Άγιος Δομήνικος Βοηθεια για ταξιδι στον Αγιο Δομηνικο

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Πάμε οικογενειακώς 5 άτομα, στη Punta Cana 19 με 26 Σεπτεμβρίου. Υπάρχουν άλλοι που θα πάνε αυτές τις ημερομηνίες?
Περιμένω να μου πεις καμία πληροφορία μιας και θα έχεις γυρίσει μέχρι να φύγω... Εγώ πάω 3-12 Οκτώβρη!!! Ανυπομονώ!!! Λίγες μέρες ακομα! Καλά να περάσετε και θελουμε λεπτομέρειες μετά!!! καλό ταξίδι!!!
 

underage

Member
Μηνύματα
5
Likes
11
Θα μείνουμε στο memories splash, εντυπώσεις θα γράψω σίγουρα.

Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει και θετικά και αρνητικά σχόλια. Αν και τα αρνητικά περισσότερο μου φάνηκαν ιδιοτροπιες για ασήμαντες λεπτομέρειες.

Το σίγουρο είναι ότι θα ξεκουραστουμε.
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Θα μείνουμε στο memories splash, εντυπώσεις θα γράψω σίγουρα.

Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει και θετικά και αρνητικά σχόλια. Αν και τα αρνητικά περισσότερο μου φάνηκαν ιδιοτροπιες για ασήμαντες λεπτομέρειες.

Το σίγουρο είναι ότι θα ξεκουραστουμε.
Με ποια εταιρία πετατε; Εμείς θα μείνουμε το πρώτο βράδυ Punta Cana, 5 βραδια bayahibe και 3 βραδια Punta Cana στο Vik hotel. Με air France πετάμε. Μονοήμερες Santo Domingo, saona island και Catalina island. Αυτά έχω σαν προγραμμα.. Τώρα αν προκύψει κάτι άλλο βλέπουμε. Δυστυχώς samana που ήθελα να πάω δεν θα πάμε...
 

underage

Member
Μηνύματα
5
Likes
11
Με air Transat πετάμε από Τορόντο. Δυστυχώς δε μένουμε στην Ελλάδα.
Για μια βδομάδα που μας έδωσαν άδεια από τη δουλειά, δε συμφέρει να έρθουμε στην Ελλάδα.

Ερώτηση από περιέργεια, με το ελληνικό διαβατήριο χρειάζεσαι βίζα?
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Με air Transat πετάμε από Τορόντο. Δυστυχώς δε μένουμε στην Ελλάδα.
Για μια βδομάδα που μας έδωσαν άδεια από τη δουλειά, δε συμφέρει να έρθουμε στην Ελλάδα.

Ερώτηση από περιέργεια, με το ελληνικό διαβατήριο χρειάζεσαι βίζα?
Α μένετε Καναδά! Είχα πάει Μοντρεαλ στον θείο μου 15 χρόνια πριν... Ενδιαφέρον ταξίδι!!!! Από ότι έψαξα πληρώνεις περίπου 10 δολάρια και σου βγάζουν εκεί βίζα με το που φτάσεις. Δεν βγάζεις από πιο νωρίς. Άμα εχει ταξιδέψει πρόσφατα κάποιος ας μας πει!
 

underage

Member
Μηνύματα
5
Likes
11
Επίσης πληρώνεις στο αεροδρόμιο είσοδο 10 USD και έξοδο 20 USD το άτομο.

Ταξιδιωτικό έγγραφο εκεί, με τα 10 USD, θα βγάλει ο σύζυγος μου, ο οποίος είναι με ελληνικό διαβατήριο και Canadian Permanent Resident card.
 

underage

Member
Μηνύματα
5
Likes
11
Με ποια εταιρία πετατε;...
Καλημέρα από τη καταπληκτική Punta Cana....

Τελικά η εταιρεία που ήρθαμε είναι η Sunwing.ca. Τα μπέρδεψα με τα terminals.

Όλα μέχρι στιγμής κυλανε ομαλά!

Εντυπώσεις τις επόμενες ημέρες.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλημέρα από τη καταπληκτική Punta cana
Σιγά ρε φίλε πρωί πρωί! :confused:Υπάρχουν άρρωστοι άνθρωποι στο φόρουμ, θα πάθουμε κανένα εγκεφαλικό!:haha:
Να περνάς καταπληκτικά, κάνε τα μπανάκια σου, πιες τα κοκτέιλ σου, άντε τις εκδρομούλες σου (isla saona οπωσδήποτε) και εμείς θα περιμένουμε εντυπώσεις :):)
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Καλημέρα από τη καταπληκτική Punta Cana....

Τελικά η εταιρεία που ήρθαμε είναι η Sunwing.ca. Τα μπέρδεψα με τα terminals.

Όλα μέχρι στιγμής κυλανε ομαλά!

Εντυπώσεις τις επόμενες ημέρες.
Καλησπέρα!!!! Οοοο ναιιι ανέβασε καμία φώτο!!!! Να περάστε τέλεια!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εμείς θα μείνουμε το πρώτο βράδυ Punta Cana, 5 βραδια bayahibe και 3 βραδια Punta Cana στο Vik hotel. Δυστυχώς samana που ήθελα να πάω δεν θα πάμε...
Κι άλλος για Δομίνικο λοιπόν! Ελπίζω το Bayahibe να είναι όπως το θυμάμαι εγώ, ένα μικρό πανέμορφο ψαροχώρι χωρίς πολύ τουρισμό και να σου αρέσει.
Όσο για τη samana, δεν ξέρω αν το γνωρίζεις, αλλά τώρα γίνονται ολοήμερες από Punta cana και μέσω Miches για πιο σύντομη διαδρομή οδικώς και μετά με ταχύπλοο σε πάνε Santa Barbara de Samana. Η εκδρομή σε πάει στους καταρράκτες Limon με άλογο, φαγητό σε ράντσο και στο νησί του Bacardi. Εκτός του νησιού Levantado δε θα δεις τις υπόλοιπες παραλίες της χερσονήσου, αλλά παίρνεις μυρωδιά από ένα άλλο κομμάτι του νησιού.
Εγώ το αναφέρω μήπως και δεν το ξέρεις οτι υπάρχει αυτή η δυνατότητα, κι εσύ θα κρίνεις αν αξίζει τα 150 ευρώ αφού θα βρεθείς στο νησί, έτσι να δεις λίγο από Samana...
https://www.viator.com/tours/Punta-Cana/Samana-Day-Trip-Through-Miches/d794-37470P3
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.130
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom