Διακοπες για Καμακι!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Εν τω μεταξυ δεν εχω καταλαβει γιατι ο Nikos25 ειναι 23 ετων... Μηπως θελουμε να μεγαλοδειχνουμε κατα τα αλλα "ντροπαλε" Νικολακη;
Μπα, είναι που η ηλικία 25+ είναι συμβολική. Επιλέγεις καλύτερες παροχές και προνόμια σε αεροπορικές εταιρείες, ξενοδοχεία, κλπ.Μπορεί να ισχύει και για τις γκομενοδουλειές, που ξέρεις;
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
battered_suitcase said:
Επειδή κατηγορούμαστε ότι δεν παίρνουμε στα σοβαρά το thread, να ξαναπαντήσω με πάσα σοβαρότητα.

Φίλε Niko25.

Όπως λέει και ο Καβάφης,

Καινούργιους τόπους δεν θα βρεις, δε θαβρεις άλλες θάλασσες.
Η πόλις θα σε ακολουθεί. Στους δρόμους θα γυρνάς
τους ίδιους. Και στες γειτονιές τες ίδιες θα γερνάς
και μες στα ίδια σπίτια αυτά θ'ασπρίζεις.
Πάντα στην πόλι αυτή θα φθάνεις. Για τα αλλού-μη ελπίζεις-
δεν έχει πλοίο για σε, δεν έχει οδό.
Έτσι που τη ζωή σου ρήμαξες εδώ
στην κώχη τούτη τη μικρή, σ'όλην την γη την χάλασες.

Με άλλα λόγια. Μην τρέχεις σε νησιά και κάμπους για να βρεις την τουρίστρια των Κοριτσιών στον Ήλιο. Συγκεντρώσου στο πώς να αναπτύξεις τεχνική και αυτοεκτίμηση εκεί που ζεις, δε θα αλλάξει ούτε η τύχη σου ούτε ο ντροπαλός χαρακτήρας σου αν ξενιτευτείς. Πάλι εσύ θα είσαι, απλώς σε άλλο φόντο.

ΥΓ. Δοκίμασε μέσω facebook, παίζει πολύ τελευταία.
Βρε βαλιτσουλα εδω το μονο του κριτηριο ειναι το topless κ εσυ του απαγγελεις Καβαφη..; Αστον, καλα ειναι οπως ειναι..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Όλη μέρα ετοιμάζω βαλίτσα, κι έχασα τα καλύτερα...
Εκει στο Καμπριζ που θα πας φροντισε να βρεις καμμια φοιτητριουλα που θα κανει διακοπες στην Ελλαδα το καλοκαιρι και κανονισε καμμια κατασταση για το Νικο... Αντε να βοηθησουμε ολοι, οπως μπορουμε.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μπα, είναι που η ηλικία 25+ είναι συμβολική. Επιλέγεις καλύτερες παροχές και προνόμια σε αεροπορικές εταιρείες, ξενοδοχεία, κλπ.Μπορεί να ισχύει και για τις γκομενοδουλειές, που ξέρεις;
Α ναι... ετσι δεν το ειχα σκεφτει. Ειναι που ειμαι πολυ κατω των 25, μαλλον...
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Κ να πω κ στον φιλο Νικο:

Να μην πας σε κανενα νησι, να κατσεις σπιτι σου! Αρκετα χαζα καμακια εχουν γεμισει οι παραλιες!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Εκει στο Καμπριζ που θα πας φροντισε να βρεις καμμια φοιτητριουλα που θα κανει διακοπες στην Ελλαδα το καλοκαιρι και κανονισε καμμια κατασταση για το Νικο... Αντε να βοηθησουμε ολοι, οπως μπορουμε.
Δείχνω κατανόηση στο πρόβλημα του φίλου Νίκου, του εύχομαι να βρει αυτό που ψάχνει, αλλά δεν ανοίγω γραφείο "προσεχώς Αγγλίδες":haha: (τζαμπα. Με αμοιβή...το συζητάμε... Μετά μπορούμε να επεκτείνουμε τις δουλειές και σε όπλα, ναρκωτικά, κλπ)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Δεν ξαναπροσπαθεις με βιντεοκάμερα? Πολύ λαϊκούρα το κινητό...
Η αγαπημένη μου σκηνή αποπλάνησης, από Stanley Kubrick. Ούτε κινητά, ούτε κάμερες, ούτε κουβέντα δεν της λέει και την καταφέρνει την παντρεμένη σε 4 λεπτά. Άμα είναι να σου κάτσει...

 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Το παληκαρι μας ζητησε που να παει για καμακι και οχι πως κανουν.:cool:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Η αγαπημένη μου σκηνή αποπλάνησης, από Stanley Kubrick. Ούτε κινητά, ούτε κάμερες, ούτε κουβέντα δεν της λέει και την καταφέρνει την παντρεμένη σε 4 λεπτά. Άμα είναι να σου κάτσει...

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω. Αν αφήσει μαλλί και φορέσει τέτοια ρούχα, θα γκαγκανιάσει στην παραλία ο άνθρωπος. Ασε που με τέτοια θερμοπληξία, και να ενδώσει η ξώβυζη υπάρχει η βάσιμη περίπτωση να μήν ανταποκρίνονται μέρη του σώματος στις εγκεφαλικές επιθυμίες... (να μη λειτουργει το μαραφετι τελος παντων)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Κι' όσο σκέφτομαι ότι ο fitziano , μου έχει διαγράψει μηνυματα (πολύ) περισσότερο σοβαρά/ταξιδιωτικά απο τις παραπάνω απορίες, και με λεξιλόγιο περισσότερο προσεγμένο, μου 'ρχεται να ανοίξω θέμα "πως να επανδρώσω με Ρωσίδια χωρίς χαρτιά, τον οίκο ανοχής που διαθέτω".
Αυτο ειναι σοβαρο θεμα, τι θες να λεμε δηλαδη για την Ινδια με τις βρωμοαγελαδες?
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom