Δημοσκόπηση γαμήλιο ταξίδι

Γαμήλιο ταξίδι

  • Κάποιο εξωτικό μέρος, τύπου Μαλδίβες, Μαυρίκιος, Αγ. Δομίνικος και άλλα παρεμφερή με ένα πακέτο all inclusive

    Votes: 16 22,2%
  • Το πρώτο αλλά ανεξάρτητα.

    Votes: 21 29,2%
  • Αγκαζέ το ταίρι, ένα σάκο στην πλάτη και κατεύθυνση το άγνωστο

    Votes: 10 13,9%
  • Trekking

    Votes: 0 0,0%
  • Επίσκεψη μιας πόλεως μια εβδομάδα και μετά χαλάρωση σε ένα χότελ για αραλίκι είτε στην παραλία/πισίνα, είτε στο βουνό.

    Votes: 10 13,9%
  • Μόνο επίσκεψη σε πόλη.

    Votes: 6 8,3%
  • Κρουαζιέρα.

    Votes: 2 2,8%
  • Ελληνικά νησιά

    Votes: 0 0,0%
  • Κάτι άλλο; Τί;

    Votes: 7 9,7%

  • Total voters
    72

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Λοιπόν, μιας και το γαμήλιο ταξίδι απασχολεί ένα μεγάλο ποσοστό των μελών είπαμε να κάνουμε μια δημοσκόπηση για το είδος γαμήλιου ταξιδιού που έχετε κάνει, θα κάνετε ή απλά θα θέλατε να κάνετε. Εκτός απο τη ψηφοφορία θα μας άρεσε να διαβάσουμε πιο αναλυτικά το ταξίδι σας. :)

Βέβαια η δημοσκόπηση είναι απ' αορίστου χρόνου!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
αφορα μονο τους υποψηφιους για γαμο??
η μπορουν να συμετεχουν και οι παντρεμενοι ηδη και να συμβαλλουν
με την εμπειρια τους ?
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
αφορα μονο τους υποψηφιους για γαμο??
η μπορουν να συμετεχουν και οι παντρεμενοι ηδη και να συμβαλλουν
με την εμπειρια τους ?

Οχι βεβαια, ολοι μπορει να συμμετεχουν, υποψηφιοι, παντρεμενοι, ελευθεροι! Εγραψα: το γαμηλιο ταξιδι που εχετε κανει, θα κανετε ή θα θελατε να κανετε! Αρα ολοι μπορουν να ψηφισουν και να γραψουν πως ηταν το ταξιδι τους ή πως το φανταζονται/ονειρευονται οτι θα γινει!
 

ph2

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
και εγώ την έριξα αν και αργώ πολύ για τον γάμο:rolleyes:
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Κι εγώ "ψήφισα"!!!
συγκεκριμένα: το μια βδομάδα σε πόλη και μετά άλλη μια βδομάδα χαλάρωση!
αν και το έκανα ανάποδα..
πρώτη βδομάδα στη Νορμανδία σε ένα αγροτόσπιτο (όχι τόσο χαλαρωτικά όμως, πολλές βόλτες στα πέριξ) και μετά στο Παρίσι!!!
δεν υπήρχε καμιά περίπτωση να πάω κάπου εξωτικά γιατί δεν αντέχω με τίποτα!βαριέμαι οικτρά!
δεν μετανιώσαμε πάντως για την επιλογή μας!
 

vickygian

Member
Μηνύματα
87
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο....
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου!!!
Σκέφτομαι να παντρευτώ και μάλλον θα το κάνω Σεπτέμβριο:roll: Το ταξίδι μου το σκέφτομαι μια βδομάδα Ρόδο ξεκούραση :cool:(χλιδή κι έτσι, να ενισχύσουμε και τον τόπο μας που πάμε όλο εξωτερικά) και μια βδομάδα Παρίσι που όλοι στο φορουμ λένε ότι είναι τέλειο και άμα έχεις και το ταίρι σου μαζί;)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ψήφισα κι εγώ και σας γράφω και δυό λόγια για την εμπειρία μας.

Ετος 2005. Διαλέξαμε τη Βενετία.

Μιας και αντρούλης μου προσπαθεί όσο γίνεται να αποφεύγει τα πολλά "ανέβα -κατέβα" στα αεροπλάνα, πετάξαμε Αθήνα - Βενετία απευθείας με τη "συγχωρεμένη" και ακριβή alpi eagles.

Το ταξίδι έγινε περίπου 10 μέρες πριν το γάμο. Κολλήσαμε 1-2 μέρες πάνω στις αργίες του Πάσχα και βρεθήκαμε να σουλατσάρουμε, να ρομαντζάρουμε, να φωτογραφίζουμε και να απολαμβάνουμε την πανέμορφη και μαγευτική Βενετία. Ο δε καιρός ήταν καταπληκτικός.
Ενα από τα καλύτερα ταξίδια που έχω κάνει και όχι γιατί ήταν το γαμήλιο.

Τυχεροί και καλομαθημένοι, θα έλεγα από τις πολυήμερες διακοπές μας σε ελληνικό νησί τα χρόνια πριν το γάμο (και μετά βέβαια δεν άλλαξε αυτό), οι εξωτικές παραλίες ή τα ελληνικά νησιά, δε μπήκαν καθόλου στο τραπέζι ως πιθανότητα γαμήλιου ταξιδιού.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Λοιπόν εγώ νομίζω οτι το ταξίδι του μέλιτος πρέπει να τα περιλαμβάνει όλα.Και χαλάρωση (μιας και έχεις πάθει "υπερφόρτωση" από τα σόγια και περιπλάνηση για να μη βαρεθείς).Νομίζω γενικά οτι το γαμήλιο ταξίδι είναι μια καλή ευκαιρία να ταξιδέψεις κάπου μακριά μιας και τις περισσότερες φορές είναι ίσως η μοναδική ευκαιρία να πάρεις τόση άδεια από τη δουλειά σου!!χιχι!Εγώ παντρευομαι σε λιγότερο από χρόνο και ήδη σκέφτομαι για κάτι μακρινό και με διάρκεια τουλάχιστον 20 ημερών.Θα δείξει...όταν πλησιάσει λίγο ακόμη η ώρα θα ζητήσω τις συμβουλές σας!!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Ψηφισα κι εγω...:D
Εμεις καναμε τον μηνα του μελιτος,στην κυριολεξια μηνα,πανω σε 2 ροδες,γυρνωντας μεγαλο μερος της Ευρωπης με την μηχανη και καταληγοντας Μαγιορκα-Ιμπιζα. Οι χωρες που επισκεφτηκαμε πολλες: Ιταλια-Αυστρια-Ελβετία-Τσεχία-Γερμανία-Ισπανια-Σλοβενία. Σιγουρα διαφορετικο ταξιδι, ηταν μοναδικο για μας και λογω του γαμου,αλλα και του μεγαλου διαστηματος που μπορεσαμε και λειψαμε. Οσο για την μηχανη,μια μεγαλη περιπετεια...:D
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
και γω ψηφισα παρολο που το θεμα "γαμος" ειτε ειναι μακρια με πολυ μακρια ειτε δεν παιζει καν στο μυαλο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.785
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom