Αυστρία Ελβετία Ιταλία Βόρεια Ιταλία και Άλπεις

FaVa

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
osfialgia τις διαδρομές μεταξύ των προορισμών θα τις κάνουμε με το πάσο μας. Δηλαδή θα σταματάμε που και που για φωτογραφίες κλπ. Θα κάνουμε και μερικές ψιλοπαρακάμψεις. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί "απαγορεύεται" να κλείσω σ αυτό το ξενοδοχείο... Τί θα πει είναι ακριβά στη Βενετία; Απ τη στιγμή που βρήκα ένα φθηνό και καλό, παύει να είναι ακριβά για μένα! Τα 2-3 πράματα που θέλω να δω στο Τορίνο άστα καλύτερα... Θα με βρίσετε...:p

anny άμα τους το ζητήσω όταν κάνω την κράτηση, δε γίνεται; Τόσο στο φλου είναι;

North66 τί εννοείς με το 1ο; Η διαδρομή είναι 2400km και όχι 4000... Επίσης θα γεμίσω σίγουρα και από γαλλία-αυστρία που είναι πιο φθηνά... Επίσης τα 70? είναι χωρίς αποσκευές. Θα τις πάρω μαζί μου. Δε θα έχω και πολλά πράματα... Ε στην ανάγκη δίνω ένα 50άρι παραπάνω... σιγά.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
anny άμα τους το ζητήσω όταν κάνω την κράτηση, δε γίνεται; Τόσο στο φλου είναι;.
Δε χάνεις τίποτα να το ζητήσεις, αλλά μη το δέσεις και κόμπο ότι θα γίνει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Επίσης τα 70? είναι χωρίς αποσκευές. Θα τις πάρω μαζί μου.
Εννοείς ότι θα πας 15 μέρες με χειραποσκευή;! Δηλαδή θα έχεις και χρόνο να πλύνεις και να στεγνώνεις για να φοράς καθαρά τα λίγα ρούχα που έφερες;(μιλάει ο ιδεοψυχαναγκασμός με τα καθαρά ρούχα). Καλύτερα δώσε το 50ρικο για μια αποσκευή, τουλάχιστον ανά 2 άτομα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
paefstra said:
Εννοείς ότι θα πας 15 μέρες με χειραποσκευή;! Δηλαδή θα έχεις και χρόνο να πλύνεις και να στεγνώνεις για να φοράς καθαρά τα λίγα ρούχα που έφερες;(μιλάει ο ιδεοψυχαναγκασμός με τα καθαρά ρούχα). Καλύτερα δώσε το 50ρικο για μια αποσκευή, τουλάχιστον ανά 2 άτομα.
Δεν θα χρειαστεί να πλένει τίποτα !!!
Ότι λερώνει θα πετιέται και θα αγοράζει καινούργια
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Έχε υπόψη πάντως πως Οκτώβριος και Άλπεις δεν είναι καθόλου καλός συνδυασμός....
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Το ταξιδι ειναι ουτοπικο, δεν βγαινει ουτε απο μερες ουτε απο χρηματα. καλο θα ηταν να επιχειρησεις να δεις λιγα πραγματα και καλα, δεν χρειαζεται νταμαχι, δεν θα το ευχαριστηθεις αλλιως, καλα θα ηταν να εχεις πρωτα σιγουρο το μπατζετ και να τα πας βημα βημα, αλλιως θα βγεις πολυ εκτος στα οικονομικα. αυτοκινητο αμα θες να κανεις πολλα χιλιομετρα, δεν θα την βγαλεις με ενα 1.200κεκ ντιζελ. ουτε απο θεμα ανεσης ουτε απο θεμα ταχυτητας. επισης δεν ξερω που θες να επικεντρωθεις, αμα θες Αλπεις βαλε βαση Βασιλεια, αμα θες Ιταλια και Ελβετια βαλε βαση Μιλανο, κατα την γνωμη μου συμφερει να μην κλεισεις καθε βραδυ ξεχωριστο ξενοδοχειο αλλα να μαζευεις προορισμους γυρω απο καποιο μερος, πχ αμα θες Μιλανο και Τορινο δεν ειναι αναγκη να κλεισεις δυο ξενοδοχεια.

Επισης θεωρω αστειο οτι θα πας ταξιδι 15 μερες χωρις βαλιτσα, εδω 3ημερο πας και οριακα σε φτανει η χειραποσκευη, αν αγορασεις και τιποτα...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εγώ απλά να τα ξαναπώ μπας και πιάσουν τόπο... το budget των 1.500? για ένα τέτοιο ταξίδι είναι αστείο... θέλεις το λιγότερο 2.000? και πάλι λίγα λέω...

Να έχεις πάντα στα υπόψιν ότι σκοπός ενός ταξιδιού είναι η ευχαρίστηση και όχι να δω όσο γίνεται περισσοτερα... γιαυτό ξανασχεδίασε το ταξίδι, μάζεψε τις διανυχτερεύσεις σου σε 2-3 μέρη και μην αλλάζεις ξενοδοχείο κάθε βράδυ... και θα ταλαιπορηθείς και δεν θα κερδίσεις τίποτε...

Από εκεί και μετά ότι και να σου λέμε εμείς, προφανώς θα κάνεις τα δικά σου... κι εγώ όταν ξεκίναγα τα ταξίδια μου νόμιζα ότι τα ήξερα όλα, αλλά ευτυχώς είχα την τύχη να με συμβουλεύει ένας έμπειρος ταξιδιώτης και έτσι γλίτωσα πολλές κακοτοπιές... ε και στο φινάλε να φας λίγο τα μούτρα σου δεν χάλασε ο κόσμος, νέος είσαι... καλά να τα περάσεις...
 

FaVa

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Θα βοηθούσε πολύ όποιος εκφράζει αντίθετη άποψη, να την τεκμηριώνει με επιχειρήματα. Έχω κάνει ήδη ένα ποστ με την διαδρομή και το πως θα βγουν τα κουκιά. Όποιος θεωρεί πως έχω κάνει κάποιο λάθος, ας το πει και να το δικαιολογήσει. Απαντήσεις του τύπου "το ταξίδι είναι ουτοπικό κλπ" είναι έωλες. ΓΙΑΤΙ; Μπορώ να μάθω και γω ο καημένος ο άσχετος;;

Α, επίσης είμαι φαν της Γιουβέντους... Άντε με πρήξατε.:p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom