Κούβα Βιζα για Κούβα!!

Μηνύματα
5
Likes
0
Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντηση.δυστυχώς για 10 μέρες βρίσκω αυτή την τιμή μέσω versus travel αλλά θα πάρω να ρωτήσω τι γίνεται για παραπάνω μέρες.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
591
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Γεια σας παιδιά θα ήθελα τη συμβουλή σας για ταξιδιωτική ασφάλεια για ένα μήνα πια εταιρία προτείνεται βρίσκω γύρω στα 100 ευρώ μπορώ να βρω και χαμηλότερα? Σκεφτόμαστε αν υπάρχει οικονομική λύση με καράβι να πάμε Τζαμάικα γιατί τα αεροπορικά στοιχίζουν περίπου 200 το άτομο και δεν ξέρω αν χρειαζεται και βίζα για εκεί; Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει σύνδεση των δυο νησιων δια της θαλάσσης. Μόνο με κρουαζιερόπλοια και αν υπάρχουν ακομη λογο Trump
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γεια σας παιδιά θα ήθελα τη συμβουλή σας για ταξιδιωτική ασφάλεια για ένα μήνα πια εταιρία προτείνεται βρίσκω γύρω στα 100 ευρώ μπορώ να βρω και χαμηλότερα? Σκεφτόμαστε αν υπάρχει οικονομική λύση με καράβι να πάμε Τζαμάικα γιατί τα αεροπορικά στοιχίζουν περίπου 200 το άτομο και δεν ξέρω αν χρειαζεται και βίζα για εκεί; Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Δεν υπάρχει ακτοπλοϊκή σύνδεση από Κούβα για πουθενά στον κόσμο. Μόνο με κρουαζιερόπλοια, αλλά κι αυτά δεν μπορείς να τα επιβιβαστείς από την Κούβα.
 

Nikos7

Member
Μηνύματα
12
Likes
6
επειδή το έψαξα σου στέλνω με pm το πιο οικονομικό που βρήκα
βίζα 35 και ασφάλιση 35
υπάρχουν και άλλα γραφεία εκτός λίστας που σου βγάζουν βίζα
στα στέλνουν με courier. Σε μια μέρα στου στέλνουν την βίζα και σε 2 μέρες σου στέλνουν την ασφάλιση σε email
Καλησπέρα! Μήπως μπορείς να μου πεις ποιο είναι το γραφείο;
 

Giamalina

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Το ερώτημα δεν είναι πώς θα πας στην Κούβα. Αυτό είναι το εύκολο, θα πετάξεις για ΜΕξικό, Παναμά, Καναδά, Κέιμαν, όπου θες κι από εκεί για Κούβα. Το ερώτημα είναι πού θα πας ΜΕΤΑ την Κούβα. Αν επιστρέψεις ΗΠΑ, ίσως έχεις θέμα. Αμ μετά την Κούβα πας κάπου αλλού, κανένα θέμα. Το άβολο είναι πως προς το παρόν δεν μπορείς να πετάξεις απευθείας από Λ.Α για Κούβα διότι προς το παρόν δεν επιτρέπεται για όσους δεν έχουν άδεια. Αν ο σκοπός σου είναι μετά το Λ.Α να μην επιστρέψεις ΛΑ για την πτήση της επιστροφής σου (το οποίο επίσης είναι προβληματικό μέχρι να αποσαφηνιστούν οι κανονισμοί), τότε δεν έχεις θέμα: κλείνεις την πτήση σου για Κούβα μέσω τρίτης χώρας και μετά από την Κούβα πας όπου θες (πλην Αμερικής κατά προτίμηση).
Καλησπέρα σας, ειδα αυτό το μήνυμά σας και σκέφτηκα να σας ρωτησω.. ταξιδεύω μέσω Καναδά με Air canaCa (από Αθήνα για Κούβα) αυτό σημαίνει πως θα βγάλω απλη βίζα για Κούβα από ένα ταξιδιωτικό γραφειο, ετσι;

Εννοείται ότι έχω ηδη εκδοσει ταξιδιωτική ασφάλιση. Και, επισης, θα βγαλω και Ετα για τον Καναδά. Έτσι;

Σας ευχαριστώ πολύ, μας έχετε σωσει! :)
 

gioske

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.090
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Τον Απρίλιο που πήγαμε εμείς έπρεπε να έχεις βίζα (στην ουσία κάρτα τουρίστα) από Αθήνα ,έτοιμη γιατί δεν επιβιβάζεσαι αλλιώς. Λίγο πριν φθάσουμε Αβάνα με την air Canada μοίρασαν σε όλους τους επιβάτες από μία κάρτα τουρίστα με την σφραγίδα τους. Εννοείται βγάζεις και ΕΤΑ
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σας, ειδα αυτό το μήνυμά σας και σκέφτηκα να σας ρωτησω.. ταξιδεύω μέσω Καναδά με Air canaCa (από Αθήνα για Κούβα) αυτό σημαίνει πως θα βγάλω απλη βίζα για Κούβα από ένα ταξιδιωτικό γραφειο, ετσι;

Εννοείται ότι έχω ηδη εκδοσει ταξιδιωτική ασφάλιση. Και, επισης, θα βγαλω και Ετα για τον Καναδά. Έτσι;

Σας ευχαριστώ πολύ, μας έχετε σωσει! :)
Καλά τα λες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επισης ξεχασα,
5ον ψαχτειτε στο ιντερνετ για ταξιδιωτικη ασφαλιση, πολυ φθηνοτερα απο τις ασφαλιστικες εταιρειες στην Ελλαδα, παραθετω απο που εκλεισα εγω με 15$ για δυο ατομα και δεν ειχα κανενα προβλημα στο ταξιδι.
https://quote.travelinsurance.co.uk...-10-1983&aid=0&comp=ctm&reference=10957283446
6ον οταν κλεινετε τα εισητηρια, ριχτε μια ματια στις παροχες γιατι ειναι πολυ πιθανο η αεροπορικη να περιεχει και το κοστος των visas μες στην τιμη
Πάντως και να περίλαμβάνεται το κόστος της βίζας, πρέπει να τη δείξεις από το αεροδρόμιο της πρώτης αναχώρησης.
 
Μηνύματα
20
Likes
13
Πάντως και να περίλαμβάνεται το κόστος της βίζας, πρέπει να τη δείξεις από το αεροδρόμιο της πρώτης αναχώρησης.
καλησπερα και καλη χρονια, ναι αλλα υποτιθεται οτι η αεροπορικη στην δινει στην αρχη της πτησης. αν η βιζα περιλαμβανεται στην τιμη στην απιθανη περιπτωση που δεν στην δωσουν μπορεις να πας να της ζητησεις απ τα γραφεια τους.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
καλησπερα και καλη χρονια, ναι αλλα υποτιθεται οτι η αεροπορικη στην δινει στην αρχη της πτησης. αν η βιζα περιλαμβανεται στην τιμη στην απιθανη περιπτωση που δεν στην δωσουν μπορεις να πας να της ζητησεις απ τα γραφεια τους.
Σε έχασα !
Στο Βενιζέλος καμία αεροπορική δεν δίνει βίζα για Κουβα .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.413
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom