Γερμανικά εστιατόρια στην Ελλάδα...

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
τι σας έχω; τι σας έχω;

γερμανικό delivery για τα γειτονάκια μου! :D

ναι, ναι, υπάρχει και τέτοιο.. :p

Bei Kosta
deutshe spezialitaenen
ευφράνορος 8, παγκράτι, 210 70 10 911-915


γερμανική κουζίνα μ' ένα τηλεφώνημα στο σπίτι μας και δε θα μπορούσαμε να μην την τιμήσουμε!

- τεράστια μερίδα (δεν υπάρχει λέμε το μέγεθος!) σνίτσελ γεμιστό με μανιτάρια σως, ζαμπόν, τυρί, τηγανιτές πατάτες, σαλάτα... 9.20€
- ποικιλία 3 λουκάνικων (νυρεμβέργης σαν αυτά του lidl :cool:, κόκκινο & λευκό λουκάνικο & πατάτες (όχι τηγανιτές)... 8.50€
- και για ορεκτικό μια τεράαααααααααααστια πατατοσαλάτα... 2.80€

δύο άτομα την κάνανε ταράτσα.. :D

έχει πάρα πολλά ακόμη... όρεξη να έχεις να δοκιμάζεις...
ενδεικτικά κρεμμύδια ψημένα, 6 είδη σνίτσελ, γερμανικά σουβλάκια, φιλέτα, angus, κότσια, κρεατοποικιλίες... ένας χαμός... :cool: και πάνω από 10 μπύρες...:rolleyes:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Αμάν πια...όλα στο Παγκράτι τα έχουν; :mad::cool::cool::cool:

Το καλό που τους θέλω, να έρχονται και προς Κυψέλη! :haha::haha::haha:

Αλήθεια, Σπέτσλε έχουν; :roll::roll::roll:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αμαν με αυτο το σπετσλε!!! μην τυχον και σε δω το σαββατο sto ritterburg να τρως κατι αλλο!!!! μονο σπετσλε θα φας!!!! χαχαχχαχα
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
όχι δεν έχει σπέτσλε :(

τόσο που τα παινεύεις μου έχουν τραβήξει και εμένα το ενδιαφέρον!:bleh:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Σπέτσλε θα φάω...αλλά να μην δοκιμάσω και λίγο λουκανικάκι; :clap:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
- ποικιλία 3 λουκάνικων (νυρεμβέργης σαν αυτά του lidl :cool:, κόκκινο & λευκό λουκάνικο & πατάτες (όχι τηγανιτές)... 8.50€
κι επειδή το ξέχασα και αδίκησα αυτή τη μερίδα... είχε κι ένα κομμάτι leberkase :bleh:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Δεν σκεφτήκαμε να πάρουμε ένα αντίγραφο του καταλόγου να το αναρτήσουμε εδώ! :D:D:D
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
εγω μπορει να μην ειμαι στο γκρουπ μιας και δεν εχω παει ποτε Γερμανία και δεν εχω καμια επαφη ακομα, με την χωρα, γλώσσα, κουλτουρα κ.λ.π., αλλα εκτιμώ ιδιαίτερα καποιες γεύσεις στην γειτονια μας... πολυ καλο εστιατοριο απο Ελληνες της γερμανιας και με 2 ομορφα restaurant (Στην Πλατεια της Στυλίδας, και στην Λαμία) παραθέτω και το σαιτ, που εχει και! το μενου.
Phoenix Lounge · �αμία | café · restaurant · bar
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
εγω μπορει να μην ειμαι στο γκρουπ μιας και δεν εχω παει ποτε Γερμανία και δεν εχω καμια επαφη ακομα, με την χωρα, γλώσσα, κουλτουρα κ.λ.π., αλλα εκτιμώ ιδιαίτερα καποιες γεύσεις στην γειτονια μας... πολυ καλο εστιατοριο απο Ελληνες της γερμανιας και με 2 ομορφα restaurant (Στην Πλατεια της Στυλίδας, και στην Λαμία) παραθέτω και το σαιτ, που εχει και! το μενου.
Phoenix Lounge · �αμία | café · restaurant · bar
Την γνωρίζω την κοπέλα που το έχουν και είναι πραγματικά πολύ όμορφος χώρος!

Βρίσκονται στην Στυλίδα μόλις 50 μέτρα από την Εθνική Οδό με πολύ εύκολη πρόσβαση και καλό σημείο να κάνουν το διαλειμματάκι τους όσοι ταξιδεύουν (αν και έχω την εντύπωση ότι πλέον παρακάμπτει το σημείο ο νέος δρόμος που κατασκευάστηκε).

Δεν γνώριζα ότι σερβίρουν και γερμανικά γεύματα, αν και απ΄ότι είδα δεν έχουν Σπέτσλε, κλπ. Να πάρω την φίλη μου (που έχουμε χαθεί τελευταία) να την κατσαδιάσω; :haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ψάχνοντας στο ίντερνετ, βρήκα διάφορες λίστες με διάφορα γερμανικά εστιατόρια τα οποία παρουσιάζονται σαν μπυραρίες. Δεν βλέπω να σερβίρουν όλα γεύματα και δεν ξέρω κατά πόσο είναι γνήσια γερμανικά τα γεύματά τους, αλλά θεώρησα ότι καλό είναι να έχουμε και μια τέτοια πλήρη λίστα:

ΕΣΞ?ΙΑΞ?ΞŸΞ‘Ξ™Ξ‘: ΞœΞ Ξ™Ξ‘Ξ‘Ξ‘Ξ™Ξ•Ξ£ - αθηνόραμα.gr | ΓΡύση
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
Την γνωρίζω την κοπέλα που το έχουν και είναι πραγματικά πολύ όμορφος χώρος!

Βρίσκονται στην Στυλίδα μόλις 50 μέτρα από την Εθνική Οδό με πολύ εύκολη πρόσβαση και καλό σημείο να κάνουν το διαλειμματάκι τους όσοι ταξιδεύουν (αν και έχω την εντύπωση ότι πλέον παρακάμπτει το σημείο ο νέος δρόμος που κατασκευάστηκε).

Δεν γνώριζα ότι σερβίρουν και γερμανικά γεύματα, αν και απ΄ότι είδα δεν έχουν Σπέτσλε, κλπ. Να πάρω την φίλη μου (που έχουμε χαθεί τελευταία) να την κατσαδιάσω; :haha:
cakenet, ειναι γερμανικη μπυραρία, σε όλο το στυλ, οπως ειδες κι εσυ δηλαδη και οτι εχω δοκιμασει εκει (ειναι στεκι πια) ειναι φρεσκοτακο και νοστιμοτατο. αξιζει η σταση για φαγητο εκει. Το δευτερο εχει ανοιξει πιο κοντα μας, αλλα της Στυλιδας ειναι πιο γοητευτικο. Ακομα περνας απο την πολη της Στυλίδας, δεν εχει ολοκληρωθει το κομματι της πΑΘΕ ακομα οποτε ειναι στον δρόμο σου!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom