Γερμανία Διαμονή στο Βερολίνο

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035

kate-dim

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα και από εμένα.
Την πολύτιμη βοήθεια σας παρακαλώ.. Θα επισκεφτώ για πρώτη φορά το Βερολίνο 29 Δεκέμβρη για πρωτοχρονιά και ψάχνω το πιο εξυπηρετικό(μεταξύ άλλων) ξενοδοχείο. Λόγω budjet είμαι ανάμεσα σε δύο
1. Delta Hotel Berlin
2. Best Western Hotel am Spittelmarkt
Ποια από τις δύο επιλογές είναι πιο εξυπηρετική ως προς την τοποθεσία, δεδομένου ότι είμαστε νεαρό ζευγάρι που μας ενδιαφέρει και η νυχτερινή ζωή;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα και από εμένα.
Την πολύτιμη βοήθεια σας παρακαλώ.. Θα επισκεφτώ για πρώτη φορά το Βερολίνο 29 Δεκέμβρη για πρωτοχρονιά και ψάχνω το πιο εξυπηρετικό(μεταξύ άλλων) ξενοδοχείο. Λόγω budjet είμαι ανάμεσα σε δύο
1. Delta Hotel Berlin
2. Best Western Hotel am Spittelmarkt
Ποια από τις δύο επιλογές είναι πιο εξυπηρετική ως προς την τοποθεσία, δεδομένου ότι είμαστε νεαρό ζευγάρι που μας ενδιαφέρει και η νυχτερινή ζωή;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
ενα μηνα μετα θα παω και γω..περιμενω να ακουσω νεα σου για το hotel
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εγω τελικα εκλεισα στο Intercity hauptbahnhof 400 Ε για 6 βραδυα.Η τιμη ειναι χωρις πρωινο αλλα περιλαμβανει δωρεαν εισιτηρια για τα ΜΜΜ και για τα 2 ατομα για ολες τις μερες διαμονης μας.Για 14 εως 20/8.
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Για διαμονή στο ανατολικό Βερολίνο κοιτάξτε και το Hotel 26. Εμείς είχαμε μείνει πολύ ευχαριστημένοι: τα δωμάτια είναι απλά αλλά περιποιημένα, το πρωινό πολύ καλό, και έχει και ωραία αυλή. Επίσης μας είχαν δώσει σε καλή τιμή ποδήλατα για να γυρίσουμε την πόλη (συγκοινωνίες νομίζω δε χρησιμοποιήσαμε καθόλου).
 

kate-dim

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ανατολικό; είναι προτιμότερο από το δυτικό; λόγω του οτι δεν είμαι ενημερωμένη, ίσως ακολουθήσουν και πιο χαζές ερωτήσεις :)
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2

Πριν μερικά χρόνια είχα μείνει σε αυτό Cityhostel Berlin καλή τιμή τότε αν και ήμασταν αρκετά άτομα. Είναι δίπλα στο Μετρο και πολύ κεντρικά μας είχε εξυπηρέτηση γιατί ήταν και Μάρτιος με χιόνι. Το πρωινό ήταν αρκετά καλό και το προσωπικό εξυπηρετικό. Η λέξη hostelτρομάζει αλλά τελικά ήταν πολύ καλή επιλογή.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Λόγω budjet είμαι ανάμεσα σε δύο
1. Delta Hotel Berlin
2. Best Western Hotel am Spittelmarkt
Ποια από τις δύο επιλογές είναι πιο εξυπηρετική ως προς την τοποθεσία, δεδομένου ότι είμαστε νεαρό ζευγάρι που μας ενδιαφέρει και η νυχτερινή ζωή;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
3 φορές που πήγα Βερολίνο έμεινα στο best western hotel am spittelmarkt, μου φάνηκε εξαιρετικα εξυπηρετικό και για τις μετακινήσεις με τα πόδια αλλα και με τα ΜΜΕ. Άνοιξε το 2007 που πρωτοπήγα και ειναι 150 μετρα απο την σταςη U Spittelmarkt (κοκκινη γραμμή του μετρό U2), η οποία ειναι η πιο κεντρική κατα την γνώμη μου. Επισης λειτουργόυσε και ολο το 24ωρο οπότε ηταν κατάλληλο και για επιςτροφή απο νυχτερινές βόλτες αλλα και για μεταφορά στο αεροδρόμιο για τις πολύ πρωινές πτήσεις της easyjet.
Το πρωινό υπέροχο αν και δεν το χρειαζεσαι γιατι απέναντι εχει φούρνο. Στον ίδιο δρόμο επίσης έχει και ενα πολυ καλό ισπανικό εστιατόριο, να δοκιμάσεις sangria οπωσδήποτε.
 

kate-dim

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!:D
Hostel.δυστυχώς για την περίοδο της Πρωτοχρονιάς, έχει την ίδια σχεδόν τιμή με ένα ξενοδοχείο.
Οκ..πάμε λοιπόν για ανατολικό!
Αν και το ισπανικό, είναι όντως δέλεαρ, αναρωτιόμουν, εξυπηρετεί για πρώτη φορά σε έναν προορισμό να μείνεις μακριά από το κέντρο;
Αυτό είναι το delta http://www.hotel-delta.com/
Ανυπομωνώ να ακούσω τη γνώμη σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom