Γαμηλιο ταξιδι, που;;

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Μου βάζεις δύσκολα, αλλά με βαριά καρδιά θα βάλω πρώτη τη Βιέννη. Η Βενετία είναι μοναδική, ονειρική, μαγευτική και ιδανική για ταξίδι του μέλιτος και ερωτευμένους. Η Βιέννη είναι αψεγάδιαστη, παραμυθένια, έχει ότι ζητήσεις γιατί είναι πρωτεύουσα, πάρκα, λουνα παρκ, γήπεδα, ποτάμια, πολύ οικονομικό φαγητό και ποτό, κάστρα, μουσεία(σε αυτό δεν υστερεί η Βενετία βέβαια) και είναι η δεύτερη καλύτερη πόλη για να ζεις στον κόσμο μετά τη Μελβούρνη του αγαπητού αφεντικού :p
Πάντως σε όποια και από τις δυο να πάτε θα περάσετε εξαιρετικά :)
χαχα :D πολυ ωραια περιγραφη για τα δυο μεροι και μπορω να σου πω οτι πριν μου προτεινης βιεννη δεν την ειχα πολυσκευτει και φυσικα ολα τα παιδια που με βοηθατε και σας ευχαριστω.
Σιγουρα οπου και να παμε θαναι τελειααα!!! απλα μαρεσει το καλο ψαξιμο η καλη προετημασια και μια καλη επιλογη ;)
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
χαχα :D πολυ ωραια περιγραφη για τα δυο μεροι και μπορω να σου πω οτι πριν μου προτεινης βιεννη δεν την ειχα πολυσκευτει και φυσικα ολα τα παιδια που με βοηθατε και σας ευχαριστω.
Σιγουρα οπου και να παμε θαναι τελειααα!!! απλα μαρεσει το καλο ψαξιμο η καλη προετημασια και μια καλη επιλογη ;)
Καλά κάνεις, γιατί όσο πιο νωρίς ψαχτείς τόσο πιο καλό και οικονομικό θα σου βγει το ταξίδι. Συζητήστε και με το μέλλοντα σύζυγο τις 3 επιλογές δείτε που σας συμφέρει και σας αρέσει περισσότερο και κλέιστε το :)
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
ο συζυγος ;) το καλο μου το παιδι δεν προβληματιζετε καθολου, περσυ πηγαμε Βαρκελωνη ειχα κανει πολυ καλο προγραμμα του ελεγα που να παμε και εκεινος προσανατολιζετε πολυ ευκολα και τα γυρισαμε ολα σε 3 μερες, απλα πολυ τρεξιμο..ο καημενος τιποτα δεν ειπε, χχαχα :D .
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
απο Βουδα σε πεστη ειναι μακρια; πηγενεις με τα ποδια δηλαδη; εστω και μιση ωρα να ειναι περπατημα, αρκη ναναι ωραια διαδρομη πηγενεις η ειναι πολυ μακρια; τα περισσοτερα αξιοθεατα που ειναι και να μεινεις καπου που ναναι ακινδυνα
Δεν είναι ιδιαίτερα κοντά η περιοχή του κάστρου με την πέστη.Η συνοικία του κάστρου είναι σε ύψωμα οπότε δεν είναι για χαλαρό περίπατο.
Το λεωφορείο 16 όμως εξυπηρετεί άψογα και κινείται από το κέντρο της Πέστης και πέρνάει μέσα από την συνοικία του κάστρου.
Τα αξιοθέατα είναι μοιρασμένα θα έλεγα και στις 2 μεριές.Κακόφημα πουθενά δεν είναι τουλάχιστον σε πολλά βασικά σημεία που κινήθηκα εγώ.
Ασχέτως ομορφιάς και θέας εγώ θα σου πρότεινα την Πέστη για διαμονή σε κάποιο από τα πολλά εξαιρετικά ξενοδοχεία που έχει.

Βενετία είναι κρίμα να επιρρεάζεσαι από το τι λέει ο καθένας.Είναι όνειρο σου?Κάντο!
Εγώ πήγα χειμώνα με παγωνιές αλλά ήταν υπέροχη.Μην την απορρίπτεις λοιπόν.Και δεν θα εξαρτάσαι από τα βαπορέτα.Βενετία πας..δεν θα την περπατήσεις?Δεν θα χαθείς στα στενά της?Αυτή είναι η μαγεία.
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Εγω την Βιέννη την αγαπώ, αλλά αν σε ενθουσίασε η Πράγα και ψάχνεις κάτι παρόμοιο πιστεύω πως η Βουδαπέστη της μοιάζει περισσότερο.Επίσης συμφωνώ με giannismits, οτι δεν μου φάνηκε πουθενά επικίνδυνα στη Βουδαπέστη. Ούτε και στη Βιέννη για να πω την αλήθεια :) Ομως Dorita αν δεν κάνεις το ονειρεμένο σου ταξίδι στο μήνα του μέλιτος, πότε θα το κάνεις; Δεν ξέρω πότε είναι η ιδανική περίοδος για Βενετία, αλλά σίγουρα κάποιος απο το forum θα μπορέσει να σου πει αν είναι καλά να πας τέλη Ιουνίου ή Σεπτέμβριο.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Δεν είναι ιδιαίτερα κοντά η περιοχή του κάστρου με την πέστη.Η συνοικία του κάστρου είναι σε ύψωμα οπότε δεν είναι για χαλαρό περίπατο.
Το λεωφορείο 16 όμως εξυπηρετεί άψογα και κινείται από το κέντρο της Πέστης και πέρνάει μέσα από την συνοικία του κάστρου.
Τα αξιοθέατα είναι μοιρασμένα θα έλεγα και στις 2 μεριές.Κακόφημα πουθενά δεν είναι τουλάχιστον σε πολλά βασικά σημεία που κινήθηκα εγώ.
Ασχέτως ομορφιάς και θέας εγώ θα σου πρότεινα την Πέστη για διαμονή σε κάποιο από τα πολλά εξαιρετικά ξενοδοχεία που έχει.

Βενετία είναι κρίμα να επιρρεάζεσαι από το τι λέει ο καθένας.Είναι όνειρο σου?Κάντο!
Εγώ πήγα χειμώνα με παγωνιές αλλά ήταν υπέροχη.Μην την απορρίπτεις λοιπόν.Και δεν θα εξαρτάσαι από τα βαπορέτα.Βενετία πας..δεν θα την περπατήσεις?Δεν θα χαθείς στα στενά της?Αυτή είναι η μαγεία.
giannismits πολυ,πολυ ωραια η ιστορια σου της Βουδαπεστης και ωραιες φωτο :), οσο για τη Βενετια εχεις δικαιο στο να μην επιρεαζομαι αλλα αθελα μου ακουω αυτα που λενε ανθρωποι που εχουν παει περνω γνωμες δηλαδη και βεβαια η τελικη αποφαση ειναι δικη μου. Να σε ρωτησω με βαση αυτα που θελω εγω..ωραια σοκακια να περπατιουντε με ωραια αξιοθεατα, ρομαντισμο κτλ.αναμεσα στα τρια Β(βενετια-βουδαπεστη-βιεννη) τη θα διαλεγες;
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Εγω την Βιέννη την αγαπώ, αλλά αν σε ενθουσίασε η Πράγα και ψάχνεις κάτι παρόμοιο πιστεύω πως η Βουδαπέστη της μοιάζει περισσότερο.Επίσης συμφωνώ με giannismits, οτι δεν μου φάνηκε πουθενά επικίνδυνα στη Βουδαπέστη. Ούτε και στη Βιέννη για να πω την αλήθεια :) Ομως Dorita αν δεν κάνεις το ονειρεμένο σου ταξίδι στο μήνα του μέλιτος, πότε θα το κάνεις; Δεν ξέρω πότε είναι η ιδανική περίοδος για Βενετία, αλλά σίγουρα κάποιος απο το forum θα μπορέσει να σου πει αν είναι καλά να πας τέλη Ιουνίου ή Σεπτέμβριο.
δικαιο εχεις Gatath απλα το ονειρο ειναι σχετικο δηλαδη..ονειρο ειναι οπου και να παω με καλη παρεα :D χαχα. Σιγουρα η Βεννετια αποτι διαβαζω ειναι μαγευτικη και ιδιαιτερη αλλα και η Βιεννη και η Βουδαπεστη αποτι βλεπω ειναι εξησου ομορφες, οποτε ειπα να το ψαξω περισσοτερο και ειμαι σιγουρη οτι με την πολυ καλη βοηθεια σας οπου και να παω θα ειναι... ονειροοο :rolleyes:!!
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
giannismits :D ακομα γελαω με την ιστορια σου στη Βεννετια, ειχε λιγο κρυο εε;; χαχα πολυ ωραια παντως. Και εγω συνηθως ταξιδευω χειμωνα γιαυτο θελω να ταξιδεψω καλοκαιρι του χρονου και να κανει καλους καιρους, γιατι και Βαρκελωνη που ειχα παει την μια μερα που εβρεξε ενω το διασκεδασαμε δε μπορεσαμε να δουμε οπως θελαμε την εκκλησια σαγραδα φαμιλια και γενικα την περιοχη.
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Dorita18 και εγω εχω παει βιεννη τον χειμωνα που μας περασε χριστουγεννα και ηταν μαγικη και ομορφη ..
Επισης πηγα και βαρκελωνη περυσι 7μερες καλοκαιρι με τον φιλο μου που την λατρεψαμε απλα !!!Και πριν 2εβδομαδες γυρισαμε απο 5ημερο στην ρωμη.

Αλλα θα σου πω , για το ονειρεμενο ταξιδι που εχεις ,τι στο καλο οπως και να χει αξιζει !!
Δεν εχω παει ποτε αλλα θελουμε να παμε πολυ καποια στιγμη στην βενετια.

Το δικο μου ονειρεμενο ταξιδι ειναι στην κινα ,θελω πολυ να παω πεκινο στο σινικο τειχος να σαι σιγουρη οτι οποτε μου δωθει η ευκαιρια θα παω...Ηδη ψηνω το αμορε για κουμπαρα με αναγραφη απο εξω 'ΠΕΚΙΝΟ" τολμησε το .
Συμφωνω με οποιον ειπε να χαθεις στα στενακια της βενετιας.
Αμα εχεις την ευκαιρια αρπαξε την και πηγαινε εκει που θελεις πιο πολυ !! ;)

Και ασε τους αλλους να λενε απλα :cool: αμα εισαι με τον αντρα σου οπου και να πας οτι καιρο και να εχει θα περασεις καλα !!! :hug:
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Dorita18 και εγω εχω παει βιεννη τον χειμωνα που μας περασε χριστουγεννα και ηταν μαγικη και ομορφη ..
Επισης πηγα και βαρκελωνη περυσι 7μερες καλοκαιρι με τον φιλο μου που την λατρεψαμε απλα !!!Και πριν 2εβδομαδες γυρισαμε απο 5ημερο στην ρωμη.

Αλλα θα σου πω , για το ονειρεμενο ταξιδι που εχεις ,τι στο καλο οπως και να χει αξιζει !!
Δεν εχω παει ποτε αλλα θελουμε να παμε πολυ καποια στιγμη στην βενετια.

Το δικο μου ονειρεμενο ταξιδι ειναι στην κινα ,θελω πολυ να παω πεκινο στο σινικο τειχος να σαι σιγουρη οτι οποτε μου δωθει η ευκαιρια θα παω...Ηδη ψηνω το αμορε για κουμπαρα με αναγραφη απο εξω 'ΠΕΚΙΝΟ" τολμησε το .
Συμφωνω με οποιον ειπε να χαθεις στα στενακια της βενετιας.
Αμα εχεις την ευκαιρια αρπαξε την και πηγαινε εκει που θελεις πιο πολυ !! ;)

Και ασε τους αλλους να λενε απλα :cool: αμα εισαι με τον αντρα σου οπου και να πας οτι καιρο και να εχει θα περασεις καλα !!! :hug:
γεια σου amazon!! σευχαριστω για τη βοηθεια εχουν παει κατι φιλοι μας Πεκινο..τι να σου πω..φανταστικα!! και εγω καθε χρονο κανω κουμπαρα με τι σκεψη ενα ταξιδι, τωρα που; το ψαχνω παντως τα λευτα τα μαζευω και τα καταφερνω, οσο για τον αντρα.. :rolleyes:..χχαχα τι να πω πραγματικα οπου και να παμε περναμε ωραια και διασκεδαστικα και βεβαι ισχυει αυτο που λενε οτι πανω απολλα μετραει η παρεα γιατι εχω παει και σε αλλα μεροι πανεμορφα και δεν ειχα καλη παρεα και περασα...τι να πω καθολου καλαα o_O.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Ηδη ψηνω το αμορε για κουμπαρα με αναγραφη απο εξω 'ΠΕΚΙΝΟ" τολμησε το .
Έ, την έρμη την κουμπάρα που θα της ζωγραφίσετε το μέτωπο. Κρίμα είναι !
Σεβαστείτε τον πολιτισμό σας γιατί μέσα από αυτόν θα εκτιμήσετε τους άλλους (πολιτισμούς). Λίγη προσπάθεια θέλει.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Έ, την έρμη την κουμπάρα που θα της ζωγραφίσετε το μέτωπο. Κρίμα είναι !
Σεβαστείτε τον πολιτισμό σας γιατί μέσα από αυτόν θα εκτιμήσετε τους άλλους (πολιτισμούς). Λίγη προσπάθεια θέλει.
εε τι να κανουμε κατι πρεπει να κανει και αυτη για εμας χαχα :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom