Ουγγαρία Βουδαπέστη 2016 (πλήρης ταξιδιωτικός οδηγός)

Natalia00

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Κι εγώ σε αυτό το συμπέρασμα έφτασα @vagar78 την απλή θα βγάλουμε, απλά επειδή είπε η @mpempa91 για το καραβάκι νομίζω πως δε θα ήταν άσχημη ιδέα! Οπότε περιλαμβάνει το καραβάκι η απλή κάρτα?
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Τι όμορφη η ιστορία σου @mpempa91 !! Τα διαβάζουμε και ανυπομονούμε να έρθει η μέρα που θα πάμε κι εμείς!
Θέλω να σε ρωτήσω.. εβδομαδιαία κάρτα πήρατε αυτή που έχει και κάποιες προσφορες και εκπτώσεις στα αξιοθέατα ή την απλή??
Απλή κάρτα για όλα τα μέσα 7 ημερων! Κοστίζει περίπου 16 ευρώ!!!
 

Natalia00

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Ξέρετε εκτός από το αεροδρόμιο που αλλού μπορώ να την αγοράσω?? Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να την αγοράσω μέσω ίντερνετ?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ξέρετε εκτός από το αεροδρόμιο που αλλού μπορώ να την αγοράσω?? Υπάρχει περίπτωση να μπορώ να την αγοράσω μέσω ίντερνετ?
Με το που φτάσεις στο αεροδρόμιο θα την πάρεις και θα ξεμπερδέψεις αλλιώς αν φτάνεις πολύ αργά και έχει κλείσει το γκισέ θα πας σε ένα κεντρικό σταθμό του μετρό και θα την βγάλεις είτε από αυτόματο μηχάνημα είτε από κάποιο υπάλληλο.Στους πιο κεντρικούς σταθμούς υπάρχει γκισέ, όπως και να έχει μην αγχώνεσαι είναι τόσο εύκολο που δεν χρειάζεται αν ψάξεις κάτι από το ίντερνετ. Εννοείται ότι χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις, χαρά μου να βοηθήσω..
 

Natalia00

Member
Μηνύματα
27
Likes
4
Θα φτάσουμε από Σλοβακία εμείς με λεωφορείο στον σταθμό kelenfold στη Βούδα, λογικα θα έχει εκεί σταθμό μετρό για να πάρουμε τις κάρτες..
Με προβληματίζει πως θα είναι 6 το απόγευμα 31/12 που λίγο πολύ τα καταστήματα έχουν ήδη κλείσει, και ίσως να μη βρω κάποιον εκεί να με εξυπηρετήσει.
 

Adrianomar

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Sinefoula γεια σου . Εμείς θα πάμε οικογενειακώς Βουδαπέστη στις 28/02 και θα μείνουμε σε αυτό που εμείνες και εσύ.Αν μπορείς να μου δώσεις καμιά πληροφορία θα το εκτιμούσα.(Τι έχει κοντά ,ποια στάση βολεύει κτλ.)Ευχαριστώ.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Sinefoula γεια σου . Εμείς θα πάμε οικογενειακώς Βουδαπέστη στις 28/02 και θα μείνουμε σε αυτό που εμείνες και εσύ.Αν μπορείς να μου δώσεις καμιά πληροφορία θα το εκτιμούσα.(Τι έχει κοντά ,ποια στάση βολεύει κτλ.)Ευχαριστώ.
Καταρχας χρονια πολλα,καλα κι ομορφα χριστουγεννα κι ευχομαι να περασετε τελεια.πριν βγειτε απο αεροδρομιο παρε μια καρτα απεριοριστων...και με το λεοφωρειοΕ200 θα φτασετε στο τερμα του και θα παρετε το μετρο σταση astoriaM εκει θα βγητε και στα 100 μετρα ειναι η οδος vacci utca.λογικα η κοελα σας εχει δωσει κωδικο για το πως θα παρετε κλειδια...εγω επερνα το λεοφωρει με τρεμα tec ference Ter απ τη μια κατευθυνση πηγαινα προς βουδα,κι ολα τα συναφη,καστρο,ρομαχωνα
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Και απ την αλλη οπερα κλπ....ειναι ολα πολυ ευκολα εκει.
 

Adrianomar

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Παιδιά καλσπέρα και από εμένα.Κατ'αρχήν Χρόνια Πολλά και Καλές Γιορτές να έχουμε.Μετά από διάβασμα και των 92 σελίδων,μπόρω να πώ ότι ΄έχω κατατοπιστεί αρκετά ως πρός το ταξίδι μας στην Βουδαπέστη.Χάρη πρωτίστως στον vagar78,αλλά και στους υπόλοιπους με τις αφηγήσεις τους πιστέυω έχω βγάλει μία άκρη.Έκλεισα με Ryanair για Βουδαπέστη με 150 ευρώ γι 3 'ατομα,στις 28/3 καί επιστροφή 3/3.Έχουμε 3 μέρες γεμάτες αφού φθάνουμε 08.00 το πρωί.Οι μόνες σίγουρες κρατήσεις είναι για φαί στις 01/ο3 στις 13.00 στο Hungarim Biztro καί στις 2/3 στις 17.30 Trofea( margit korut 2),οπότε το πρόγραμμα θα πάει βάση αυτών των κρατήσεων.Το μέρος που θα μείνουμε ειναι το Vaci Midtown Apartments (vaci utca 42).Σαν πρόγραμμα κάθησα και έβγαλα αυτό.Δέκτή κάθε παρέμβαση. 1η ΜΕΡΑ Άγιος Στέφανος,Κοινοβούλιο,Μνημείο παπουτσιών,Συναγωγή Εβραίων. 2η μερα Γέφυρα Αλυσίδων,Σινταρέλλα,Κλειστή Άγορα. 3η μέρα Προμαχώνας Ψαράδων,Πλατέια Ηρώων,Κάστρο Βούδας,Εκκλησία Ματίας. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. ΥΓ. Επίτηδες δεν έβαλα καθόλου λουτρά γιατι δεν τρελλαινόμαστε ιδιέταιρα.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.130
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom