Ειναι ΟΚ το Booking.com?

vasiliss

Member
Μηνύματα
918
Likes
8.354
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Πετάμε μια βόμβα και φεύγουμε.
Πολυ Λιακόπουλο βλέπουν μαλλον καποια μέλη του φόρουμ και βλέπουν παντου θεωρίες συνομωσίας.
Ίσως ο κύριος να είναι από την μεριά των ξενοδόχων και να θέλει να δημιουργήσει τις ανάλογες εντυπώσεις;)
 

merkourios

Member
Μηνύματα
67
Likes
478
Επόμενο Ταξίδι
;
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Χρησιμοποιώ το booking πάρα πολύ συχνά και είμαι ευχαριστημένος!
Μόνο μια φορά στην Κωνσταντινούπολη έκλεισα ένα καινούργιο ξενοδοχείο, που επειδή ήταν καινούργιο είχε λίγες κριτικές, και ώ του θαύματος, όταν έφτασα στις 10.30μ.μ το ξενοδοχείο ήταν στα ΜΠΕΤΑ!
Επικοινώνησα μαζί τους και μου βρήκαν οι ίδιοι άλλο ξενοδοχείο αλλά
μέχρι να γίνει όλο αυτό η ώρα είχε φτάσει 3 το πρωί.Τα χρήματα της πρώτης
κράτησης μου τα επέστρεψαν μετά από λίγες μέρες και επιβαρύνθηκαν
την διαφορά του δεύτερου. Από τότε στέλνω πάντα Mail επιβεβαίωσης
της κράτησης στο ξενοδοχείο.
 

fasatos

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Παράδεισος ...
Ταξίδι-Όνειρο
θα έμενα στήν ΚΡΗΤΗ ΜΟΥ
όχι παιδιά δεν είμαι ξενοδόχος Εμπόριο Κρέατα κάνω και απλά έχω 6 ενοικιαζόμενα δωμάτια στη νότια Κρήτη που τα δουλεύω με ΟΤΑ (Online Travel Agents) όσο για αυτό που σας είπα είναι φτιαγμένο από Εταιρεία Ελληνικών συμφερόντων που στην Λίστα δίνει πρόσβαση σε Ξενοδόχεια και Ενοικιαζόμενα Δωμάτια μετά από έλεγχο που κάνει στίς άδειες λειτουργείας ...ο λόγος που δημιουργήθηκε από ότι ξέρω αυτή η πλατφόρμα είναι οι κρατήσεις με fake κάρτες και οι πολλές ακυρώσεις από τους ΟΤΑ χωρίς ο Ξενοδόχος να μπορέι να εισπράξει τα "πέναλτις" ... εγώ πάντως πρόσβαση έχω και κωδικούς για καλό και για κακό ... σχετικά με το παληκάρι που λέει ότι βλέπω πολύ Λιακόπουλο ...ποιός είναι αυτός ρε κουμπάρε?? ...καλή Παναγία να έχουμε
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
...και μετά την λήψη των χρημάτων σας βάζει ο Ξενοδόχος σε μια Λίστα (κάτι όπως τον Τραπεζικό Τειρεσία) και οι "εκπλήξεις" έρχονται στην επόμενη κράτηση σας από ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ πάροχο όχι απαραίτητα την booking σε οποιοδήποτε ξενοδοχείο στο κόσμο ....είναι νέο ΑΠΟΚΤΗΜΑ των Ξενοδόχων αυτό :)
Πολλη φαντασια έχετε. Αυτο που περιγράψατε είναι παράνομο σε οποιοδήποτε μπερος του κόσμου, και θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να υπάρχει τέτοιας έκτασης παγκόσμια συνομωσία. Αν επιμένετε, θα πρέπει να το τεκμηριώσετε παραπάνω.
 

fasatos

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Παράδεισος ...
Ταξίδι-Όνειρο
θα έμενα στήν ΚΡΗΤΗ ΜΟΥ
αγαπητέ φίλε δεν θα μπώ σε μια διαδικασία αντιπαράθεσης αν είναι παράνομο η αν είναι αληθινό και γενικότερα δεν θα ασχοληθώ άλλο ....το μόνο που μπορώ να σας πώ είναι ότι ότι έγκειται στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία που αφορά την προστασία επιχειρήσεων από πελάτες που δημιουργούν "πιστωτικά γεγονότα" και προβλήματα στην εύρυθμη λειτουργία των Ξενοδοχειακών Μονάδων....βασίζεται ακριβώς στο πλαίσο νόμου που δημιουργήθηκε μετά από Ευρωπαϊκή Οδηγία και αφορά το σύστημα ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ των Ελληνικών Τραπεζών ....καλό βράδυ
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
918
Likes
8.354
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
αγαπητέ φίλε δεν θα μπώ σε μια διαδικασία αντιπαράθεσης αν είναι παράνομο η αν είναι αληθινό και γενικότερα δεν θα ασχοληθώ άλλο ....το μόνο που μπορώ να σας πώ είναι ότι ότι έγκειται στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία που αφορά την προστασία επιχειρήσεων από πελάτες που δημιουργούν "πιστωτικά γεγονότα" και προβλήματα στην εύρυθμη λειτουργία των Ξενοδοχειακών Μονάδων....βασίζεται ακριβώς στο πλαίσο νόμου που δημιουργήθηκε μετά από Ευρωπαϊκή Οδηγία και αφορά το σύστημα ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ των Ελληνικών Τραπεζών ....καλό βράδυ
Απλά η απάντησή σου είναι στο δικό μου μήνυμα και στην περίπτωσή μου έγινε ακριβώς το αντίθετο. Ενώ έχω κλείσει 2 μήνες πριν τα δωμάτια ξαφνικά (λίγες μέρες πριν πάω εκεί ) ανακαλύπτω μόνος μου, ότι δεν μου τα έχει κρατήσει και θα βρισκόμουν ξαφνικά ακάλυπτος εκεί, ψάχνοντας να βρω μια λύσει, πιθανόν μέσα στη νύχτα, με πολλά μικρά παιδιά μαζί μου.
Στην περίπτωση λοιπόν αυτή, αυτός που χρειάζεται "προστασία" είναι ο ενοικιαστής και όχι ο ιδιοκτήτης!!!
Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να έχει δημιουργηθεί
" μαύρη λίστα" των ξενοδόχων - ιδιοκτητών δωματίων με ανάλογη επαναλαμβανόμενη συμπεριφορά ( δεν ξέρω αν το κάνει το Βοοκing αλλά το εύχομαι).
 

fasatos

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Παράδεισος ...
Ταξίδι-Όνειρο
θα έμενα στήν ΚΡΗΤΗ ΜΟΥ
μα δεν σου είπα ότι έχεις εσύ προσωπικά άδικο ...ίσα ίσα που στην περίπτωση σου ΑΠΟΖΗΜΙΩΝΕΣΑΙ ...μιλάω για περιπτώσεις με κλεμένες πιστωτικές , άκυρες πιστωτικές, μέθυσους πελάτες, πελάτες που δημιουργούν "νομικά προβλήματα" για να μη πληρώσουν ...αυτά :)
 

fasatos

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Παράδεισος ...
Ταξίδι-Όνειρο
θα έμενα στήν ΚΡΗΤΗ ΜΟΥ
θα στο πω πιό απλά ....καταγράφονται πλεόν τα ταξιδιωτικά "χούγια" του κάθενος είτε είναι καλά είτε είναι κακά ακριβώς όπως είναι οι συναλλαγές του με μια τράπεζα ελπίζω αυτό να το καταλάβεις ...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Υπάρχει μια λίστα, μια εφαρμογή για την οποία, από όλους μας, γνώση έχεις μόνο εσύ και μας την περιγράφεις πότε έτσι και πότε αλλιώς. Έχεις κάποιο λινκ να μας δώσεις να διαβάσουμε περισσότερα, για να σχηματίσουμε προσωπική άποψη;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.760
Άστο φίλτατε δεν το κατέχεις το θέμα.Δεν υπάρχει κανένας 'Τειρεσιας'ξενοδόχων.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Σήμερα,ημέρα γιορτής ήρθα σε επαφή με γνωστό μου μάνατζερ μεγάλου εγχώριου ξενοδοχείου ,σε μια κοινωνικη εκδήλωση. Πολυ απλα θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πως τέτοια εφαρμογη δεν υπαρχει και παραβιάζει κατάφορα τοσο κώδικες ηθικής και δεοντολογίας οπως και προσωπικα δεδομένα πελατών. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom