Ειναι ΟΚ το Booking.com?

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
  • Non-refundable τις περισσοτερες φορες τα τραβαει σε 1-2 μερες...μου χει τυχει ομως να τα τραβηξει και μετα απο 2 βδομαδες
Εμένα μια φορά μου έτυχε να τραβήξουν τα χρήματα από non-refundable κράτηση, ένα μήνα αφού γυρίσαμε (απ'τη Βαρκελώνη)..
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Ειναι διαδυκτιακος φιλος που θα συναντηθουμε πρωτη φορα.. Ελπιζω να μην μου βγει σε κακο αυτο το ρισκο.. Αλλα απο τους 9 μηνες που μιλαμε, μαλλον θα ζησω!! :lol:
Μήπως τότε θα έπρεπε να αγχώνεσαι γι'αυτό κ όχι για το booking???
Ειλικρινά εύχομαι όλα να σου βγουν όπως τα φαντάστηκες...
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ειναι διαδυκτιακος φιλος που θα συναντηθουμε πρωτη φορα.. Ελπιζω να μην μου βγει σε κακο αυτο το ρισκο.. Αλλα απο τους 9 μηνες που μιλαμε, μαλλον θα ζησω!! :lol:
Μήπως τότε θα έπρεπε να αγχώνεσαι γι'αυτό κ όχι για το booking???
Ειλικρινά εύχομαι όλα να σου βγουν όπως τα φαντάστηκες...[/quote]

Μωρε νομιζεις δεν αγχωνομαι και για αυτο? Ενταξει, θα ειμαι υποψιασμενη, δεν θα παω και σαν το κουτο δηλαδη.. και ελπιζω και εγω να μην βρω αλλο απο αυτο που "ξερω".. Ευχαριστω παντως!!! :)
 

fifh

Member
Μηνύματα
120
Likes
229
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγικά Φιορδ!
Παιδιά ξερει κάποιος αν δεν παρουσιαστεί το ατομο ατο ξενοδοχείο τι γινεται? Χρεωνονται τα χρηματα στην πιστωτικη καρτα του πελάτη?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.738
Likes
15.109
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
φυσικά. αν δεν προλάβει να το ακυρωσει.
 

fifh

Member
Μηνύματα
120
Likes
229
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγικά Φιορδ!
Η ακύρωση ομως παλι επι πληρωμη δεν ειναι?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.738
Likes
15.109
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ανάλογα με τους όρους της κράτησης.
 

fifh

Member
Μηνύματα
120
Likes
229
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγικά Φιορδ!
Άρα αν οι όροι κράτησης δεν εχουν δωρεαν ακύρωση τοτε ουτως η αλλως χρεώνεται ο πελάτης..
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Παιδιά ξερει κάποιος αν δεν παρουσιαστεί το ατομο ατο ξενοδοχείο τι γινεται? Χρεωνονται τα χρηματα στην πιστωτικη καρτα του πελάτη?
Απ'οτι καταλαβα "χαλαει"το ταξιδακι στο Βερολινο;:(...μη στεναχωριεσαι,θα ερθουν αλλα καλυτερα.:)
Το ξενοδοχειο αν το ειχες κλεισει με"μη επιστρεψιμη τιμη" θα χρεωθεις ολο το ποσο.
Ετσι το εκλεισες;
Η συμβουλη γενικα ειναι να τα κλεινουμε με δωρεαν ακυρωση γιατι μπορει καπου να μην παμε η να βρουμε καλυτερο.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Παιδιά ξερει κάποιος αν δεν παρουσιαστεί το ατομο ατο ξενοδοχείο τι γινεται? Χρεωνονται τα χρηματα στην πιστωτικη καρτα του πελάτη?
Αν δεν ηταν για σημερα η αφιξη κανε μια προσπαθεια και παρε τηλεφωνο στην booking.com να ρωτησουν το ξενοδοχειο αν γινεται να ακυρωσεις χωρις να χρεωθεις ή εστω να μην χρεωθεις ολο το ποσο. Τα ξενοδοχεια εκτιμουν τους πελατες που ειναι ενταξει και ενημερωνουν οσο γινεται πιο εγκαιρα και πολλες φορες (αν υπαρχει η δυνατοτητα) χαριζουν ολη ή μερος της χρεωσης. Ισως κερδισεις κατι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.163
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom