Malev Βοήθεια για εισιτήρια με την Malev

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Kαλησπέρα.Αν και έχω τεράστια εμπειρία στα αεροπλάνα-αεροδρόμια (τις τελευταίες 12 μέρες ,πέταξα 8 φορές με Ryanair) πρώτη φορά θέλω να πάρω τόσα πολλά κιλά μαζί μου καθώς αλλάζω χώρα.Θα έχω μαζί μου τη βαλίτσα 23Kg που δικαιούμαι,μια χειραποσκευή 8kg στις διαστάσεις που πρέπει και το ερώτημα που θέλω να θέσω είναι,
Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα/γκρίνια αν μαζί με τη χειραποσκευή έχω και σακίδιο πλάτης;
Ρωτάω ειδικά για Malev.
Ευχαριστώ
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μπα, ποτέ δε είχα πρόβλημα με την ΜΑ, πάντα κουβάλαγα μικρή βαλίτσα συν τσαντα κι ποτέ δε υπήρχε πρόβλημα.
 

rico

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Για να μην ανοίξω καινούριο νήμα, μεταφέρω την ερώτησή μου εδώ. Θα μας φιλοξενήσουν το Πάσχα κάτι φίλοι στη Βουδαπέστη οπότε και έψαχνα εισιτήρια. Από τα διάφορα site (πχ pamediakopes κλπ) βρίσκω με την malev 179? πήγαινε έλα, το οποίο μου φαίνεται υπερβολικό. Στο site της malev αν κάνω την κράτηση από κει, μου το βγάζει στα 129? το άτομο. Γιατί τόση διαφορά; Μήπως υπολογίζω κάτι λάθος; Αν είναι έτσι με συμφέρει προφανώς να τα κλείσω από την malev τα αεροπορικά
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Δεν κάνεις κάτι λάθος.Οι αεροπορικές εταιρείες δίνουν τους πολύ χαμηλούς ναύλους μόνο μέσω των ιστοσελίδων τους και δεν τις βρίσκεις σε άλλα δίκτυα (ταξιδιωτικά γραφεία κλπ).Αγόρασέ το άφοβα.
 

rico

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σ ευχαριστώ!!! Τα έκλεισα ήδη γιατί είχε και περιορισμένες θέσεις. Θα το έχω υπόψιν αυτό μελλοντικά.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Κριμα,πριν λιγο το διαβασα.Και σκεφτομουν πως ενα ανοιξιατικο ταξιδακι με τις προσφορες που βγαζει στην σελιδα της μαζι με τα ξενοδοχεια και αεροπορικα ειναι οτι πρεπει.

Και ειχε και καλες τιμες για πολλους προορισμους στην ευρωπη.
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Η εταιρεία έκλεισε,όπως μου είπαν από τα γραφεία τους στην Αθήνα,και θα τους ξανατηλεφωνήσω τη Δευτέρα να μου πουν τι θα γίνει με το εισιτήριο που έχω για 30/3 προς Βουδαπέστη.Και δυστυχώς δεν πάει άλλη εταιρεία με απευθείας πτήση από την Αθήνα.Εκτός αν βάλει καμιά Aegean για να εξασφαλίσει το μονοπώλιο,πράγμα ιδιαιτέρως δύσκολο.

Αφού ήξεραν οτι θα έκλειναν,τι πούλαγαν εισιτήρια για Μάρτιο και μετά;

Ανακοίνωση του αεροδρομίου της Βουδαπέστης:

http://www.bud.hu/english/budapest-airport/media/news/press-release-of-malev-zrt.-8954.html
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.321
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom