Διημερο στη Θεσσαλονικη

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
καλε που ειναι το σουβλακι του νεαπολα εγω που μαι απο θεσνικη και δεν το ξερω για πες...
εγω βεβαια ξερω το μορφωμενο σουβλακι στην αρχη της εγνατιας... ψηστες 2 μαθηματικοι που στο τυλιγουν στο πτυχιο τους... αν και εμενα λογω του οτι ειναι μακρυμαλληδες δεν με εμπνευουν... δεν θελω τριχες στο φαι μου..χιχι
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Στη Κούσκουρα είναι αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με τα υπόλοιπα της Θεσσαλονίκης...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ο Τασος με τα τριγωνα που ακριβως βρισκεται; Δεν εννοω το καταστημα του Πανοραματος, ειδα στην ιστοσελιδα τους οτι εχουν και στη Καλαμαρια τωρα πλεον.
 

shashass

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου..ελπίζω..σύντομα
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία
Ο ΤΆσος στην καλαμαριά βρίσκεται ανδριανουπόλεως με Αιγαίου..Βγαίνοντας δηλαδή ανατολικά από την πολη..
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα! Διαβάζω τις τόσες ωραίες ιδέες για την Θεσσαλονίκη, και επειδή θα ανέβω και εγώ τον Οκτώβρη για 3 ημέρες, θέλω να ρωτήσω πέρα από το κέντρο και την Άνω Πόλη τα οποία τα έχω επισκεφτεί από προηγούμενη φορά, τι άλλο μπορώ να δώ και πού αλλού να πάω για καφέ και βόλτα? Για παράδειγμα Καλαμαριά ή Πανόραμα μου το προτείνετε? Σας ευχαριστώ!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Επίσης αν μπορεί κάποιος απο πάνω να με συμβουλέψει για ένα καλό, κεντρικό και σχετικά οικονομικό ξενοδοχειάκι για 2 διανυκτερεύσεις θα ήμουν υπόχρεη !!

ανεβαίνω για "δουλειά" αρχές οκτώβρη και αν και έχω ξανάρθει Θεσσαλονίκη δεν ξέρω πολλά απο ξενοδοχεία...την τελευταία φορά είχα μείνει στο ABC και μ'άρεσε αλλά θα ήθελα να ακούσω κ άλλες απόψεις...;) Ευχαριστώ.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
θέλω να ρωτήσω πέρα από το κέντρο και την Άνω Πόλη τα οποία τα έχω επισκεφτεί από προηγούμενη φορά, τι άλλο μπορώ να δώ και πού αλλού να πάω για καφέ και βόλτα?
Να επισκεφθείς οπωσδήποτε το Λευκό Πύργο (αν δεν το έχεις ήδη κάνει), όπου στο ισόγειο και στους πέντε ορόφους του παρουσιάζονται, με εξαιρετικό τρόπο, σημαντικές στιγμές της ιστορίας της Θεσσαλονίκης.
http://www.mbp.gr/html/gr/pirgos.htm
http://www.lpth.gr/gr/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.537
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom