνολο για 7 νύχτες/8 μέρες 680 συν το γεγονός ότι μπορεί να βρεθουν και πιο οικονομικά εισιτήρια (60 ευρό πιθανόν),αυτοκίνητο στα 80 ευρό (άσε που μπορεί το κόστος να πάει διά 4) και ξενοδοχείο αφού θα έχουμε αυτοκίνητο μπορεί να μείνουμε και σε κανένα Norwegean Hut.
Με λίγα λόγια τζάμπα στοίχημα κέρδισα από τον Φοίνικα :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:.
 

finikass

Member
Μηνύματα
84
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
εκτός από τη Γη???
μεγάλη μπουκιά φάε τουμπιώτη.....μεγάλες κουβέντες μη λες! αν κερδίσω το στοίχημα ή μάλλον όταν κερδίσω, θα πρέπει να πλερώ και φαί και βενζίνες ΕΣΥ:bleh: ε ρε κάτι μάσες που θα πέσουν..μόλις πέσω απτο αλεξίπτωτο:haha:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Ο υπολογισμός έγινε ώς εξής:
1) Thessaloniki-Rygge 100 euro (Ryanair)
2) Hotel 100/night = 50 pp x 7 =350
3) Rent a Car 100 x 7 = 700 / 3 = 230+ κάτι.
Σύνολο για 7 νύχτες/8 μέρες 680 συν το γεγονός ότι μπορεί να βρεθουν και πιο οικονομικά εισιτήρια (60 ευρό πιθανόν),αυτοκίνητο στα 80 ευρό (άσε που μπορεί το κόστος να πάει διά 4) και ξενοδοχείο αφού θα έχουμε αυτοκίνητο μπορεί να μείνουμε και σε κανένα Norwegean Hut.
Με λίγα λόγια τζάμπα στοίχημα κέρδισα από τον Φοίνικα :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:.
Ξέχωρα που αν το χοντρύνω παίρνουμε και καμιά σκηνή μιας και στην Νορβηγία επιτρέπεται το ελεύθερο κάμπινγκ στην ύπαιθρο (όπου και θάμαστε)οπότε τζάμπα και οι διανυκτερεύσεις:xmas_biggrin::xmas_biggrin::xmas_biggrin:.
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
δε με λες, ο εξοπλισμός συμπεριλαμβάνεται στην τιμή που σου δίνει εκει το πρακτορείο ή τον χρεώνει έξτρα; αμα είναι να μην κουβαλάω τσάμπα "σιδερικά" απο Ελλάδα..
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
δε με λες, ο εξοπλισμός συμπεριλαμβάνεται στην τιμή που σου δίνει εκει το πρακτορείο ή τον χρεώνει έξτρα; αμα είναι να μην κουβαλάω τσάμπα "σιδερικά" απο Ελλάδα..
Αν κλείσεις με οδηγό στην τιμή περιλαμβάνεται και ο εξοπλισμός.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
μεγάλη μπουκιά φάε τουμπιώτη.....μεγάλες κουβέντες μη λες! αν κερδίσω το στοίχημα ή μάλλον όταν κερδίσω, θα πρέπει να πλερώ και φαί και βενζίνες ΕΣΥ:bleh: ε ρε κάτι μάσες που θα πέσουν..μόλις πέσω απτο αλεξίπτωτο:haha:
Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι από Preikestolen θα πέσουμε στο φιορδ ; Στην χειρότερη των περιπτώσεων να πιάσω καμιά ψαρούκλα πέφτοντασ και να την τηγανίσεις το βράδυ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom