Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

psilosgeo

Member
Μηνύματα
26
Likes
5
Ευχαριστώ για την απάντηση! Έχεις δίκιο καθώς ήταν λίγο απο βιασύνη όλο το πρόγραμμα.

Αφαιρέσαμε εντελώς το Σαντιάγο δε Κουμπα και είπαμε να μείνουμε μέχρι Σιενφουέγκος, Σάντα Κλάρα και Τρινιδάδ.

Και μάλλον αντί για Cayo Coco θα καταλήξουμε Varadero.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Μια χαρα σας βρισκω!! Πιο ρεαλιστικο το προσχεδιο.. Οποτε αφιερωστε παραπανω μερες στην Αβανα αν σας βγαινει κ οχι μονο 3 που ελεγες αρχικα.
 

nikpan

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Απο που αγοράζουμε κάρτες πρόσβασης και πόσο κοστίζουν;
2 πέσος η ώρα, από τα γραφεία του ΟΤΕ, ή 3 από τους πιτσιρικάδες που τις πουλάνε στις ίδιες πλατείες.

Καλησπέρα,θα ταξιδέψω και εγώ σε μια εβδομάδα για Κούβα και θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτές τις κάρτες ιντερνετ. Χρειάζομαι λαπτοπ ή μπορώ και από το κινητό μου;
Ευχαριστώ πολύ.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Απο το κινητο κανονικα. Βαζεις τον κωδικο καθε φορα που θελεις να συνδεθεις κ μετραει αντιστροφα ο χρονος που σου μενει.
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Απο που αγοράζουμε κάρτες πρόσβασης και πόσο κοστίζουν;
2 πέσος η ώρα, από τα γραφεία του ΟΤΕ, ή 3 από τους πιτσιρικάδες που τις πουλάνε στις ίδιες πλατείες.

Καλησπέρα,θα ταξιδέψω και εγώ σε μια εβδομάδα για Κούβα και θα ήθελα να μάθω πως ακριβώς μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτές τις κάρτες ιντερνετ. Χρειάζομαι λαπτοπ ή μπορώ και από το κινητό μου;
Ευχαριστώ πολύ.
1,5$ για 1 ώρα κοστίζουν. Οι πιτσιρικάδες στις πλατείες τις πουλάνε 2,5. Κανονικά γίνεαι κ από λάπτοπ. Αρκετές φορές μας "έτρωγε" κάποια λεπτά αλλά δεν ξέρω γιατί, αν και το wifi το είχαμε κλειστό μόλις φεύγαμε απο την πλατεία.μην παραξενευτείς..
 

nikpan

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Απο το κινητο κανονικα. Βαζεις τον κωδικο καθε φορα που θελεις να συνδεθεις κ μετραει αντιστροφα ο χρονος που σου μενει.

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφορίες.

1,5$ για 1 ώρα κοστίζουν. Οι πιτσιρικάδες στις πλατείες τις πουλάνε 2,5. Κανονικά γίνεαι κ από λάπτοπ. Αρκετές φορές μας "έτρωγε" κάποια λεπτά αλλά δεν ξέρω γιατί, αν και το wifi το είχαμε κλειστό μόλις φεύγαμε απο την πλατεία.μην παραξενευτείς..
Ευχαριστω πολυ για την απάντηση.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
6
Likes
0
για σας
φευγω σε μια ενδομαδα για κουβα θα πρεπει να κλησω εκδρομες απο internet; η ειναι καλητερα απο κουβα.
το βαραδερο αξιζει τελικα να πας δεν εχω καταλαβει
αυχαριστω βασιλης
 

nikpan

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
για σας
φευγω σε μια ενδομαδα για κουβα θα πρεπει να κλησω εκδρομες απο internet; η ειναι καλητερα απο κουβα.
το βαραδερο αξιζει τελικα να πας δεν εχω καταλαβει
αυχαριστω βασιλης
Εγω θα ταξιδέψω με γκρουπ και το προγραμμα ειναι ως εξής :
4 διανυκτερευσεις Αβάνα
2 >> Τρινιδαδ
1 >> Βαραδερο
Ισως Λοιπον να αξιζει να αφιερώσεις μια μέρα και εσυ.Κατι θα ξέρουν οι διοργανωτές (ελπιζω).
 

nikpan

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Θα ηθελα να ρωτησω επισης τι γίνεται με νερό και φαγητά.τρωμε και πίνουμε ελεύθερα;παγάκια σε ποτά;Επισης αν εχει ταξιδέψει κάποιος με Swiss πρόσφατα θα ηθελα την εμπειρία του.
Ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom