Κούβα Βιζα για Κούβα!!

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Έμεινα Παυλόπουλος! Και στην Αθηνα πού σε στέλνουν για βίζα;
Νομίζω μπορούμε να πούμε ονόματα, δεν είναι διαφήμιση, αν είναι όπως τα λέτε είναι υποχρεωτική διαδικασία. Τα πρακτορεία αυτά εκδίδουν τη βίζα με τι κόστος; Και χωρίς να αγοράσεις άλλες υπηρεσίες από αυτά;
Στη Θεσσαλονίκη που ρώτησα είναι 25ε και στην βγάζει (έτσι είπε) σε 1 μέρα
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.448
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Εμενα μ ειπαν στην θεσσαλονικη το sunlight. Στην Αθηνα δε μ ειπαν συγκεκριμενα. Ρωτησα για τιμη αν θα ειναι η ιδια κ μ ειπαν οτι δε γνωριζουν αλλα ισως λιγο ακριβοτερα.. Ταξιδιωτικη ασφαλιση μπορεις να βγαλεις ειτε εκει παλι ειτε οπου αλλου θελεις
 

Chris Bill

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα κ χρόνια πολλά σε όλους σας!!!
Πρόκειται να πάω Κούβα (προφανώς) κ ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τη βίζα.. Έχω διαβάσει από διάφορα post εδώ ότι για να βγάλεις βίζα από Ελλάδα σου ζητάνε επιπλέον πράγματα με αποτέλεσμα να κοστίζει αρκετά παραπάνω..... Επειδή θα πετάξουμε από Ιταλία κ συγκεκριμένα από Μαλπένσα μήπως ξέρει κανείς αν μπορούμε να βγάλουμε βίζα από κει με μικρότερα έξοδα;;; Για παράδειγμα από Ιταλία χρειάζεται πάλι ταξιδιωτική ασφάλιση κ τέτοια;;; Αν ξέρει κάποιος τη διαδικασία από Ιταλία ας μ στείλει.........
Υ.Γ. Α!!! Να αναφέρω ότι έχω άτομο στην Ιταλία για να αναλάβει τη διαδικασία... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!
Καλησπερα και απο εμενα.....παρακολουθω ολες τις συζητησεις εδω και καιρο..
Εχω και εγω μια ερωτηση....εχω κανονησει ταξιδι στην Αμερικη με καταληξη το LOS ANGELES ,θελουμε απο εκει να πεταξουμε για ΚΟΥΒΑ.... χρειαζεται να βγαλω ΒΙΖΑ ή ταξιδιωτικη ασφαλεια απο Ελλαδα??
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπερα και απο εμενα.....παρακολουθω ολες τις συζητησεις εδω και καιρο..
Εχω και εγω μια ερωτηση....εχω κανονησει ταξιδι στην Αμερικη με καταληξη το LOS ANGELES ,θελουμε απο εκει να πεταξουμε για ΚΟΥΒΑ.... χρειαζεται να βγαλω ΒΙΖΑ ή ταξιδιωτικη ασφαλεια απο Ελλαδα??
Και τα δύο. Και πολύ πιθανόν με τους επικείμενους κανονισμούς να μην μπορείς να πετάξεις απευθείας, αλλά να πρέπει να πας μέσω τρίτης χώρας και να κι νδυνευσεις με πρόστιμο. Στη θέση σου θα περίμενα τους κανονισμούς ή θα πήγαινα πρώτα Κούβα και μετά ΗΠΑ.
 

Chris Bill

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Και τα δύο. Και πολύ πιθανόν με τους επικείμενους κανονισμούς να μην μπορείς να πετάξεις απευθείας, αλλά να πρέπει να πας μέσω τρίτης χώρας και να κι νδυνευσεις με πρόστιμο. Στη θέση σου θα περίμενα τους κανονισμούς ή θα πήγαινα πρώτα Κούβα και μετά ΗΠΑ.
Επικειμενους κανονισμους??
εχω κλεισει ηδη τα εισητηρια για αμερικη....πεταω απο θεσσικη για λονδινο ,μετα απο 2 μερες πεταω για νεα Υορκη,καταλειγω λος αντζελες......αυτα ειναι ολα κλειστα τα αεροπρικα......και σκεφτομουν να πεταξω μετα για κουβα και απο εκει γερμανια επιστροφη...
 

Chris Bill

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επικειμενους κανονισμους??
εχω κλεισει ηδη τα εισητηρια για αμερικη....πεταω απο θεσσικη για λονδινο ,μετα απο 2 μερες πεταω για νεα Υορκη,καταλειγω λος αντζελες......αυτα ειναι ολα κλειστα τα αεροπρικα......και σκεφτομουν να πεταξω μετα για κουβα και απο εκει γερμανια επιστροφη...
συγνωμη...απο θεσσαλονικη παρισι και απο εκει N.Y.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επικειμενους κανονισμους??
εχω κλεισει ηδη τα εισητηρια για αμερικη....πεταω απο θεσσικη για λονδινο ,μετα απο 2 μερες πεταω για νεα Υορκη,καταλειγω λος αντζελες......αυτα ειναι ολα κλειστα τα αεροπρικα......και σκεφτομουν να πεταξω μετα για κουβα και απο εκει γερμανια επιστροφη...
Ε περίμενε δύο εβδομάδες τουλάχιστον να μας ανακοινώσει ο Τραμπ τι θα γίνει με τις πτήσεις μη Αμερικανών πολιτών από ΗΠΑ προς Κούβα.
 

Chris Bill

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ε περίμενε δύο εβδομάδες τουλάχιστον να μας ανακοινώσει ο Τραμπ τι θα γίνει με τις πτήσεις μη Αμερικανών πολιτών από ΗΠΑ προς Κούβα.
.......!!!!!!!!!!
δυστυχως πεταω την αλλη εβδομαδα για αμερικη....και πρεπει να κλεισω εισητηρια επιστροφης πως θα βγω απο αμερικη για να βγαλω το esta..για την εισοδο μου στην αμερικη....
Υπολογιζα να πεταξω για κουβα απο L.A... σε 2 1/2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ....περιπου 25 σεπτεμβριου
..πως μπερδευτηκαν ετσι τα πραγματα ρε αδερφε... :?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Δε μπορείς να πετάξεις για Μεξικό και από εκεί για Κούβα;
Νομίζω ότι μπορείς να βγάλεις τη βίζα στο αεροδρόμιο στο Μεξικό;
 

Chris Bill

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Δε μπορείς να πετάξεις για Μεξικό και από εκεί για Κούβα;
Νομίζω ότι μπορείς να βγάλεις τη βίζα στο αεροδρόμιο στο Μεξικό;[/QUOTE
Καπου διαβασα πως ισχυει απο μεξικο...αλλα ξερει καποιος να μου το πει σιγουρα??
εχει πτηση απο L.A...για μεξικο σιτι....και απο κει για καν κουν ....και εκει μετα για αβανα.....
ψιλοκαλες τιμες βρηκα ....αλλα.............ειναι ταλαιπωρια.....και χωρις να ειναι σιγουρα τα πραγματα... :/
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Διάβασα (δεν θυμάμαι που) ότι τη βίζα για Κούβα την βγάζεις στο αεροδρόμιο του Κανκούν με 25$ λίγο πριν το check-in.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.084
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom