Ειναι ΟΚ το Booking.com?

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αν δεν ηταν για σημερα η αφιξη κανε μια προσπαθεια και παρε τηλεφωνο στην booking.com να ρωτησουν το ξενοδοχειο αν γινεται να ακυρωσεις χωρις να χρεωθεις ή εστω να μην χρεωθεις ολο το ποσο. Τα ξενοδοχεια εκτιμουν τους πελατες που ειναι ενταξει και ενημερωνουν οσο γινεται πιο εγκαιρα και πολλες φορες (αν υπαρχει η δυνατοτητα) χαριζουν ολη ή μερος της χρεωσης. Ισως κερδισεις κατι.
Συμφωνώ..γιατί θα θέλουν στο μέλλον να τους ξαναεπιλέξεις αν πραγματοποιήσεις το ίδιο ταξίδι.
 

fifh

Member
Μηνύματα
120
Likes
229
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Νορβηγικά Φιορδ!
Απ'οτι καταλαβα "χαλαει"το ταξιδακι στο Βερολινο;:(...μη στεναχωριεσαι,θα ερθουν αλλα καλυτερα.:)
Το ξενοδοχειο αν το ειχες κλεισει με"μη επιστρεψιμη τιμη" θα χρεωθεις ολο το ποσο.
Ετσι το εκλεισες;
Η συμβουλη γενικα ειναι να τα κλεινουμε με δωρεαν ακυρωση γιατι μπορει καπου να μην παμε η να βρουμε καλυτερο.
οχι δε χαλαει :) για μια φιλη μου ρωτησα..εμεις ολα καλα ευτυχως!!!

Σας ευχαριστώ ολους!! :)
 
Last edited by a moderator:

vasiliss

Member
Μηνύματα
921
Likes
8.358
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Σε κράτηση μου μέσω booking ο ξενοδόχος με ενημέρωσε χτες ότι δεν είχε κρατήσει όλα τα δωμάτια που είχα κλείσει. Μου έκανε κάποιες άλλες προσφορές που δεν με ικανοποιούσαν. Επικοινώνησα με το Booking και μου έκαναν οι ίδιοι μια προσφορά που με ικανοποιεί εν μέρη αλλά η τιμή είναι διπλάσια. Η Booking μας λέει ότι τη διαφορά θα την πληρώσουν αυτοί, αφού πρώτα δώσω εγώ όλα τα χρήματα στο νέο ξενοδοχείο ( και αυτοί θα μας επιστρέψουν τη διαφορά) Έχει τύχει αυτό σε κανέναν και εν τέλη πήρε τη διαφορά πίσω, γιατί είναι αρκετά μεγάλο το ποσό!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Έχει τύχει πάνω από 10 φορές, και δε υπήρχε κανένα πρόβλημα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.048
Likes
41.147
Κι εγώ τα πήρα. Έστειλα μέιλ με την απόδειξη πληρωμής και μπήκαν στην κάρτα μου σε 4- 5 μέρες. Άντε με το καλό, ωραία είναι αυτά...
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
921
Likes
8.358
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Κι εγώ τα πήρα. Έστειλα μέιλ με την απόδειξη πληρωμής και μπήκαν στην κάρτα μου σε 4- 5 μέρες. Άντε με το καλό, ωραία είναι αυτά...
Άρα προχωράω άφοβα :)
 

fasatos

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Παράδεισος ...
Ταξίδι-Όνειρο
θα έμενα στήν ΚΡΗΤΗ ΜΟΥ
...και μετά την λήψη των χρημάτων σας βάζει ο Ξενοδόχος σε μια Λίστα (κάτι όπως τον Τραπεζικό Τειρεσία) και οι "εκπλήξεις" έρχονται στην επόμενη κράτηση σας από ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ πάροχο όχι απαραίτητα την booking σε οποιοδήποτε ξενοδοχείο στο κόσμο ....είναι νέο ΑΠΟΚΤΗΜΑ των Ξενοδόχων αυτό :)
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
921
Likes
8.358
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
...και μετά την λήψη των χρημάτων σας βάζει ο Ξενοδόχος σε μια Λίστα (κάτι όπως τον Τραπεζικό Τειρεσία) και οι "εκπλήξεις" έρχονται στην επόμενη κράτηση σας από ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ πάροχο όχι απαραίτητα την booking σε οποιοδήποτε ξενοδοχείο στο κόσμο ....είναι νέο ΑΠΟΚΤΗΜΑ των Ξενοδόχων αυτό :)
Για κάν' το λίγο πιό λιανά
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.109
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom