Κούβα Βιζα για Κούβα!!

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Πρέπει να είναι ταξιδιωτική ασφάλιση για βίζα ή και μια απλή μπορεί να κάνει την δουλειά. Γιατί για παράδειγμα στην interamerican αυτή για βίζα έχει 50 ευρώ ενώ η απλή 30 ευρώ.
εγω την 30αρα απο ιντεραμερικαν εβγαλα και ηταν κομπλε.
 

nattono1988

Member
Μηνύματα
16
Likes
11
Πάντως στην πρεβεία ότι να ναι, τόσες μέρες και δεν απαντάει κανείς. Δεν θέλω να σκεφτώ τι θα γινόταν αν έκλεινα εισητηρίο να πάω τώρα. Ελπίζω το Σεπτέμβριο να ανοίξουν..
 

woodripp3r

Member
Μηνύματα
84
Likes
75
Καλημέρα σας εχω μια απορία σχετικά με την ταξιδιωτική ασφάλιση. Μάλλον θα κλείσω αεροπορικά μέσω Ρωσίας με aeroflot και απότι είδα σου έχει την παρακάτω ασφάλιση, αλλά απότι βλέπω είναι μόνο για Ρωσία. Με αυτή την ασφάλιση ταξιδεύω κανονικά για Κούβα? Επίσης θα έχω πρόβλημα με την visa?

Travel insurance that covers you during your flight and while at the airport. It will protect you if your flight is delayed by more than three complete hours, or if something happens to your baggage during the flight, or if you miss your flight.
In addition, the insurance will cover medical costs in the event of a medical incident at the airport or aboard the plane. Coverage up to RUB1,500,000. This insurance is only available to Russia nationals.
3.95£ per passenger
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα σας εχω μια απορία σχετικά με την ταξιδιωτική ασφάλιση. Μάλλον θα κλείσω αεροπορικά μέσω Ρωσίας με aeroflot και απότι είδα σου έχει την παρακάτω ασφάλιση, αλλά απότι βλέπω είναι μόνο για Ρωσία. Με αυτή την ασφάλιση ταξιδεύω κανονικά για Κούβα? Επίσης θα έχω πρόβλημα με την visa?
Στο απόσπασμα που επισύναψες γράφονται καθαρά οι καλύψεις. Επομένως, όχι, δεν σε καλύπτει για Κούβα.

edit: διόρθωσα το μήνυμα
 
Last edited:

woodripp3r

Member
Μηνύματα
84
Likes
75
Μπορεί καποιος να μου προτεινει που να κανω την ασφαλιση αυτη και τι να επιλεξω?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Οι γνωστές ασφαλιστικές εταιρίες πουλάνε ταξιδιωτική ασφάλεια. Γκούγκλαρε λίγο και κάνε μια έρευνα αγοράς online δίνοντας τα στοιχεία του ταξιδιού σου. Εγώ είχα αγοράσει την πιο φθηνή για Κούβα. Προσθέτοντας καλύψεις, η τιμή ανεβαίνει. Για όποια απορία παίρνεις την εταιρία τηλέφωνο. Να τους επισημάνεις ότι χρειάζεσαι ένα χαρτί στα αγγλικά που να λέει ότι η ασφάλεια είναι για Κούβα.
 

nattono1988

Member
Μηνύματα
16
Likes
11
Παιδία Καλημέρα, σήμερα μπόρεσα και επικοινώνησα με την πρεσβεία της Κούβας στη Αθήνα, δεν είναι πια αρμόδια για την έκδοση βίζας, να ξέρετε μην ταλαιπωρήστε. Εγώ που είμαι από βόρεια Ελλάδα μου είπαν να επικοινωνήσω με ένα τουριστικό στη Θεσσαλονική, το sunflight. Πολύ πιο εύκολη διαδικασία. Επίσης βγάζουν λέει και ταξιδιωτικές ασφάλειες αλλά δεν ρώτησα τιμη.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παιδία Καλημέρα, σήμερα μπόρεσα και επικοινώνησα με την πρεσβεία της Κούβας στη Αθήνα, δεν είναι πια αρμόδια για την έκδοση βίζας, να ξέρετε μην ταλαιπωρήστε. Εγώ που είμαι από βόρεια Ελλάδα μου είπαν να επικοινωνήσω με ένα τουριστικό στη Θεσσαλονική, το sunflight. Πολύ πιο εύκολη διαδικασία. Επίσης βγάζουν λέει και ταξιδιωτικές ασφάλειες αλλά δεν ρώτησα τιμη.
Έμεινα Παυλόπουλος! Και στην Αθηνα πού σε στέλνουν για βίζα;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
E όποιος μπορεί ας πάρει ένα τηλέφωνο, εξακολουθεί να μου φαίνεται απίστευτο, να μας λύσει την απορία.
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Σε παραπεμπουν αντιστοιχα σε ταξιδιωτικα γραφεια στην Αθηνα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σε παραπεμπουν αντιστοιχα σε ταξιδιωτικα γραφεια στην Αθηνα.
Νομίζω μπορούμε να πούμε ονόματα, δεν είναι διαφήμιση, αν είναι όπως τα λέτε είναι υποχρεωτική διαδικασία. Τα πρακτορεία αυτά εκδίδουν τη βίζα με τι κόστος; Και χωρίς να αγοράσεις άλλες υπηρεσίες από αυτά;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom