Αλβανία Βοσνία-Ερζεγοβίνη Κροατία Μαυροβούνιο Π.Γ.Δ.Μ. Σερβία Εκδρομή στα Δυτικά Βαλκάνια-ερωτήσεις

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Σε ζηλεύω πάντως.Το έχω κι εγώ στο μυαλό μου το βαλκανικό road trip αλλά πιο μαζεμένο.

Το Βελιγράδι και τη Βοσνία την έχω έξω γιατί θέλω ένα ξεχωριστό ταξίδι πιο μικρό και ξεκούραστο.
 

Attachments

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Σε ζηλεύω πάντως.Το έχω κι εγώ στο μυαλό μου το βαλκανικό road trip αλλά πιο μαζεμένο.

Το Βελιγράδι και τη Βοσνία την έχω έξω γιατί θέλω ένα ξεχωριστό ταξίδι πιο μικρό και ξεκούραστο.
τα Νεα Μαλγαρα δεν θα με ενδιεφεραν :haha::haha::haha: αστειακι:bleh:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
για φετος το σκεφτεσαι;:D
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
για φετος το σκεφτεσαι;:D
Αν κάτσει θα γίνει Οκτωβρη.
Πιστεύω καλοκαίρι και όπως λένε είναι μεγάλη ταλαιπορία στις ακτές της Δαλματίας.
Αλλά να σου πω την αλήθεια αν βόλευε θα προτιμούσα Μάιο ή Σεπτέμβρη.

Θέλω πάρα πολύ να το κάνω.Πάντως χαράς το κουράγιο σας τόσες μέρες και τόσα χιλιόμετρα και μάλιστα από Αθήνα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.136
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τώρα είδα το θέμα.
Έπιασα τον (αρχικό) χάρτη και έκανα κάποιες τροποποιήσεις. Κυρίως έβαλα και λίγη Βοσνία παραπάνω, νομίζω ότι αξίζει.

https://maps.google.com/maps?saddr=...2hFDHdjWZ2RTU2Jw&oq=bar,+monte&mra=pr&t=m&z=6

Πρώτα απ' όλα, τη Βουλγαρία άσε τη για άλλο ταξίδι. Όπως και την Αλβανία, το Kόσοβο και τη FyroMacedonia (πέρνα απλώς από μέσα, άντε στο τσακίρ κέφι κι ένα καφέ στην Οχρίδα). Αν οι μέρες δε βγαίνουν, αφήστε και τη Σλοβενία και τα πολύ βόρεια, έτσι κι αλλιώς συνδυάζονται καλύτερα με ΒΑ Ιταλία ή Αυστριακές Άλπεις.

Για τα υπόλοιπα, διανυκτερεύσεις κλπ, εξαρτάται κι από τα δικά σας θέλω. Αν θέλετε, να τα πούμε συνοδεία ενός καφέ...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Τώρα είδα το θέμα.
Έπιασα τον (αρχικό) χάρτη και έκανα κάποιες τροποποιήσεις. Κυρίως έβαλα και λίγη Βοσνία παραπάνω, νομίζω ότι αξίζει.

https://maps.google.com/maps?saddr=...2hFDHdjWZ2RTU2Jw&oq=bar,+monte&mra=pr&t=m&z=6

Πρώτα απ' όλα, τη Βουλγαρία άσε τη για άλλο ταξίδι. Όπως και την Αλβανία, το Kόσοβο και τη FyroMacedonia (πέρνα απλώς από μέσα, άντε στο τσακίρ κέφι κι ένα καφέ στην Οχρίδα). Αν οι μέρες δε βγαίνουν, αφήστε και τη Σλοβενία και τα πολύ βόρεια, έτσι κι αλλιώς συνδυάζονται καλύτερα με ΒΑ Ιταλία ή Αυστριακές Άλπεις.

Για τα υπόλοιπα, διανυκτερεύσεις κλπ, εξαρτάται κι από τα δικά σας θέλω. Αν θέλετε, να τα πούμε συνοδεία ενός καφέ...
σ ευχαριστω παω να μελετησω και να καταληξω καποια στιγμη! ο καφες εννοειται, με συνοδεια γλυκακιου βεβαιως βεβαιως:D
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
...εμενα το σπλιτ μου αρεσε πολύ...κατα τη γνωμη μου τα αξιζει τα δυο βραδια μη σου πω και περισσοτερα..
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Θα κάνω κι εγώ ένα λίγο παρόμοιο ταξιδάκι αρχές Αυγούστου για 11 μέρες, αλλά θα κινηθούμε μόνο σε Κροατία,Βοσνία και Μαυροβούνιο. Τις διανυκτερεύσεις τις έχω βάλει έτσι:

Dubrovnik: 3 νύχτες ( το αεροπλάνο θα φτάνει βραδάκι)
Podgorica: 2
Zabljak: 1
Sarajevo: 2
Split: 2
Trogir: 1

Πώς σας φαίνεται σαν πρόγραμμα; Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι θα πρέπει να δούμε λίγο τρέχοντας τα μέρη που θέλω στην διαδρομή από Dubrovnik μέχρι Podgorica..
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ποσες ωρες χρειαζονται για να δει καποιος το Plitvice lakes national Park με την ανεση του;;)
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Κι εγώ έχω αυτή την απορία.. Υπολογίζω κάνα 4ωρο πάντως για να είμαι μέσα. Στο εισιτήριο που πληρώνεις για να μπεις έχεις δει πιστεύω ότι περιλλαμβάνονται και οι βαρκούλες που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να δεις την μεγαλύτερη λίμνη του πάρκου επειδή θα κάνεις αρκετό δρόμο για να την δεις με τα πόδια γύρω-γύρω!
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Θα κάνω κι εγώ ένα λίγο παρόμοιο ταξιδάκι αρχές Αυγούστου για 11 μέρες, αλλά θα κινηθούμε μόνο σε Κροατία,Βοσνία και Μαυροβούνιο. Τις διανυκτερεύσεις τις έχω βάλει έτσι:

Dubrovnik: 3 νύχτες ( το αεροπλάνο θα φτάνει βραδάκι)
Podgorica: 2
Zabljak: 1
Sarajevo: 2
Split: 2
Trogir: 1

Πώς σας φαίνεται σαν πρόγραμμα; Το μόνο που φοβάμαι είναι ότι θα πρέπει να δούμε λίγο τρέχοντας τα μέρη που θέλω στην διαδρομή από Dubrovnik μέχρι Podgorica..
Ποντγκόριτσα 2 μέρες είναι πολλές, καλύτερα 1.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.831
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom