Λευκάδα ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Ευχαριστω πολυ ΑΕΡΙΚΟ μου...;););)
Τωρα σαν ξενοδοχεια τι λενε?? Επειδη θα εχουν και ημιδιατροφη ρωταω πιο πολυ...

Eίπαμε ...το Πόντι είναι καινούργιο..και το Λευκάς πολύ πολύ παλιό...
διάλεξε εσύ για την πεθερά σου ..εγώ πάλι δεν έχω μείνει σε κανένα και για το θέμα της ημιδιατροφής θα σε γελάσω..:rolleyes:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Και ειναι καθαρη?
Και σαν ξενοδοχειο περα απο το οτι ειναι παλιο τι λεει???
Το φαγητο του (ημιδιατροφη) θα τρωγεται???

Σαν ξενοδοχειο ποιο αξιζει πιο πολυ???
αν εννοείς τη παραλία στη Λευκάδα,είναι καθαρή και βρίσκεται προς τη μεριά του Ιονίου.στη Βασιλική η θάλασσα είναι πολύ ξέβαθη και μαζεύει σέρφινγκ(που την προτιμούν γι΄αυτό)πόσο καθαρή να είναι??
από ξενοδοχεία δεν ξέρω να σου πω τι λένε αυτά που αναφέρεις..αλλά θα συμφωνήσω με το ΑΕΡΙΚΟ το ΛΕΥΚΑΣ είναι παλιό και το άλλο καινούργιο με ότι αυτό συνεπάγεται..
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
και εγώ το ίδιο...και είδα πως έχει απίστευτη ομορφιά οποιαδήποτε εποχή του χρόνου...ακόμα και τον χειμώνα,όταν σχηματίζονται λίμνες στα ορεινά που το καλοκαίρι ούτε να το φανταστεί κανείς δεν μπορεί...και παρότι πάω πάρα πολλά χρόνια αυτό που με εντυπωσιάζει είναι πως πάντα υπάρχει κάτι που δεν έχω δει!;)
Επαυξάνω:p...γιατί το έζησα κι' εγώ όλες τις εποχές..!!!!:)
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ πολυ!
Θα τους πω κι ας αποφασισει η πεθερα!!!

Παντως πολυ χαιρομαι που αγαπατε τη Λευκαδα!
Γιατι κι εγω την ερωτευτηκα! Ειδικα το Αγιο Νικητα!
Ονειρευομαι την επομενη φορα που θα παω....και θελω να μεινω εκει! Στα ενοικιαζομενα που ειναι σχεδον ισογεια μεσα στον πεζοδρομο!!!

Εμοτικον που ονειροπολει....:cool::cool::cool:
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ πολυ!
Θα τους πω κι ας αποφασισει η πεθερα!!!

Παντως πολυ χαιρομαι που αγαπατε τη Λευκαδα!
Γιατι κι εγω την ερωτευτηκα! Ειδικα το Αγιο Νικητα!
Ονειρευομαι την επομενη φορα που θα παω....και θελω να μεινω εκει! Στα ενοικιαζομενα που ειναι σχεδον ισογεια μεσα στον πεζοδρομο!!!

Εμοτικον που ονειροπολει....:cool::cool::cool:
Το σίγουρο είναι ότι θα πάνε κατατοπισμένοι..:)...άρα όλα θα πάνε καλά ..:bleh:
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Τελικα εκλεισαν στην πολη στο ΛΕΥΚΑΣ...ειναι ανακαινισμενο τους ειπαν στο τηλεφωνο...Καλα να περασουν λοιπον!
Ευχαριστουμε για την βοηθεια!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Τελικα εκλεισαν στην πολη στο ΛΕΥΚΑΣ...ειναι ανακαινισμενο τους ειπαν στο τηλεφωνο...Καλα να περασουν λοιπον!
Ευχαριστουμε για την βοηθεια!
ωραία!εύχομαι καλό ταξίδι και καλές διακοπές να έχουν!:D
 

pink_sand

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας! Είμαι νέο μέλος. Πρόκειται να ταξιδέψω φέτος στη Λευκάδα. Όσο διάβαζα το θέμα, τόσο πιο πολύ ανυπομονώ να πάω. Πραγματικά οι περιγραφές σας μου δίνουν να καταλάβω ότι το μέρος είναι ξεχωριστό. Κ επί του θέματος τώρα...θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν πάει ήδη στο νησί αν γνωρίζουν κάποια προσιτά ενοικιαζόμενα δωμάτια, ψάχνω για δίκλινο. Ευχαριστω εκ των προτέρων!
 

ΚΟΥΤΣΟΥ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
προσβαση στο αγιοφύλι κ εγκρεμνούς και ημερήσιες ενοικιάσεις σκαφών

καλησπέρα απο θεσσλονικη,

φέτοσ για τισ καλοκαιρινές μας διακοπές επιλέξαμε ως προορισμό την λευκάδα.:p είναι γεγονός ότι στην αρχή ήμουν λίγο διστακτική γιατί μ έλεγαν ότι είναι ήσυχο νησί και κυρίως για ξεκουραση, όμως μάλλον λάθος με ενημέρωσαν καθώς όπως βλέπω είναι ένα μέροσ που συνδιάζει τα πάντα. :clap:μάλιστα όσα διαβάζω αυτά που περιγράφετε όλο και μου αυξάνεται το ενδιαφέρον για το τι θα συναντήσω και σπρώχνω τισ μέρες να περάσουν για να επισκεφτούμε αυτό το υπέροχο νησί. θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω μήπως γνωρίζετε μέχρι ποιά ώρα έχει δρομολόγια με το καραβάκι απο τη βασιλική για το αγιοφύλλι;το ίδιο καραβάκι πηγαίνει και εγκρεμνούς ή/και πορτο κατσίκι;επίσης επειδή θα μένουμε στο νυδρί, αυτοκίνητο δεν θα έχουμε και τα δρομολόγια των κτελ είναι περιορισμένα αν θα πρέπει να επιλέξουμε ανάμεσα σε εγκρεμνούς και αγιοφύλλι που προτείνετε να πάμε; ποια να επιλέξουμε απο τις δυο παραλίες; επιπλέον έχει νοικιάσει κάποιος σκαφάκι απο νυδρί; γνωρίζετε μήπως για πόσες ώρες μπορείς να το νοικίασει κάποιος και πόσο; :lol:
 

voulageorge

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Εγω πήγα Λευκάδα τριήμερο του Αγίου πνευματος..Και αν και ηταν σχετικα στην αρχη του καλοκαιριου εχει πααααρα πολυ κόσμο...εμεις μεναμε μεσα στην λευκαδα..εχει μπαρακια για να πιεις τα ποτα σου και καλη μουσικη..(και φυσιολογικες τιμες!)..και στο νυδρι εχει νυχτερινη ζωή αλλα όχι οσο μεσα στη λευκάδα..τουλαχιστον οταν πηγα εγω..
ΥΓ:s.o.s Hγνωμη μου ειναι να μην κανεις την μινι κρουαζιερα στα γυρω νησια για 8α σου η πιστη...Εμεις πηγαμε...μεγαλο λαθος...τσαμπα κουραση και στην τελικη δεν βλεπεις και τιποτα...σε αφηνει ενα μισαωρο σε κεφαλονια,ιθακη και ειναι αθλια..ασε που θα εισαι παρεα με 100 γεροντια να τραγουδανε...μακρια...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.354
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom