Γαμηλιο ταξιδι, που;;

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
επειδη επιμενατε πολυ στη Βεννετια ειπα να δω τιμες αλλα ειναι ακριβα βρε παιδια πωπω τα ξενοδοχεια ειναι ακριβα σε σχεση με τα αλλα μεροι που αναφερω και για να βρεις ενα ωραιο θες πανω απο 150 ευρω αποτι ειδα
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
εχουνε καποιες διαφορες αλλα ειναι και οι δυο αρκετα ακριβες και Η Βενετια απο θεμα φαγητου ειναι ωραια; Σεπτεμβριος μηνας ειναι οκ η καλυτερα Ιουλιο; για να παφηγω κουνουπια και πιθανες βροχες..παντως και η Στοχολμη ειναι τελειααα αν αντεχα οικονομικα κατα εκει με εβλεπα
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Από θέμα φαγητού η Βενετία είναι κούκλα, όχι απλά όμορφη! Κάνε την έρευνά σου (μπορείς και εδώ στο φόρουμ, προτείνονται πολλά μέρη για να φας) και διάλεξε από πριν 2-3 μέρη, όπου είναι απαραίτητο κάνε την κράτησή σου και τα υπόλοιπα άστα στον Ιταλό σεφ!
Το οικονομικό που θέτεις είναι ένα προβληματάκι..κανείς δε μπορεί να πει ότι η Βενετία είναι φθηνός προορισμός αλλά επειδή πρόκειται για γαμήλιο ίσως θα μπορούσατε τώρα να κάνετε την υπέρβαση και να περάσετε τέλεια και να προτιμήσετε κάποιον πιο οικονομικό προορισμό στο μέλλον.. Η απόφαση αυτή είναι καθαρά δική σας...Εσείς ξέρετε πόσα χρήματα μπορείτε/θέλετε να επενδύσετε στο γαμήλιο σας... Όσο για την εποχή, προσωπικά θα προτιμούσα τον Σεπτέμβριο...
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
italitsa ο Σεπτεμβριος δεν εχει φοβο για βροχες; αποτι διαβασα κρυαδιζει λιγο το Σεπτεμβριο; εμενα με χαλαει οταν βρεχει το λεω ξεκαθαρα και ας ακουγομαι "μιζερη" οσο και να θες να παρεις σε αστειο μια βροχη η αληθεια ειναι οτι στα χαλαει λιγακι και επειδη μουχει τυχη σε ταξιδι, ενταξει δεν εσκασα κιολας απλα μας χαλασε λιγο τα σχεδια. Την ερευνα μου τη εχω κανει οπως λες απλα οχι βεβαια σχετικα με φαγητο, με ξενοδοχεια ειδα ενα τελειο αλλα..πανακριβοο..τωρα ισως εχεις και δικαιο περι οικονομικου.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Βενετία δαγκωτό!! Δεν έχω πάει Βιεννη-Βουδαπέστη αλλά Serenissima σίγουρα δεν είναι καμιά τους.. .

Μ' αρέσει η επιχειρηματολογία σου...

Μιλάμε για μια πόλη που και ρομαντικός να μην είσαι γίνεσαι!! Το μεγαλείο της δε μπορεί να σε αφήσει ασυγκίνητο...
Έχοντας πάει στη Βενετία, μπορώ να πω ότι δύσκολα θα συναντήσω πιο καταθλιπτική και βαρετή πόλη. Απορώ πώς πάει εκεί κόσμος γαμήλιο.
 
Last edited by a moderator:

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Όπως σου είπα, προσωπικά εγώ θα προτιμούσα το Σεπτέμβριο...Τα κριτήρια του καθενός είναι διαφορετικά..Εμένα ας πούμε μου τη δίνει η πολλή ζέστη και οι πολλοί τουρίστες..δε θα αντεχα να ειμαι στη Βενετία και να μη μπορώ να την απολαύσω.. Ιούλιο θα προτιμούσα Costiera Amalfitana, να μπορείς να ρίξεις και καμια βουτιά ρε αδερφέ, όχι Βενετία... Αλλά σου ξαναλέω, αυτά είναι τα δικά μου κριτήρια...Εσύ ανάλογα με τα δικά σου "θέλω" θα αποφασίσεις το πότε...
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
γιατι ρεσυ North66 σεβαστη η αποψη σου αλλα γιατι το λες;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Έχοντας πάει στη Βενετία, μπορώ να πω ότι δύσκολα θα συναντήσω πιο καταθλιπτική και βαρετή πόλη. Απορώ πώς πάει εκεί κόσμος γαμήλιο.
Ή δε σου "πάει" καθόλου η Ιταλία ή δεν είχες τη σωστή παρέα...
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
.. Ιούλιο θα προτιμούσα Costiera Amalfitana, να μπορείς να ρίξεις και καμια βουτιά ρε αδερφέ, όχι Βενετία... Αλλά σου ξαναλέω, αυτά είναι τα δικά μου κριτήρια...Εσύ ανάλογα με τα δικά σου "θέλω" θα αποφασίσεις το πότε...
τι ομορφο μερος!!! πωπω τι μεροι υπαρχουν..πολυ ωραιο italitsa
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ή δε σου "πάει" καθόλου η Ιταλία ή δεν είχες τη σωστή παρέα...
Δε μίλησα για επίσκεψη στη Βενετία σαν ημερήσια εκδρομή, μίλησα για γαμήλιο που αναγκαστικά θα μείνεις μερικά βράδια στην πόλη για να νιώσεις αυτό τον 'ανύπαρκτο' κατά τη γνώμη μου ρομαντισμό που εκπέμπει η πόλη. Καλύτερα να πάνε μια Φλωρεντία ή μια Ρώμη, καλύτερα θα περάσουν.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
257
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Ή δε σου "πάει" καθόλου η Ιταλία ή δεν είχες τη σωστή παρέα...
παιζει και αυτο γουστα ειναι παντως παιδια..και εμαν το παρισι δε με τρελανε που αλλους τους ξετρελεναι

ειναι γουστα του καθε μιανου, και αποψης..σεβαστες ολες παιδια δεν υπαρχει προβλημα παντως και εγω που πολυ αγαπουν το παρισι εμενα δε με τρελανε αλλα δεν ειχα και καλη παρεα που ειναι βασικο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.774
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom