Αλβανία Βοσνία-Ερζεγοβίνη Κροατία Μαυροβούνιο Π.Γ.Δ.Μ. Σερβία Εκδρομή στα Δυτικά Βαλκάνια-ερωτήσεις

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Εγώ λέω να πάτε Ποζαρ-Καιμακτσαλάν κανένα 2ημερο-3ημερο, και να μείνετε σε ξενοδοχείο σαν άνθρωποι, και θα περάσετε και πιο άνετα κι ωραία μ αυτά τα λεφτά.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Εγώ λέω να πάτε Ποζαρ-Καιμακτσαλάν κανένα 2ημερο-3ημερο, και να μείνετε σε ξενοδοχείο σαν άνθρωποι, και θα περάσετε και πιο άνετα κι ωραία μ αυτά τα λεφτά.
Επειδή αυτό που προτείνεις είναι υπερβολικά άσχετο με το παρρόν θέμα καλό θα ήταν να βλέπεις που ποστάρεις και αν θες να συμπληρώσεις τα 20 μηνύματα μπορείς να το κάνεις εύκολα αλλά χωρίς να γράφεις άκυρα πράγματα σε άσχετα άρθρα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Λοιπον elenara,για να προσελκυσεις βαλκανιολογους...πρεπει να κανεις κατι αλλο....αλλαξε τιτλο...πως σου φαινεται..
1.σιχαινομαι την Ρωμη και το Παρισι...
η και κατι ακραιο.....
2.γυμνη στο δρομο για το Βελιγραδι.....
αλλιως δεν βλεπω να σου απανταει κανεις...(εκτος βεβαια απο τις 2 φιλες μας)
:haha::haha:
 

pada2012

Member
Μηνύματα
26
Likes
2
https://maps.google.com/maps?saddr=...Q3AGH72hFDHdjWZ2RTU2Jw&oq=OHR&mra=mrv&t=m&z=6

Ο πρωτος προχειρος χαρτης μου για ενα καλοκαιρινο roatrip στα Βαλκανια!

Θα ηθελα τις παρατηρησεις σας και τις προσθηκες σας.

Επισης θα ηθελα αν εχετε καποια σχολια σχετικα με την οδηγηση τους δρομους κτλ.

Το ταξιδακι το υπολογιζω περιπου 10 Ιουλη να ξεκινησει :) το budget ειναι περιπου 2000 -2500 για 2 ατομα σε ξενοδοχεια σχετικα κεντρικα με δικο τους μπανιο και αξιοπρεπεις παροχες δηλαδη ουτε πολυτελεια ουτε χοστελ!

Οσ'αναφορα τις συχνες αλλαγες πολεων το χουμε ξανακανει το αντεχουμε:D
επισης σ αυτες τις χωρες ειναι χρονοβορα η διαδικασια στα συνορα;

A και επισης πως θα κατανειματε τις διανυκτερευσεις;

Ευχαριστω :D
Για την Βουλγαρία μόνο μπορώ να σου πω, στα σύνορα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, δείχνεις διαβατήριο ή ταυτότητα κ περνάς. Στις υπόλοιπες χώρες νομίζω όμως ότι θες διαβατήριο.
Οι δρόμοι της δεν είναι σε καλή κατάσταση είναι σαν τους επαρχιακούς τους δικούς μας κ οδηγούν πολύ αργά.:roll:
Επίσης άμα σε πάρουν χαμπάρι οι πολιτσάι θα σε σταματάνε για να πάρουν το λαδωματάκι τους κ να ξέρεις ότι βγαίνουν στους δρόμους βρέξει χιονίσει.:haha:
Με το καλό να το κάνετε το ταξίδι σας κ να μας πεις την ιστορία σου μπας κ πειστούμε να το κάνουμε κ εμείς που όλο το συζητάμε κ όλο στη συζήτηση μένουμε.:)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Οι δρόμοι της δεν είναι σε καλή κατάσταση είναι σαν τους επαρχιακούς τους δικούς μας κ οδηγούν πολύ αργά.:roll:
Νομίζω αδικείς τους επαρχιακούς μας δρόμους! :D Εγώ στη Βουλγαρία εκτίμησα για 2η φορά στη ζωή μου τους κατσικόδρομους του χωριού μου (η 1η φορά ήταν όταν πήγα στην Κένυα!). :D
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Επειδή αυτό που προτείνεις είναι υπερβολικά άσχετο με το παρρόν θέμα καλό θα ήταν να βλέπεις που ποστάρεις και αν θες να συμπληρώσεις τα 20 μηνύματα μπορείς να το κάνεις εύκολα αλλά χωρίς να γράφεις άκυρα πράγματα σε άσχετα άρθρα.
Απ ότι βλέπεις δεν μ ενδιαφέρει να φτάσω τα 20 μηνύματα γιατι έχω μόνο 5 μέσα σε 1,5 χρόνο που είμαι μέλος εδώ. Απλά επειδή εχω φάει τα Βαλκάνια με το κουτάλι και ξέρω τι συμβαίνει, σου πρότεινα κάτι άλλο για να περάσετε καλά μ αυτά τα χρήματα.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Απ ότι βλέπεις δεν μ ενδιαφέρει να φτάσω τα 20 μηνύματα γιατι έχω μόνο 5 μέσα σε 1,5 χρόνο που είμαι μέλος εδώ. Απλά επειδή εχω φάει τα Βαλκάνια με το κουτάλι και ξέρω τι συμβαίνει, σου πρότεινα κάτι άλλο για να περάσετε καλά μ αυτά τα χρήματα.
Oχι σε μένα..στην ελενάρα:)
Οκ sorry..
Aπλά όταν ο άλλος το έχει αποφασίσει και ρωτάει συμβουλές ε είναι κάπως άκυρο να προτείνεις αντι για 20ημερο βαλκανικό road trip,2ημερο στον νομό Πέλλας;)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Απ ότι βλέπεις δεν μ ενδιαφέρει να φτάσω τα 20 μηνύματα γιατι έχω μόνο 5 μέσα σε 1,5 χρόνο που είμαι μέλος εδώ. Απλά επειδή εχω φάει τα Βαλκάνια με το κουτάλι και ξέρω τι συμβαίνει, σου πρότεινα κάτι άλλο για να περάσετε καλά μ αυτά τα χρήματα.
Αφου γνωριζεις,πως το βλεπεις το ταξιδι,αυτο που σχεδιαζει?και αν εχεις απαντησεις στις ερωτησεις....
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Απ ότι βλέπεις δεν μ ενδιαφέρει να φτάσω τα 20 μηνύματα γιατι έχω μόνο 5 μέσα σε 1,5 χρόνο που είμαι μέλος εδώ. Απλά επειδή εχω φάει τα Βαλκάνια με το κουτάλι και ξέρω τι συμβαίνει, σου πρότεινα κάτι άλλο για να περάσετε καλά μ αυτά τα χρήματα.
Σ επιασα !!! Βαλκανια με το κουταλι ε; θα σε βασανισω μεχρι τελικης πτωσης:haha:
http://www.travelstories.gr/484853-post24.html :D:D

Oχι σε μένα..στην ελενάρα:)
Οκ sorry..
Aπλά όταν ο άλλος το έχει αποφασίσει και ρωτάει συμβουλές ε είναι κάπως άκυρο να προτείνεις αντι για 20ημερο βαλκανικό road trip,2ημερο στον νομό Πέλλας;)
μην διαπληκτιζεστε ! νομιζω εχει γινει μια παρανοηση ! ο angelo_kav απανταει στο πρωτο ποστ αυτου του θεματος (ελπιζω):haha:
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Σ επιασα !!! Βαλκανια με το κουταλι ε; θα σε βασανισω μεχρι τελικης πτωσης:haha:
http://www.travelstories.gr/484853-post24.html :D:D



μην διαπληκτιζεστε ! νομιζω εχει γινει μια παρανοηση ! ο angelo_kav απανταει στο πρωτο ποστ αυτου του θεματος (ελπιζω):haha:
πόσες μέρες διαθέτεις για τα βαλκάνια??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.717
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom