Βολιβία Περού Από το Περού μέχρι τη Βολιβία...

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
βρε βρε εκπληξη !!!
παρε τον αερα στο Ροδολφο ( αν πας στο ίδιο καταλυμα με εμενα ) και κανε του πρωτος
παρατηρησεις !!!!
Το αστειο θα το καταλαβεις αν διαβασεις την ιστορια μου ....

Καλα να περνατε !!!
 

Fani P

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Περού !
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου δεν έχω πάει...
Πληροφορίες για Περού

Gmavro75,
σε ευχαριστούμε για την φοβερή αφήγηση και κυρίως τα tips. Σκεφτόμαστε να ταξιδέψουμε στο Περού μέσα στο επόμενο καλοκαίρι.
Μπορείς να μου συστήσεις κάποιο τοπικό γραφείο να μου κάνει όλες τις κρατήσεις και τις μεταφορές/ξεναγήσεις;
Ποιο περίπου είναι το συνολικό κόστος για 12-14 ημέρες Περού;
Οικονομική πτήση από Αθήνα για Λίμα;
Thank you in advance,
Fani P

:)
 

ioanna25

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Διαβάζοντας και ψάχνοντας ξεκίνησα να κλείνω τα πάντα μόνος μου.Ταυτόχρονα επικοινωνούσα και με διάφορα γραφεία παίρνοντας κάποιες προσφορές.Τελικά κάνοντας μια πρόχειρη σούμα μου βγήκε το ταξίδι με γραφειο σχεδόν τα ίδια χρήματα απ οτι αν τα έκλεινα μόνος μου. Διαλεξα το γραφειο για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Το προγραμμα έχει ως εξης: Λιμα-Αρεκιπα-Κολκα-Πουνο-Τιτικακα-Κουσκο-Αγκουα-Ματσου Πιτσου-Πουέρτο Μαλντοναντο-Λιμα. Αρκετα σφιχτό και πολλά πρωινά ξυπνηματα.

Επειδή σκέφτομαι να κάνω το ίδιο ταξίδι μήπως θα μπορούσες να γράψεις το γραφείο το οποίο επέλεξες?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το προγραμμα έχει ως εξης: Λιμα-Αρεκιπα-Κολκα-Πουνο-Τιτικακα-Κουσκο-Αγκουα-Ματσου Πιτσου-Πουέρτο Μαλντοναντο-Λιμα. Αρκετα σφιχτό και πολλά πρωινά ξυπνηματα.

Επειδή σκέφτομαι να κάνω το ίδιο ταξίδι μήπως θα μπορούσες να γράψεις το γραφείο το οποίο επέλεξες?
Όλα μπορείς να τα κάνεις και μόνη σου. Να κλείσεις διαμονές, λεωφορεία μεταξύ των πόλεων. πχ μεταξύ Πούνο και Κούσκο υπάρχει ωραιότατο τουριστικό λεωφορείο. Από Κούσκο για ιερή κοιλάδα θα βρείτε ένα ταξί στο Κούσκο. Για Μάτσου Πίκτσου τραίνο αναγκαστικα. Μόνο για τον Αμαζόνιο δεν μπορώ να πω τη γνώμη μου γιατί δεν πήγα
 

ka8y

Member
Μηνύματα
66
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Λίγο αργοπορημένα μεν.. γιατι τώρα έκανα εγγραφή.. Θέλω να σε ευχαριστήσω μέσα απο την καρδιά μου γιατι η δικιά σου ιστορία μου έλυσε ΠΟΛΛΕΣ απορίες και με έκανε να μπορέσω να οργανώσω το ταξίδι στο περού μόνη μου! (ε ναι τώρα τελευταία, το 2010).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.749
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom