Τσεχική Δημοκρατία Εκδρομες απο Πραγα

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
καλησπερα παιδια!κ γω θα παω πραγα 23-26 μαρτιου(παρασκευη με δευτερα).αξιζει κατα τη γνωμη σας να φαω μια μερα για εκδρομη εκτος πραγας?ειμαι κ γω αναμεσα σε καρλοβυ βαρυ και Τσεσκυ κρουμλωβ σε περιπτωση που το αποφασισουμε αν και μου φενονται λιγες οι μερες για εκδρομη.
τι λετε εσεις?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω πηγα για 4 μερες ...οι 3 μερες μου φανηκαν καλες για Πραγα ..πηγα και μια μερα Τσεσκυ.Εκει προτεινω να πας και οχι Καρλοβυ βαρυ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
καλησπερα παιδια!κ γω θα παω πραγα 23-26 μαρτιου(παρασκευη με δευτερα).αξιζει κατα τη γνωμη σας να φαω μια μερα για εκδρομη εκτος πραγας?ειμαι κ γω αναμεσα σε καρλοβυ βαρυ και Τσεσκυ κρουμλωβ σε περιπτωση που το αποφασισουμε αν και μου φενονται λιγες οι μερες για εκδρομη.
τι λετε εσεις?
Να μείνεις στην Πράγα. Το πολύ-πολύ να πας για μπύρα εδώ:

Pivovarsk
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
καλησπερα παιδια!κ γω θα παω πραγα 23-26 μαρτιου(παρασκευη με δευτερα).αξιζει κατα τη γνωμη σας να φαω μια μερα για εκδρομη εκτος πραγας?ειμαι κ γω αναμεσα σε καρλοβυ βαρυ και Τσεσκυ κρουμλωβ σε περιπτωση που το αποφασισουμε αν και μου φενονται λιγες οι μερες για εκδρομη.
τι λετε εσεις?
Αν αποφασίσεις τελικά να κάνεις εκδρομή τότε επέλεξε Cesky Krumlov! Είναι απλά μαγικό!! Και τις δύο φορές που πήγα δεν είχε πολλούς τουρίστες, είναι πιο ήσυχο και πολύυυυυ πιο όμορφο και γραφικό!

Αντίθετα, το Karlovy Vary δεν μου αρέσε καθόλου (κι ας πήγα 2 φορές κι εκεί)...όπως προείπαν, έχει πολλούς τουρίστες ηλικιωμένους και τη μια φορά που πήγα και ήταν Ιούνιος είχε πολλά ελληνικά Λύκεια που είχαν πάει 7ήμερη...πολύ βαβούρα και τίποτα ουσιώδη.

Κάνε αναζήτηση φωτογραφιών γι'αυτά τα 2 και θα σε κερδίσει αμέσως το Cesky Krumlov ;)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Aν είναι να επιλέξεις το Tσέσκυ Κρουμλώβ για να αποφύγεις τα ελληνικά γκρουπ, τότε δεν πρέπει να πας ούτε στην Πράγα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.426
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αφού επέλεξες να πας στην Πράγα νομίζω μια εκδρομή στο Κάρλοβι Βάρι που είναι ελαφρώς καλύτερο και πιο υποφερτό , είναι ό,τι πρέπει για να αντέξεις το αίσχος της πόλης αυτής.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αφού επέλεξες να πας στην Πράγα νομίζω μια εκδρομή στο Κάρλοβι Βάρι που είναι ελαφρώς καλύτερο και πιο υποφερτό , είναι ό,τι πρέπει για να αντέξεις το αίσχος της πόλης αυτής.
!!!!!! Περί ορέξεως.... Αίσχος η Πράγα και καλύτερο το Κάρλοβυ Βάρυ... Τι άλλο θ' ακούσουμε...
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Γειά σας παιδιά!Σήμερα έκλεισα εισιτήρια για μία βδομάδα στην Πράγα για τις διακοπές του καλοκαιριού.Σκέφτομαι αν βγαίνουμε οικονομικά να πάμε αυθημερόν στο Τσεσκυ Κρουμλοβ,απ΄όσο διάβασα εδώ το προετίνετε άρα θα αξίζει, αλλά θα προλάβω να δω τπτ σε μια μέρα?
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Γειά σας παιδιά!Σήμερα έκλεισα εισιτήρια για μία βδομάδα στην Πράγα για τις διακοπές του καλοκαιριού.Σκέφτομαι αν βγαίνουμε οικονομικά να πάμε αυθημερόν στο Τσεσκυ Κρουμλοβ,απ΄όσο διάβασα εδώ το προετίνετε άρα θα αξίζει, αλλά θα προλάβω να δω τπτ σε μια μέρα?
Κατά τη γνώμη μου, προλαβαίνεις! Θα δεις το κάστρο, θα κάνεις βολτούλα στο ποτάμι...καλοκαιράκι κιόλας θα έχεις τη δυνατότητα να πιείς μπυρίτσα δίπλα στο ποτάμι!!!
Εγώ είχα κάνει και διανυκτέρευση αλλά δεν κάναμε κάτι σπουδαίο την δεύτερη μερα..καλά να περάσετε!!!
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Α,ωραία!Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Αφού θα πάρω μία γεύση,ίσως το κανονίσω τότε..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.203
Μηνύματα
883.669
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom