Διημερο στη Θεσσαλονικη

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Εμεινα στο City δύο εβδομάδες λόγω δουλειάς πριν 20 ημέρες. Δεν πολυτρελάθηκα από το ξενοδοχείο αλλά πιστεύω ότι θα είναι καλύτερο από το le palace. Είχε καλό πρωινό και ήταν καρακεντρικότατο. Δες όμως και αυτό που ανακάλυψα παρακάτω στην Κομνηνών, το Ανδρομέδα. Μου φάνηκε αρκετά καλό. Οσον αφορά, το Ελεκτρα, μου έχουν πεί ότι δεν αξίζει, ειδικά αν δεν πάρεις δωμάτιο με θέα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
χίλια ευχαριστώ για τίς λεπτομέρειες που κάνουν τήν διαφορά θα τα τσεκάρω και θα ενημερώσω

τώρα όσο αφορά το θέμα για τίς πόρτες μαλλον όταν χτύπαγε το καμπανάκι καποιος φόραγε ωτοασπίδες :haha::haha:

οι κακές παρέες και κυρίως οι αθηναικές είναι το πρόβλημα :haha::haha:εγώ σε προειδοποίησα:cool:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
μη το ανδρομεδα! εξαιρετικο κτιριο κατεληξε με τις καλυτερες προδοαγραφες και κατεληξε με την ωρα! θα εχεις και παιδια μαζι σου!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
μη το ανδρομεδα! εξαιρετικο κτιριο κατεληξε με τις καλυτερες προδοαγραφες και κατεληξε με την ωρα! θα εχεις και παιδια μαζι σου!

συγνώμη αλλά μετα από 11 ώρες δουλειάς έχω αρχίσει και χάνω λάδια !!
μου το αναλύεις λιγακι τι εννοείς ?για να καταλάβω :shock:
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Γνώμη μου πάντως είναι να μη δώσεις πολλά χρήματα για το ξενοδοχείο..Δηλαδή αν δεν μείνεις στο Μακεδονία ή στο Ηλέκτρα δεν νομίζω ότι θα έχεις άλλη άποψη για τη Θεσσαλονίκη..Ένα φτηνότερο και αξιοπρεπές ξενοδοχείο είναι ότι πρέπει για ξεκούραση και ύπνο αφού με τόσες επιλογές δεν θα προλαβαίνετε!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
συγνώμη αλλά μετα από 11 ώρες δουλειάς έχω αρχίσει και χάνω λάδια !!
μου το αναλύεις λιγακι τι εννοείς ?για να καταλάβω :shock:
Μάλλον εννοεί ότι ξεκίνησε με τις καλύτερες προδιαγραφές και κατέληξε ξενοδοχείο για ζευγαράκια (χρέωση με την ώρα)! :cool:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Μάλλον εννοεί ότι ξεκίνησε με τις καλύτερες προδιαγραφές και κατέληξε ξενοδοχείο για ζευγαράκια (χρέωση με την ώρα)! :cool:
αφού συμπλήρωσα λάδια :haha: ( έφυγα από το γραφείο ) τώρα το κατάλαβα thanks
varioathens
το φαντάζεσαι να πάς να μείνεις αμέριμνος και το βράδυ να μήν μπορείς να κοιμηθείς από τα ζευγαράκια με τήν ωροχρέωση :haha::haha::haha::haha:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Γνώμη μου πάντως είναι να μη δώσεις πολλά χρήματα για το ξενοδοχείο..Δηλαδή αν δεν μείνεις στο Μακεδονία ή στο Ηλέκτρα δεν νομίζω ότι θα έχεις άλλη άποψη για τη Θεσσαλονίκη..Ένα φτηνότερο και αξιοπρεπές ξενοδοχείο είναι ότι πρέπει για ξεκούραση και ύπνο αφού με τόσες επιλογές δεν θα προλαβαίνετε!

οχι η πρόθεση δέν είναι να μείνω ντέ και καλά στο Μακεδονία η το ηλέκτρα
απλά επειδή είναι κεντρικά το βλέπουμε ...αν και καταλήγω ανάμεσ σε δύο που πρότειναν τα κορίτσια και είναι εξίσου κεντρικά και αρκετά πιό οικονομικά
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Έρση έδωσες διαμαντάκια για την πόλη!! Συμφωνώ κ γω στα παραπάνω και σου δίνω εξουσιοδότηση από μέρους μου να μιλάς για τη Θεσνίκη!Χιχιιιχ!
υγ: το La forchetta στη Θεμ.Σοφούλη που πρότεινες σε άλλο ποστ... πήγαμε, φάγαμε, ήταν σούπερ και τώρα μπορώ να το προτείνω κ γω! Θενκα!Θενκα!
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
χθες περνούσα απ εξω απο το Luxembourg και μπήκα και ρώτησα τιμή για τρίκλινο,μου είπαν οτι τον Αύγουστο έχουν προσφορά,τρίκλινο με πρωινό στα 99,50 ευρώ,νομίζω είναι καλή περίπτωση,καλό ξενοδοχείο και σε πολύ καλή θέση.
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
Σκεφτομαι να ανεβω για ενα διημερο στη Θεσσαλονικη στις αρχες Ιουλιου και ο λογος ειναι οτι ο βασκος ποτε δεν εχει παει Θεσσαλονικη!!

Λοιπον τι μπορω να δω,περα απο το Λευκο τον Πυργο και τον Τερκενλη! :haha: για το τελευταιο θελω διευθυνση,ξερω σε καποια συναντηση των βορειων ειχε αναφερθει αλλα δε θυμαμαι ποιο νουμερο συναντησης ηταν...anyway

Απο την αλλη βεβαια τιθεται και το ερωτημα αξιζει να ανεβω για ενα διημερο;
Υποψην οτι τα 500 χμλ δεν ειναι το προβλημα μας αλλα οκ αξιζει;;[/quo

εγω θα προτεινα να αφησετε το αυτοκινητο σας σε ενα παρκιν στο κεντρο γιατι εχει κινηση και δε θα βρειτε ανετα να παρκαρετε!ενα ομορφο μερος που θα μπορουσατε να φατε και ειναι στο λιμανι ειναι το κιτσεν μπαρ,οπου θα βρειτε ωραιο φαγητο και πολυ ομορφη θεα...!για καφεδακι αν θελετε να πατε καπου πιο μακρια,θα μπορουσατε να πατε στην περαια οπου εχει καφετεριες πανω στην αμμο και εκει θα βρειτε και ταβερνες για ψαρακι!φυσικα να πατε μια βολτα στη νεα παραλια,να φατε ενα ωραιο παγωτακι και να χαλαρωσετε!για το βραδυ θα μπορουσατε να πατε στο ημεροβιγλι(ειναι πανω στον δρομο για κρινη) και βλεπεις θαλασσα!εκει ειναι χαλαρα σχετικα!αν ρωτησετε θα σας πουνε που ακριβως ειναι. επισης αν σας αρεσει η φασαρια εκτος απο το λιμανι στο κεντρο και τα μπαρ ,θα μπορουσατε να πατε στην κρινη οπου εχει καφετεριες στη σειρα και παιζουν ελληνικη μουσικη!αυτες ειναι οι δικες μου εναλλακτικες περα απο το κεντρο της θεσσαλονικης.:D
 

mirelageor

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΙΑΘΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
παρισι
δες και το παρκ χοτελ,ειναι στη γειτονια μου και ειναι φθηνο!ειναι 7 λεπτα απο αριστοτελους περιπου..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.257
Μηνύματα
885.314
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom