Γαμηλιο ταξιδι, που;;

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την προλαλήσαντα. Κι επειδή αναφέρθηκε η λοιπή Ιταλία, αν θες σοκάκια, ιστορία, παλάτια κλπ. ένας είναι ο προορισμός, Φλωρεντία αλλά σε συνδυασμό πάντα με κοντινές περιοχές όπως η Σιένα (θα πάθεις πλάκα). Το κακό είναι ότι δεν έχει απευθείας πτήσεις από Ελλάδα νομίζω.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Κοίτα, σαφώς και είναι ωραία πόλη η Βιέννη, δεν αντιλέγω. Απλώς να έχεις υπόψη σου ότι τα περιβόητα σοκάκια είναι κυρίως στο ιστορικό κέντρο της πόλης. Όπως και τα περισσότερα αξιοθέατα (εκτός από το Prater, αλλά ΟΚ κι αυτό ένα λούνα παρκ είναι, απλώς είναι must). Τι να σου πω, εγώ 3 μέρες έμεινα Βιέννη και δε νιώθω ότι κάτι έχασα που δεν έμεινα περισσότερο, όσο κι αν μου άρεσε.. Γνώμη μου πάντα, αλλά από άποψη μοναδικότητας η Βενετία προηγείται σαφώς.

Πάντως, μεταξύ Βιέννης και Βουδαπέστης :rolleyes-80: τρέχα με χίλια Βιέννη δε το συζητώ
taxidiara να σε ρωτησω αν θυμασαι που εμενες για να ριξω μια ματια αν και τοχω ψαξει λιγακι αλλα πεσμου και εσυ.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την προλαλήσαντα. Κι επειδή αναφέρθηκε η λοιπή Ιταλία, αν θες σοκάκια, ιστορία, παλάτια κλπ. ένας είναι ο προορισμός, Φλωρεντία αλλά σε συνδυασμό πάντα με κοντινές περιοχές όπως η Σιένα (θα πάθεις πλάκα). Το κακό είναι ότι δεν έχει απευθείας πτήσεις από Ελλάδα νομίζω.
:) Λες να την πείσουμε;; :p Φλωρεντία δεν έχω πάει αλλα είναι σίγουρα στα προσεχώς..
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
:) Λες να την πείσουμε;; :p Φλωρεντία δεν έχω πάει αλλα είναι σίγουρα στα προσεχώς..
Η Φλωρεντία είναι ανεπανάπληπτη echo μου. Να πάτε το συντομότερο :)
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
παιδια εχουμε πιασει τα 3 Β αμα πιασουμε κιαλλα γραμματα οχουυυ :confused: θα γινει ο γαμος και εγω αντι για νυφικο θα ψαχνω ακομα για γαμηλιο χαχαχα :D :D

echo11 στο εστειλα καταλαθος και σε προσωπικο :D
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
:) Λες να την πείσουμε;; :p Φλωρεντία δεν έχω πάει αλλα είναι σίγουρα στα προσεχώς..

Μπα, την βλέπω ήδη "ψημένη" για Βιέννη!! Χαχα

Dorita μου, έμενα αρκετά κοντά στο κέντρο σ΄αυτό το ξενοδοχείο (Austria Trend Hotel Ananas) http://www.booking.com/searchresult...95499;dest_type=city;highlighted_hotels=70201
εμείς την απόσταση την κάναμε με τα πόδια παρ΄όλο που είχε μετρό σχεδόν απ΄έξω. Γενικά δεν φοβάμαι το περπάτημα, μετρό παίρνω μόνο για αποστάσεις που δεν παλεύονται με τα πόδια.

Όμως, οφείλω να πω ότι εγώ δεν έμεινα ευχαριστημένη από το ξενοδοχείο, ίσως φταίει το δωμάτιο που δε μου άρεσε, μύριζε και λίγο περίεργα βρε παιδί μου, μόνο το πρωϊνό του και η τοποθεσία άξιζε.. Πραγματικά απορώ που έχει καλή βαθμολογία. Καλύτερα κλείσε κανά καλύτερο, γαμήλιο είναι τι στο καλό.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Μπα, την βλέπω ήδη "ψημένη" για Βιέννη!! Χαχα

Dorita μου, έμενα αρκετά κοντά στο κέντρο σ΄αυτό το ξενοδοχείο (Austria Trend Hotel Ananas) http://www.booking.com/searchresults.el.html?aid=311101;label=hotel-70201-at-HhYO*6K1BtWyOKZ7JuJqgQS3111780077:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg;sid=aefed6f4c42fcafc76134e3d09ea030f;dcid=1;dest_id=-1995499;dest_type=city;highlighted_hotels=70201
εμείς την απόσταση την κάναμε με τα πόδια παρ΄όλο που είχε μετρό σχεδόν απ΄έξω. Γενικά δεν φοβάμαι το περπάτημα, μετρό παίρνω μόνο για αποστάσεις που δεν παλεύονται με τα πόδια.

Όμως, οφείλω να πω ότι εγώ δεν έμεινα ευχαριστημένη από το ξενοδοχείο, ίσως φταίει το δωμάτιο που δε μου άρεσε, μύριζε και λίγο περίεργα βρε παιδί μου, μόνο το πρωϊνό του και η τοποθεσία άξιζε.. Πραγματικά απορώ που έχει καλή βαθμολογία. Καλύτερα κλείσε κανά καλύτερο, γαμήλιο είναι τι στο καλό.
χαχα :D :D εχω παιθανει στο γελοιο με τις περιγραφεσου, οντως φενετε ωραιο ξενοδοχειο..η ντουζιερα ειναι το καλυτερο χχαα ;) .
και εγω με το περπατημα ταχω πολυ,πολυ καλα και ο αντραςςς ;) και εμεις μονο για πολυ μακρια περνουμε μετρο κτλ.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
...παιδια να βαλω στη σκεψη και τη Μαλτα; ποιος εχει παει;; να μου πει δυο κουβεντες διαβασα και κατι ιστοριες ειδα και φωτο αλλα δεν εχετε πολλες. Να τι βαλω και αυτη στη σκεψη η οχι; το στυλ ειναι ετσι οπως θελω σοκακια στυλ παλια πολη κτλ. η οχι; εχει τιποτα να δουμε η μονο παραλιες;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
...παιδια να βαλω στη σκεψη και τη Μαλτα; ποιος εχει παει;; να μου πει δυο κουβεντες διαβασα και κατι ιστοριες ειδα και φωτο αλλα δεν εχετε πολλες. Να τι βαλω και αυτη στη σκεψη η οχι; το στυλ ειναι ετσι οπως θελω σοκακια στυλ παλια πολη κτλ. η οχι; εχει τιποτα να δουμε η μονο παραλιες;

Dorita εγώ δεν έχω πάει, αλλά έχω διαβάσει αρκετά για το μέρος γιατί θέλω πολύ να πάω. Μην ανησυχείς, από σοκάκια, ιστορία και ατμόσφαιρα άλλο τίποτα!! Νομίζω ότι έχει ότι ζητήσεις, και η εποχή που θες να πας είναι ιδανική. Μη χάσεις με τίποτα τη Βαλέτα και τη Μεντίνα. https://www.google.gr/search?q=μεντινα μαλτα φωτογραφιες&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=39E6UtCgKoal4gTSs4DgBg&ved=0CE0QsAQ&biw=1024&bih=677&dpr=1 Δεν ξέρω αν έχεις πάει Ρόδο στην παλιά πόλη, αλλά νομίζω ότι κάτι τέτοιο είναι. Ας μας πει κάποιος που ξέρει γιατί και μένα με ενδιαφέρει.
Νομίζω ότι οι μέρες που έχεις στη διάθεσή σου αρκούν για να κάνεις το γύρο του νησιού (επ΄ουδενί μη μείνεις σε ένα μέρος, άλλωστε νομίζω οι συγκοινωνίες είναι εύκολες εκεί).

Νομίζω όμως ότι, αν θες να πηγαινοέρθεις με απευθείας πτήση Αθήνα-Μάλτα-Αθήνα, πρέπει υποχρεωτικά να κάτσεις μόνο 4 μέρες, καθότι οι απευθείας πτήσεις είναι περιορισμένες και μπορείς να το κάνεις είτε Παρασκευή-Δευτέρα, είτε Τρίτη-Παρασκευή από ότι είδα. :(

Εκτός φυσικά αν δε σε πειράζει να κάτσεις μια ολόκληρη βδομάδα (π.χ. Παρασκευή-Παρασκευή). Στο λέω αυτό γιατί νομίζω είσαι από νησί οπότε μάλλον ήδη θα πληρώσεις νάρθεις Αθήνα να πάρεις αεροπλάνο για Μάλτα αν πας, και τα μη απευθείας εισιτήρια κοστίζουν σχεδόν τριπλάσια από τα απευθείας..
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Εκτός φυσικά αν δε σε πειράζει να κάτσεις μια ολόκληρη βδομάδα (π.χ. Παρασκευή-Παρασκευή). Στο λέω αυτό γιατί νομίζω είσαι από νησί οπότε μάλλον ήδη θα πληρώσεις νάρθεις Αθήνα να πάρεις αεροπλάνο για Μάλτα αν πας, και τα μη απευθείας εισιτήρια κοστίζουν σχεδόν τριπλάσια από τα απευθείας..
ακριβως οπως τα λες ειναι αποδω γαι να παω αθηνα ειναι πανακριβα τα εισητηρια αεροπορικος και συνηθως μενω μια μερα αθην

...παιδια..εριξα μια ματια και σε Λισαβονα τι λετε; ειναι ακριβη εριξα μια ματια σε ιστοριες και φωτο ωραια φαινετε, για πειτε αναμεσα σε Βιεννη και Λισαβονα στο στυλ που θελω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom