Για τη βαρεμάρα τις μέρες της καραντίνας

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Ωραίο φαίνεται.΄Εχεις κάποια συνταγή αφού είναι και εύκολο όπως λες;
Ακολούθησα αυτή εδώ και επειδή εχω και το μηχάνημα (μπορείς και με τα χέρια ομως) και δεν θέλει και πολύ ώρα.. απο όσες είδα μέσα στο δίκτυο μου φάνηκε η πιο εύκολη..

 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εγω ηδη την εκανα επαναληψη.
Ειναι το πλεον καταλληλο αυτη την περιοδο.
Θα τσεκαρω και το "Κεκλεισμενων των θυρων" του Σαρτρ :p
Την έχω δίπλα μου αλλά δεν το τολμάω. Συνεχίζω τη "Μνήμη της Φωτιάς" του Γκαλεάνο, αλλά με ρυθμούς χελώνας. Διαβάζω που διαβάζω όλη μέρα για τη δουλειά, δεν αντέχω να διαβάζω και όταν τελειώνω τη δουλειά.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ωραίο φαίνεται.΄Εχεις κάποια συνταγή αφού είναι και εύκολο όπως λες;

Κάνω συνεχώς αυτή.
https://www.daddy-cool.gr/sintages/blog-post_17-2.html
Είναι πανεύκολη και γίνεται πεντανόστιμη. Το ψωμί μετά από μία βδομάδα είναι ακόμη ψωμί.
Την κάνω σε παραλλαγή, με αλεύρι ολικής, σπόρους κολοκύθας, καρύδια και αμύγδαλα, αλλά και σκέτη που την έχω κάνει, πάλι τέλεια βγαίνει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Την έχω δίπλα μου αλλά δεν το τολμάω. Συνεχίζω τη "Μνήμη της Φωτιάς" του Γκαλεάνο, αλλά με ρυθμούς χελώνας. Διαβάζω που διαβάζω όλη μέρα για τη δουλειά, δεν αντέχω να διαβάζω και όταν τελειώνω τη δουλειά.
Να την τολμησεις γιατι δεν ειναι απαισιοδοξο βιβλιο. Περιγραφει ακριβως πως μας αλλαζει ολους μια επιδημια.
Για να κανω πιο δυστοπικη την εμπειρια της περιοδου, αρχισα ενα βιβλιο που εχω χρονια στη βιβλιοθηκη, αλλα ηθελε καθαρο μυαλο: την "Ποιητικη" του Αριστοτελη.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
19:01
Τα νεύρα μου !! .... το πρωί για 2 ώρες ο απέναντι μου , έβαλε στο ΔΙΑΠΑΣΩΝ, βαριά λαϊκά και ξεκίνησε πάλι! .... !! πρέπει να τον ακούει όλη η περιοχή !:harakiri:

ερε τι έχει να γίνει τις επόμενες μέρες!!!...
όλους στο Δαφνί μας βλέπω να συναντιόμαστε ...όταν βγούμε από τα σπίτια μας....

Εεεεε και που ειναι το προβλημα? Δεν δεχεται παραγγελιες ο μακακας? :p
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ουτε ελευθερο χρονο εχω, ουτε βαρεμαρα. κανω ο,τι εκανα και πριν σχεδον. δουλευω κανονικα και τωρα θα ξεκινησουν και τα ισπανικα μεσω σκαιπ. κανω και την νοικοκυρα λεμε τωρα, εχει ερθει ο κουμπαρος σπιτι και ειμαστε τρεις, ενα στομο παραπανω να ταιζω. απλα δεν χορευω, ολα τα αλλα εμειναν ιδια
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Κάνω συνεχώς αυτή.
https://www.daddy-cool.gr/sintages/blog-post_17-2.html
Είναι πανεύκολη και γίνεται πεντανόστιμη. Το ψωμί μετά από μία βδομάδα είναι ακόμη ψωμί.
Την κάνω σε παραλλαγή, με αλεύρι ολικής, σπόρους κολοκύθας, καρύδια και αμύγδαλα, αλλά και σκέτη που την έχω κάνει, πάλι τέλεια βγαίνει.
Τις έχω δει και αυτές τις συνταγές χωρίς ζύμωμα αλλά θα φας ψωμί την άλλη μέρα.. Αυτή που έβαλα θα φας ψωμί σε 2 ωρες περίπου και αν έχεις μηχάνημα αποφεύγεις και το 10λεπτο ζύμωμα..
Εννοείται ..οτι αλεύρι θες βάζεις και σαν μίγμα σε όλες τις συνταγές..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.682
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom