Λευκάδα ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Να μεινεις στην πολη που ειναι η βολτα, εχει και ενα ωραιο καλμπακι στον δρομο προς Αι Γιαννη....και να κανεις απο εκει και περα τις βολτες σου στις φανταστικες παραλιες του νησιου!
Τωρα οσο αφορα το μηχανακι μου φαινεται λιγο δυσκολα...Ανδρο δεν εχω παει για να συγκρινω..απλα για αν πας ας πουμε στις καλυτερες παραλιες (Εγκρεμνους-Πορτο Κατσικι) εχει πολυ στενο χωματοδρομο!!!

Αλλα ειναι ενα ονειρο!!! Εγω λατρεψα τον Αγιο Νικητα! και το μετανιωσα που δεν μειναμε εκει..

αν δεν χωραει το μηχανακι χωραει αυτοκινητο?
δεν εχω προβλημα με χωματοδρομους.. :D:D
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
ο δρόμος για το πόρτο κατσίκι είναι άσφαλτος...:)
και για τους εγκρεμνούς επίσης...απλά κατεβαίνεις με τα πόδια τα σκαλιά ως τη θάλασσα..;)
να σαι καλα.
45 χλμ σιγα τι ειναι.. (ετσι μου λεγανε και για ανδρο οτι ειναι τεραστια αποσταση..) μια χαρα ηταν με το μηχανακι. και βολτιτσα και απολαμβανεις..!! :D:D
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Για καμια βδομάδα καλοκαίρι διακοπές οικογενεικά στη Λευκάδα που προτείνετε;
Βασιλική είναι καλά;
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
να σαι καλα.
45 χλμ σιγα τι ειναι.. (ετσι μου λεγανε και για ανδρο οτι ειναι τεραστια αποσταση..) μια χαρα ηταν με το μηχανακι. και βολτιτσα και απολαμβανεις..!! :D:D
ναι,έτσι λέω και εγώ..άλλωστε υπάρχει και καραβάκι για τις "δύσκολες" παραλίες..ρώτα στο Νυδρί.
αν έχεις μέρες και προλαβαίνεις πήγαινε ως το νότιο άκρο μετά τη Βασιλική...στο ακρωτήρι της κυράς..ρώτα τους ντόπιους,θα σου πουν.
είναι το ακρωτήρι, που σύμφωνα με το μύθο, έπεσε στη θάλασσα η Σαπφώ.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Για καμια βδομάδα καλοκαίρι διακοπές οικογενεικά στη Λευκάδα που προτείνετε;
Βασιλική είναι καλά;

όταν λες οικογενειακά,εννοείς με μικρά παιδιά???
αν ναι,ίσως είναι καλύτερα λόγω ξέβαθης θάλασσας...αλλά μαζεύονται πολλοί και κάνουν σέρφινγκ...
εγώ δεν θα έμενα Βασιλική.υπερτιμημένη τη βρίσκω..
ίσως Πόρο,αν θες νότια..και πάλι εξαρτάται από το τι θέλεις να έχει εκεί που θα πας.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
όταν λες οικογενειακά,εννοείς με μικρά παιδιά???
αν ναι,ίσως είναι καλύτερα λόγω ξέβαθης θάλασσας...αλλά μαζεύονται πολλοί και κάνουν σέρφινγκ...
εγώ δεν θα έμενα Βασιλική.υπερτιμημένη τη βρίσκω..
ίσως Πόρο,αν θες νότια..και πάλι εξαρτάται από το τι θέλεις να έχει εκεί που θα πας.
Καλές παραλίες, καθαρες με μικρό βότσαλο αν υπάρχει, καλό φαγητό, ταβερνούλες και όχι πολύ βαβούρα...θα έχω αυτοκίνητο οπότε για διαμονή μπορώ να μείνω και ψηλά αλλά να μην κάνω πάνω απο 20 λεπτα για παραλία...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
τότε ίσως να κοιτάξεις για διαμονή στον Αγ.Νικήτα,που τα έχει όλα όσα θέλεις,ή εναλλακτικά περιμετρικά της πόλης...ως Νικιάνα ή Αγ.Γιάννη ή Απόλπαινα(στον δρόμο για Λαζαράτα)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
τότε ίσως να κοιτάξεις για διαμονή στον Αγ.Νικήτα,που τα έχει όλα όσα θέλεις,ή εναλλακτικά περιμετρικά της πόλης...ως Νικιάνα ή Αγ.Γιάννη ή Απόλπαινα(στον δρόμο για Λαζαράτα)
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες...
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Για καμια βδομάδα καλοκαίρι διακοπές οικογενεικά στη Λευκάδα που προτείνετε;
Βασιλική είναι καλά;
Αϊ Γιάννη, Χρήστο, ανεπιφύλακτα. 10 λεπτά από τη βαβούρα της χώρας, μέσα στους ελαιώνες προστατευόμενους από NATURA. Μείναμε πέρυσι στο Lefkada Greece - Villa Verde Apartments and Studios on Lefkada Island - Agios Ioannis με 60 Ε τετράκλινο στούντιο με κουζίνα και μπαλκονάκι τον Αύγουστο. Δες κι εδώ: http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...E7-%EB%E5%F5%EA%DC%E4%E1%3B-2.html#post191527
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
Πόσο απέχει το πόρτο κατσίκι απο την χώρα/πόλη της λευκαδας??
Πώς λέγεται αυτή απίστευτη παραλια που μέσα στο νερό κάνει μια φυσική ''πύλη'' ενας βράχος κ μπορείσ να μπεις απ τη μία και να βγείς απ την άλλη? Τουλάχιστον έτσι φαινόταν στη φωτογραφια. Κάπου κοντά στο νυδρί έλεγε οτι είναι. Τα νερά ειναι όντως σαν πισινα οπως φαίνεται στισ φωτογραφίες? κάνει για ζευγαροδιακοπές???κ Τέλος είναι ακριβό νησί? Σόρι για τισ πολλες ερωτήσεις! :bleh:
Ευχαριστω!
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
ο δρόμος για το πόρτο κατσίκι είναι άσφαλτος...:)
και για τους εγκρεμνούς επίσης...απλά κατεβαίνεις με τα πόδια τα σκαλιά ως τη θάλασσα..;)
Σορρυ.... δικαιο εχεις!!! ειναι απλα πολυ στενος...
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
τότε ίσως να κοιτάξεις για διαμονή στον Αγ.Νικήτα,που τα έχει όλα όσα θέλεις,ή εναλλακτικά περιμετρικά της πόλης...ως Νικιάνα ή Αγ.Γιάννη ή Απόλπαινα(στον δρόμο για Λαζαράτα)
Εγω ψηφιζω Αγ. Νικητα και μετα Αι Γιάννη...Βεβαια καμια σχεση το ενα με το αλλο...ο Αγιος Νικητας ειναι ολα τα λεφτα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom