Διαμονή Θεσσαλονίκη

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Μια ψήφο από εμένα για το Excelsior, εξαιρετικο ξενοδοχείο και πολυ καλή τοποθεσία.

Για πιο οικονομικό κοίταξε και το Le Palace στη Τσιμισκή. Όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά συνηθως αρκετά φθηνότερο από τα τριγυρω.

ΥΓ. Το Modernist που μας είπες μια χαρά φαίνεται επίσης, ειδικά αν το βρήκες αρκετά πιο κάτω από το Excelsior.

Με το budget σου ούτε εγώ θα εμένα εκτός των καλών σημειων του κεντρου.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Όλα τα ξενοδοχεία που προαναφέρθηκαν είναι αξιόλογα. Βρες ποιο σε βολεύει και κάνε κράτηση. Απλά σε συμβουλεύω με τα χρήματα που διαθέτεις να μείνεις σε κάποιο κεντρικό. Τέλος και το Μακεδονία παλάς στην παραλία είναι μία λύση που δεν αναφέρθηκε και μέσω ΑΜΟΜΑ 11-14/10 κοστίζει 123€ με πρωινό!!
Ωραίο το Μακεδονία Παλλάς αύριο θα κάνω ένα τηλέφωνακι και εκεί. Φαίνονται πολύ ωραία τα δωμάτια, βέβαια το βλέπω ποιο μακριά σε σύγκριση με τα άλλα. Νομίζω είμαι ανάμεσα σε 3,4. Θα μάθω και τιμές και θα καταλήξω. Ευχαριστώ πολύ!
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ωραίο το Μακεδονία Παλλάς αύριο θα κάνω ένα τηλέφωνακι και εκεί. Φαίνονται πολύ ωραία τα δωμάτια, βέβαια το βλέπω ποιο μακριά σε σύγκριση με τα άλλα. Νομίζω είμαι ανάμεσα σε 3,4. Θα μάθω και τιμές και θα καταλήξω. Ευχαριστώ πολύ!
Το Μακεδονία Παλλάς είναι πάνω στη Νέα Παραλια. Η βόλτα από το κέντρο μέχρι εκεί είναι υπέροχη.Ακριβως δίπλα μπορείς να νοικιάσεις ποδήλατα ενώ υπάρχουν και ωραία πάρκα για παιδιά.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Το Μακεδονία Παλλάς είναι πάνω στη Νέα Παραλια. Η βόλτα από το κέντρο μέχρι εκεί είναι υπέροχη.Ακριβως δίπλα μπορείς να νοικιάσεις ποδήλατα ενώ υπάρχουν και ωραία πάρκα για παιδιά.
Εμάς μας αρέσει γενικώς το περπάτημα και επειδή έχω βολτάρει λίγο Θεσσαλονίκη στο λιμάνι κάτι θυμάμαι.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Δες το superior one boutique hotel.Ειναι στην Ιωνος Δραγουμη,5 λεπτα με τα ποδια απο Αριστοτελους και αλλα 5 λεπτα απο τα λαδαδικα. Πολυ καλο,καινουργιο,με βολικη τοποθεσια και νορμαλ τιμες.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Δε μου είπε κανένας για αυτα:Δείτε το Egnatia Palace στην Booking! http://www.booking.com/Share-Jbrjh6
https://www.antigonhotel.com/el/
Ίσως βέβαια ανεβαίνει στην τιμή αλλά εγώ ένα τηλέφωνο θα το κάνω.

Δες το superior one boutique hotel.Ειναι στην Ιωνος Δραγουμη,5 λεπτα με τα ποδια απο Αριστοτελους και αλλα 5 λεπτα απο τα λαδαδικα. Πολυ καλο,καινουργιο,με βολικη τοποθεσια και νορμαλ τιμες.
Αρκετά καλό και για την τιμή του όπως την βλέπω. Ευχαριστω!
 
Last edited by a moderator:

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Επειδη εμεινα τον Ιουλιο στο προτεινω ανεπιφυλακτα,μεγαλο δωματιο και ανετο.Ζητα με θεα στο δρομο η και μπαλκονι.
Απεναντι ακριβως πεζοδρομος με καφετεριες και πολλα καλα κ οικονομικα εστιατορια πχ ελια και λεμονι
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Επειδή ανέφερες το The Met Hotel που σου άρεσε, να ξέρεις πως υπάρχει στάση αστικού στα 300 μέτρα μπροστά στα jumbo. Επίσης νομίζω υπάρχει υπηρεσία μεταφοράς με mini bus στο κέντρο αλλά αυτό θα πρέπει να το ρωτήσεις.
Βέβαια κι εγώ προτείνω να επιλέξεις κάποιο από αυτά που αναφέρθηκαν στο κέντρο.
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
567
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια!
Egnatia Hotel συστηνω κ εγω...Καρακεντρο ! Διπλα απο αυτο εμενα φοιτητης...ολα τα εχεις διπλα σου..παρολα αυτα , οοτι ξενοδοχειο σ εχουν πει τα παιδια ειναι μια χαρα , ανετα βρισκεις με αυτα τα λεφτα κ φθηνα-καλα και ακριβα-καλα....κατα τη γνωμη μου δεν εχεις λογο για 3 μερες να δωσεις πανω απο 220$ το περισσοοοοτερο...!
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Επειδή ανέφερες το The Met Hotel που σου άρεσε, να ξέρεις πως υπάρχει στάση αστικού στα 300 μέτρα μπροστά στα jumbo. Επίσης νομίζω υπάρχει υπηρεσία μεταφοράς με mini bus στο κέντρο αλλά αυτό θα πρέπει να το ρωτήσεις.
Βέβαια κι εγώ προτείνω να επιλέξεις κάποιο από αυτά που αναφέρθηκαν στο κέντρο.
Καλημέρα, όντως μόλις επικοινώνησα έχει δικό του λεωφορείο χωρίς κάποια χρεώσει και σε μεταφέρει στην πλατεία από το πρωί μέχρι της 11 το βράδυ. Δίπλα του είναι τα τζάμπο και κάπου εκεί είναι και το mall, βέβαια δε γνωρίζω τις αποστάσεις αλλά φαίνονται κοντά.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Θα σου πρότεινα και το Mediterranean, είναι κάτω από την Τσιμισκη ακριβώς, δίπλα στα Λαδάδικα αλλά το τσέκαρα για τις μέρες που λες και το δίνει σε υπερβολικά υψηλή τιμή. Θα έλεγα πάντως να επικοινωνήσετε τηλεφωνικώς με τα ξενοδοχεία και να μην κλείσετε απαραίτητα μέσω Ίντερνετ. Μερικες φορές μπορείς να πετύχεις καλύτερες τιμές ετσι στην Ελλάδα.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Το Egnatia μου έδωσε πολύ καλές τιμές ακόμα και για Junior suit αν κάποιος το γνωρίζει καλύτερα ας μου πει, έχει λίγο χαμηλότερη βαθμολογία αλλά πρέπει να έκανα κάποια ανακαίνιση.

Θα σου πρότεινα και το Mediterranean, είναι κάτω από την Τσιμισκη ακριβώς, δίπλα στα Λαδάδικα αλλά το τσέκαρα για τις μέρες που λες και το δίνει σε υπερβολικά υψηλή τιμή. Θα έλεγα πάντως να επικοινωνήσετε τηλεφωνικώς με τα ξενοδοχεία και να μην κλείσετε απαραίτητα μέσω Ίντερνετ. Μερικες φορές μπορείς να πετύχεις καλύτερες τιμές ετσι στην Ελλάδα.
Ακριβώς αυτό όπως τα λες είναι, γιαυτό και περνώ τηλέφωνα. Ευχαριστώ πολύ.

Μια διευκρίνιση Egnatia Palace
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.622
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom