Λευκάδα ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗ ΛΕΥΚΑΔΑ

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
κοίτα μπορεί άνετα να πάει με τα πόδια στη θάλασσα..το δύσκολο θα είναι να γυρίσει,αφού θα έχει ανηφόρα και φαντάζομαι πως είναι μεγάλη γυναίκα..άρα θα κουράζεται μεσ τη ζέστη..επίσης να υπολογίζουν πως το Πόντι είναι περίπου 20' περπάτημα ως το κέντρο της Βασιλικής που είναι όμορφο για βόλτες κτλ.
αλλά αν θέλουν ηρεμία νομίζω πως στο Πόντι θα τη βρουν...ενώ στο κέντρο της Λευκάδας αποκλείεται και ειδικά μεσ΄το καλοκαίρι που βουλιάζει από τουρίστες..
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
όπως τα λέει το Αερικό είναι..με μια διευκρίνηση:το Λευκάς είναι πολύ κοντά(πας με τα πόδια)σε μια απ΄τις πιο όμορφες παραλίες της πόλης που βρίσκεται πίσω απ΄το παλιό οινοποιείο στην είσοδο της..εκτός που με τα ΚΤΕΛ και τα καραβάκια πας γρήγορα παντού,αν δεν έχεις αυτοκίνητο.
Το ΠΟΝΤΙ βρίσκεται στην είσοδο της Βασιλικής όπως έρχεσαι απ΄τον Αγ.Πέτρο(ορεινό χωριό) και είναι λόφος...αλλά έτσι κι αλλιώς η θάλασσα της Βασιλικής δεν είναι τόσο καλή για μπάνιο(είναι πολύ-πολύ ξέβαθη )
άρα διαλέγουν ανάλογα με το τι προτιμούν!:D
Γειά σου ΑNEL ..με κάλυψες με το παραπάνω..
Φιλενάδα έτσι όπως σου τα λέει η Ανελ είναι..!!!
Εμένα αν με ρωτούσες στο Λευκας θα έμενα (μεταξύ των δυο πάντα που ανέφερες) γιατί είναι μέσα στην πόλη και μπορείς να συνδυαστεί άριστα και με νυχτερινή ζωή..:clap::clap::clap:
Απο την άλλη όμως σημείωσε πάλι ότι το Λευκάς είναι πολύ παλιό:D με ότι αυτό συνεπάγεται..και άν υπάρχει δυνατότητα πες τους να δουν κι' άλλες εναλακτικές τριγύρω..:bleh:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
και εκτος αυτου το ποντι πως ειναι? η μικρογραφεια της βασιλικης ας πουμε??
εχει πεζοδρομο με μαγαζακια ας πουμε? και απο την Βασιλικη ποσο απεχει??
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ:D:D:D!!!
το Πόντι είναι ένα μέρος έξω απ΄το χωριό της Βασιλικής που μέχρι πρόσφατα ήταν χωράφια..λόγω του τουρισμού,το ένταξαν στο σχέδιο πόλης και άρχισε το χωριό ν΄αναπτύσσεται προς τα εκεί(τουριστικά).άρα καταλαβαίνεις πως ούτε γραφικό είναι,ούτε πεζόδρομους και μαγαζιά δεν έχει...παρόλα αυτά έχει θέα στη θάλασσα,επειδή είναι στον λόφο και ηρεμία επειδή ακόμα δεν έχει αναπτυχθεί υπερβολικά..
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
κοίτα μπορεί άνετα να πάει με τα πόδια στη θάλασσα..το δύσκολο θα είναι να γυρίσει,αφού θα έχει ανηφόρα και φαντάζομαι πως είναι μεγάλη γυναίκα..άρα θα κουράζεται μεσ τη ζέστη..επίσης να υπολογίζουν πως το Πόντι είναι περίπου 20' περπάτημα ως το κέντρο της Βασιλικής που είναι όμορφο για βόλτες κτλ.
αλλά αν θέλουν ηρεμία νομίζω πως στο Πόντι θα τη βρουν...ενώ στο κέντρο της Λευκάδας αποκλείεται και ειδικά μεσ΄το καλοκαίρι που βουλιάζει από τουρίστες..
Εγραφα και δεν πρόλαβα να δω τα άλλα σου ποστ..:(
Σαφως άν θελουν ηρεμια στο Πόντι θα μεινουν..!!!!:)
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
ΑΕΡΙΚΟ μοιραζόμαστε την ίδια τρέλλα για αυτό το νησί ή απλά έτυχε να έχεις πάει και να ξέρεις??
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Ημουν περισι κι εγω εκει ρε κοριτσια....αλλα οτι δεν με ενθουσιαζει δεν του δινω καν σημασια!
Και φυσικα δεν μιλαω γιατην Λευκαδα, αλλα για το Ποντι...που ουτε καν το θυμαμαι!!!
Κοριτσια πειτε μου λιγο..σε περιπτωση που κλεισουν στο Ποντι για να συνοψιζουμε θα ειναι σχετικα μακρυα απο την θαλασσα και θα πρεπει να πηγαινουν Βασιλικη (κοντινοτερη παραλια) και για βολτα..το ξενοδοχειο ειναι το ΠΟΝΤΙ ΜΠΙΤΣ.
Αν κλεισουν στην πολη θα ειναι μεσα στην βολτα και τον χαβα και η κοντινοτερη παραλια ειναι αυτη πισω απο το οινοποιειο που ειπε η ΑΝΕΛ.. σε αυτη τη παραλια πας ειπαμε με τα ποδια ανετα και την βρισκεις και ευκολα? το ξενοδοχειο ειναι το ΛΕΥΚΑΣ..
Να βρουν αλλο ξενοδοχειο δεν γινεται γιατι θα πανε με κοινωνικο τουρισμο και θελουν και ημιδιατροφη..:roll::roll::roll:
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
ΑΕΡΙΚΟ μοιραζόμαστε την ίδια τρέλλα για αυτό το νησί ή απλά έτυχε να έχεις πάει και να ξέρεις??
...την ίδια τρέλα μοιραζόμαστε φιλενάδα..πραγματικά !!!:clap:
Εμείς το έχουμε ζήσει σε όλες του τις φάσεις γιατι πριν 5 χρόνια περίπου είχαμε δραστηριοποιηθεί και επιχειρηματικά στην πόλη..και όπως καταλαβαίνεις αγαπάμε πολύ και πηγαίνουμε συνέχεια..:bleh:
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Ημουν περισι κι εγω εκει ρε κοριτσια....αλλα οτι δεν με ενθουσιαζει δεν του δινω καν σημασια!
Και φυσικα δεν μιλαω γιατην Λευκαδα, αλλα για το Ποντι...που ουτε καν το θυμαμαι!!!
Κοριτσια πειτε μου λιγο..σε περιπτωση που κλεισουν στο Ποντι για να συνοψιζουμε θα ειναι σχετικα μακρυα απο την θαλασσα και θα πρεπει να πηγαινουν Βασιλικη (κοντινοτερη παραλια) και για βολτα..το ξενοδοχειο ειναι το ΠΟΝΤΙ ΜΠΙΤΣ.
Αν κλεισουν στην πολη θα ειναι μεσα στην βολτα και τον χαβα και η κοντινοτερη παραλια ειναι αυτη πισω απο το οινοποιειο που ειπε η ΑΝΕΛ.. σε αυτη τη παραλια πας ειπαμε με τα ποδια ανετα και την βρισκεις και ευκολα? το ξενοδοχειο ειναι το ΛΕΥΚΑΣ..
Να βρουν αλλο ξενοδοχειο δεν γινεται γιατι θα πανε με κοινωνικο τουρισμο και θελουν και ημιδιατροφη..:roll::roll::roll:
Απάντησες ήδη μόνη σου..έτσι είναι ακριβώς:clap::clap::clap:
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
...την ίδια τρέλα μοιραζόμαστε φιλενάδα..πραγματικά !!!:clap:
Εμείς το έχουμε ζήσει σε όλες του τις φάσεις γιατι πριν 5 χρόνια περίπου είχαμε δραστηριοποιηθεί και επιχειρηματικά στην πόλη..και όπως καταλαβαίνεις αγαπάμε πολύ και πηγαίνουμε συνέχεια..:bleh:
και εγώ το ίδιο...και είδα πως έχει απίστευτη ομορφιά οποιαδήποτε εποχή του χρόνου...ακόμα και τον χειμώνα,όταν σχηματίζονται λίμνες στα ορεινά που το καλοκαίρι ούτε να το φανταστεί κανείς δεν μπορεί...και παρότι πάω πάρα πολλά χρόνια αυτό που με εντυπωσιάζει είναι πως πάντα υπάρχει κάτι που δεν έχω δει!;)
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Απάντησες ήδη μόνη σου..έτσι είναι ακριβώς:clap::clap::clap:
Ευχαριστω πολυ ΑΕΡΙΚΟ μου...;););)
Τωρα σαν ξενοδοχεια τι λενε?? Επειδη θα εχουν και ημιδιατροφη ρωταω πιο πολυ...

Υ.Γ Εικονισμα πρεπει αν με κανει η πεθερα με τετοιο ψαξιμο που κανω!!!Ουτε για τις διακοπες τις δικες μου δεν εχω ψαξει ετσι:bleh::bleh::bleh:...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Κοριτσια πειτε μου λιγο..σε περιπτωση που κλεισουν στο Ποντι για να συνοψιζουμε θα ειναι σχετικα μακρυα απο την θαλασσα και θα πρεπει να πηγαινουν Βασιλικη (κοντινοτερη παραλια) και για βολτα..το ξενοδοχειο ειναι το ΠΟΝΤΙ ΜΠΙΤΣ.
Αν κλεισουν στην πολη θα ειναι μεσα στην βολτα και τον χαβα και η κοντινοτερη παραλια ειναι αυτη πισω απο το οινοποιειο που ειπε η ΑΝΕΛ.. σε αυτη τη παραλια πας ειπαμε με τα ποδια ανετα και την βρισκεις και ευκολα? το ξενοδοχειο ειναι το ΛΕΥΚΑΣ..
Να βρουν αλλο ξενοδοχειο δεν γινεται γιατι θα πανε με κοινωνικο τουρισμο και θελουν και ημιδιατροφη..:roll::roll::roll:
δεν χρειάζεται να πηγαίνουν στη Βασιλική για μπάνιο..στο Πόντι θα πηγαίνουν..αλλά θα ανεβοκατεβαίνουν τον λόφο περίπου 250μ ως τη παραλία(δεν μιλάμε για κανένα μεγάλο λόγο,λοφίσκος είναι)
αν κλείσουν στη πόλη τη παραλία την ξέρει όλος ο κόσμος..θα τους την δείξουν..είναι στην είσοδο της πόλης.
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
δεν χρειάζεται να πηγαίνουν στη Βασιλική για μπάνιο..στο Πόντι θα πηγαίνουν..αλλά θα ανεβοκατεβαίνουν τον λόφο περίπου 250μ ως τη παραλία(δεν μιλάμε για κανένα μεγάλο λόγο,λοφίσκος είναι)
αν κλείσουν στη πόλη τη παραλία την ξέρει όλος ο κόσμος..θα τους την δείξουν..είναι στην είσοδο της πόλης.
Και ειναι καθαρη?
Και σαν ξενοδοχειο περα απο το οτι ειναι παλιο τι λεει???
Το φαγητο του (ημιδιατροφη) θα τρωγεται???

Σαν ξενοδοχειο ποιο αξιζει πιο πολυ???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom