Γαμήλιο Ταξίδι τον Οκτώβριο..Ρώμη ή Τυνησία;

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ωραίο φαίνεται! Και πόσο αν επιτρέπετε;
γυρω στα 60Ε. οποιος βρει δωματιο σε ξενοδοχειο με αυτα τα χρηματα στη Ρωμη εκτος απο υμιυπογεια και τα δωματια υπηρεσίας, ας μας το πει..
 

elle81

Member
Μηνύματα
43
Likes
7
γυρω στα 60Ε. οποιος βρει δωματιο σε ξενοδοχειο με αυτα τα χρηματα στη Ρωμη εκτος απο υμιυπογεια και τα δωματια υπηρεσίας, ας μας το πει..
Σε παγκάκι να μείνεις στη Ρώμη πιο ακριβά θα στοιχίσει...:lol:

Υ.Σ Βάλε και την Τυνισία στο χάρτη σου να φαίνεσαι ακόμα πιο πολυταξιδεμένος...;)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
απο την άλλη εγω τρελαίνομαι για τα τυνισιακά κλουβιά και πολύχρωμες μαντίλες (οι τελευταίες που πήρα απο Κωνσταντινούπολη είχαν μεγάλη επιτυχία)! Παρεπιπτώντος το ταξιδιωτικό που γύρευα μάλλον δεν υφίσταται πια..καμιά έχετε καλη πρόταση :roll:;
Aυτό που είπες για τα κλουβιά είναι πολύ σημαντικό... για εξήγησε το μας σε παρακαλώ γιατί μου φαίνεται πολύ καλή ιδέα για δώρο... για μαντήλες δεν ενδιαφέρομαι αλλά για τα κλουβιά... δώσε πληροφορίες...

Όσο για το γραφείο ίσως ο Samion θυμάται με τι γραφείο πήγε και θα σε βοηθήσει...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Aυτό που είπες για τα κλουβιά είναι πολύ σημαντικό... για εξήγησε το μας σε παρακαλώ γιατί μου φαίνεται πολύ καλή ιδέα για δώρο... για μαντήλες δεν ενδιαφέρομαι αλλά για τα κλουβιά... δώσε πληροφορίες...
Εννοει κατι τεοιο η κοπελα. Νομιζω οτι ειναι πολυ καλη ιδεα να στειλεις ενα τετοιο κλουβι στην αγαπημενη σου με ενα ζευγαρι lovebird. Lovebird - Wikipedia, the free encyclopedia
Θα εκτιμησει πολυ τη συμβολικη σημασια της κινησης. :D
ΥΓ. Αν κολησεις στην ευρεση των lovebirds μπορεις να τα αντικαταστησεις με καμια καρδερινα... :haha:
 

Attachments

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εννοει κατι τεοιο η κοπελα. Νομιζω οτι ειναι πολυ καλη ιδεα να στειλεις ενα τετοιο κλουβι στην αγαπημενη σου με ενα ζευγαρι lovebird. Lovebird - Wikipedia, the free encyclopedia
Θα εκτιμησει πολυ τη συμβολικη σημασια της κινησης. :D
ΥΓ. Αν κολησεις στην ευρεση των lovebirds μπορεις να τα αντικαταστησεις με καμια καρδερινα... :haha:
Eγώ παλι άλλο κατάλαβα ..
το κλουβί με τις τρελλές ..
:rolleyes: δεν ξέρω τι να πώ έχω μπερδευτεί!!
και γιατί το θέλει ο traveller αυτο το κλουβί?? να κλείσει κάτι μέσα να κλείσει την τρέλλα? τους τρελλούς?? ..
έχω μπερδευτει..θα πάω σε ψυχολόγο!!:cool:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιτα μην τους παιρνεις τοις μετρητοις. Αυτοι ειναι ρεμπελοι τυποι και χαβαλεδες που το νου τους τον εχουν στις ξαπλες, στις μασες και στα μασαζ. Εφοσον αποφασισες να πας στην Τυνησια ειναι αμαρτια να μην πας στην Τοζερ Tozeur - Wikipedia, the free encyclopedia και Tozeur travel guide - Wikitravel για να δεις την ερημο και να μην κανεις την εξαιρετικη εκδρομη που σου προτεινει η Dim Kyr: Train Lezard Rouge : Train Touristique et Excursions au sud Tunisien
Καθοδον να δεις την ιερη πολη των μουσουλμανων της Τυνισιας Kairouan. Kairouan - Wikipedia, the free encyclopedia
και :: Bienvenue sur le premier portail de Kairouan : Kairouan.org ::
Επισης κοντα στην Ηammamet ειναι το Sidi Bou Said Sidi Bou Said - Wikipedia, the free encyclopedia που του αξιζει μια βολτα.
Και αν σε ενδιαφερουν οι αρχαιολογικοι τοποι αξιζει να επισκεφθεις τα ερειπια της Αρχαιας Καρχηδονας: Carthage - Wikipedia, the free encyclopedia
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Eγώ παλι άλλο κατάλαβα ..
το κλουβί με τις τρελλές ..
:rolleyes: δεν ξέρω τι να πώ έχω μπερδευτεί!!
Ασε Ρενατα! Το κλουβι αυτο δεν χωραει τις τρελλες, ουτε τους τρελλους ουτε την τρελλα.... :D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ερση έδωσες τις κατάλληλες πληροφορίες...
απο το στόμα σου και στου θεού τ αυτί!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Έρση μου φαίνεται δεν συνενοούμαστε... η κοπέλα θέλει να πάει γαμήλιο ταξίδι και όχι να γυρνάει από εδώ κι από εκεί...αυτά που γράφεις και επικίνδυνα μου ακούγονται και εντελώς αδιάφορα... για το τρένο και τον Νότο τα ξανάπαμε... δεν παίζει κάτι τέτοιο γιατί ο κίνδυνος για το τσιρλιό είναι μεγάλος... φαντάσου γαμήλιο ταξίδι και να τους πιάσει κανένα τσιρλιό να τρέχουν και να μην φτάνουν... για το Kairouan τι να πω... ποιός νοιάζεται για την ιερή μουσουλμανική πόλη ρε Έρση? Τους έχεις δει τους βρωποδαράδες τους μουσουλμάνους να βγάζουν τα παπούτσια τους και να βρωμάει ο τόπος ποδαρίλα? φιρί φιρί το πας? Γαμήλιο ταξίδι πάνε οι άνθρωποι... τα άλλα που λες είναι σάχλες... είπαμε ένα ξενοδοχείο υπερπαραγογή θέλουμε με ένα χλιδάτο σπα και μια παραλία να αράξουν... το πολύ πολύ να τους κλείσει ένα γραφείο μια εκδρομή εκεί κοντά στην έρημο με τις καμήλες και να πάνε και ένα πρωί στην αγορά να πάρουν κλουβιά... ώρες ώρες δεν σε καταλαβαίνω Έρση... μπερδεύεις αναίτια τον κόσμο... και στο κάτω κάτω έχεις πάει στην Τυνησία και λες αυτά που λες? Ο Samion που πήγε τα είπε άριστα... έδωσε ένα καλό ξενοδοχείο, τους είπε για τις καμήλες και τον καμηλιέρη και περιμένουμε τώρα να μας πει για το γραφείο... αμάν πιά ρε Έρση, χαλάρωσε...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δε λεω, γουστα ειναι αυτα. Εν γενει συμφωνω: Λογικα, οπως αλλωστε προανεφερε και ο Samion, ενα γαμηλιο ταξιδι πρεπει να ειναι μια ευκαιρια χαλαρωσης για το ζευγαρι απο τις κουραστικες και επιπονες προετοιμασιες του γαμου και μια ευκαιρια για να ξεκινησει την κοινη του ζωη συμβολικα με ηρεμια καταρχην, με μια σχετικη (η και απολυτη αν το σηκωνει η τσεπη του) πολυτελεια, με καλογουστη χλιδη και εναν καποιον αισθησιασμο που θα ενδυναμωσει ομως τη σχεση του ζευγαριου. Αλλα σε περιπτωση ομως που θα θελησουν μετα απο καποιες ημερες χαλαρωσης και ραστωνης να βιωσουν και μια αλλιωτικη, διαφορετικη εμπειρια πιο αυθεντικη, εξω απο τα αποστειρωμενα ξενοδοχειακα τειχη, την οποια δε μπορουν αν αποκτησουν κατοπιν στην ελληνικη πραγματικοτητα, εκανα τις προτασεις μου. Ας εχουν καταρχην υποψη τους τις δυνατοτητες που υπαρχουν στο συγκεκριμενο μερος και ας τις αγνοησουν. Δε χαθηκε και ο κοσμος αλλωστε: η Τυνησια εκει θα ειναι. Ας την επισκεφθουν εκ νεου στην επετειο των αργυρων γαμων τους. Οποτε και θα μπορεσουν να επισκεφθουν και μερικα καινουργια σε αυτους μερη.
Παρεπιμπτοντως ξεχασα να αναφερω και τη Douz: Douz travel guide - Wikitravel

Εννοειται οτι με το immodium αγκαλια θα πρεπει να ειναι οι φιλοι μας για καλο και για κακο, εφοσον αποφασισουν τα ταξιδεψουν στον τυνησιακο νοτο!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom