Αυστρία Εκλεισα για Βιεννη!Τη βοηθεια σας παρακαλω..!!

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
μεινε βιεννη ειναι απιστευτα.αλλα και στο σαλτσμπουργκ να πας ειναι ανεπαναληπτη εμπειρια.εγω με μια διανυχερευση 3εκινησα χαραματα πηγα σαλτσμπουργκ το γυρισα ολο το κανεις ανετα σε μια μερα και την επομενη εκενα την πιο μαγικη βολτα της ζωης μου πηγαινοντας στο χααλστατ οπου εμεινα με το στομα ανοιχτο
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Πολύ καλή πρόταση για μονοήμερη σιδηροδρομική εκδρομή κοντά στη Βιέννη είναι η πόλη Mariazell.Mπορεί να πάει κάποιος παίρνοντας τραίνο για το St Polten (σχεδόν όλα από εκεί περνούν) και από εκεί θα συνεχίσει με το τραινάκι της Mariazellbahn.Η διαδρομή είναι πανέμορφη.Εγώ πήγα το Φεβρουάριο και όλη σχεδόν η διαδρομή ήταν κατάλευκη,μέσα από πανέμορφα δάση και χωριά.Και η ίδια η πόλη αξίζει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σ' ευχαριστώ πολύ! Αν δεν είναι όμως χιονισμένα θα αξίζει η διαδρομή;;
Δεν έχω υπόψη το συγκεκριμένο κομμάτι, αλλά γενικά οι Άλπεις είναι πολύ πιο όμορφες το καλοκαίρι από ότι το Χειμώνα....
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Κάποιες,χειμερινές,φωτογραφίες της διαδρομής προς τη Mariazell:


awww.imaginas.gr_gallery_pictures_mariazell1.jpg


Η είσοδος του σιδηροδρομικού σταθμού:
awww.imaginas.gr_gallery_pictures_mariazellstation.jpg


Ένα χωριό στη διαδρομή:

awww.imaginas.gr_gallery_pictures_snow.jpg


Μια άλλη πρόταση για επίσκεψη,είναι το Baden.Μπορεί να πάει κάποιος με το tram-train που φεύγει απέναντι από την όπερα.
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
ειμαι εδω και 20 μερες στην Βιεννη και απορω γιατι το schnitzel στο figlmuller και η sacher torte ειναι τοσο διασημα.
για παραδειγμα το σνιτσελ μου αρεσε περισσοτερο εδω gigerl.at που πηγα σημερα και στο καφε sacher δοκιμασα μια αλλη παστα πολυ πιο ωραια απο την φημισμενη sacher! δυστηχως δεν συγκρατησα την ονομασια της μα εβγαλα φωτογραφια , εχει στην μεση μια λευκη επιστρωση κρεμας και ολο το υπολοιπο σοκολατα!

πολυ πιο γευστικη απο την ζαχερ κατα την γνωμη μου!
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
Εμεις ειχαμε μεινει στο Αustria Trend Hotels & resorts πολυ καλο καθαρο κεντρικο πολυ κοντα στο μετρο απλα δεν ειχε πρωινο μεσα στην τιμη εννοω.
Φαγαμε ενα πρωι εκει τελειο το πρωινο αλλα 15 ευρω το ατομο.και μας φανηκαν αρκετα για καθε μερα.Κατα τα αλλα το σηνηστω πολυ καλο!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εμεις ειχαμε μεινει στο Αustria Trend Hotels & resorts πολυ καλο καθαρο κεντρικο πολυ κοντα στο μετρο απλα δεν ειχε πρωινο μεσα στην τιμη εννοω.
Φαγαμε ενα πρωι εκει τελειο το πρωινο αλλα 15 ευρω το ατομο.και μας φανηκαν αρκετα για καθε μερα.Κατα τα αλλα το σηνηστω πολυ καλο!!
Αustria Trend Hotels & resorts είναι αλυσίδα και όχι συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom