Ελβετία Ελβετία

Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
Δεν κανατε κανενα σχολιο για το πρακτορειο!!!!Δεν το γνωριζετε???
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Δεν κανατε κανενα σχολιο για το πρακτορειο!!!!Δεν το γνωριζετε???
το γνωρίζουμε βρε τρελλοκεφαλονίτη!!!από τα γνωστά πρακτορεία των αθηνών.εχω ακόυσει πολύ καλά λόγια από φίλους που ταξίδευαν κάποτε με αυτό.μην ανυσηχείς...ετοιμασου με ζεστά ρούχα και δρόοοομο...καλά να περάσεις!και εμεις βέβαια που θα πάμε βιέννη.μόνοι μας ....χωρίς πρακτορείο.....
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
το γνωρίζουμε βρε τρελλοκεφαλονίτη!!!από τα γνωστά πρακτορεία των αθηνών.εχω ακόυσει πολύ καλά λόγια από φίλους που ταξίδευαν κάποτε με αυτό.μην ανυσηχείς...ετοιμασου με ζεστά ρούχα και δρόοοομο...καλά να περάσεις!και εμεις βέβαια που θα πάμε βιέννη.μόνοι μας ....χωρίς πρακτορείο.....
Εσεις θα περασετε ακομα καλυτερα μια που θα ειστε και μονοι σας...:haha::haha::haha:Αντε καλες γιορτες να εχουμε:clap::clap::clap:
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Στα Ελβετικά ΑΤΜ μπορείς
- Να κάνεις ανάληψη σε EUR.
- Να κάνεις ανάληψη σε CHF που θα χρεωθεί στην τράπεζά σου ως CHF
- Να κάνεις ανάληψη σε CHF που θα χρεωθεί στην τράπεζά σου ως EUR.

Η ανάληψη από ΑΤΜ είναι ο πιο γρήγορος και πιο συμφέρων τρόπος να κάνεις συνάλαγμα σε μια ξένη χώρα. Εκτός αν τρέχεις στις κεντρικής τράπεζες της Αθήνας. Τα ανταλλακτήρια ξέχασέ τα (ένθεν και κείθε), καθώς θα σου βγεί πολύ ακριβά.
Γιατί να μην έχεις κάρτα μαζί σου? Στην Ελβετία πας, όχι στο Αφγανιστάν!

τι εννοείς να πάρω μαζί μου την κάρτα από την τράπεζα μου και να την βαζω σε atm εκεί και να κάνω συνάλλαγμα?
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
Xαίρομαι πάρα πολύ που θα πας Ελβετία Τρελοκεφαλονίτη.Πραγματικά αξίζουν συγχαρητήρια στην κοπέλα σου και για την επιλογή αλλά περισσότερο για την κίνηση.
Τελικά με τα ταξίδια έχουμε καρμική σχέση γιατί πριν 3 χρόνια πήγα στο Παρίσι με το πρακτορείο του Μάνεσση. :)
Είναι πολύ αξιόπιστο,δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα,ο ξεναγός μας ήταν πολύ καλός και κατατοπισμένος και γενικότερα πέρασα πολύ καλά.Δεν κατάλαβα και πολύ οτι ήμουν σε γκρουπ καθώς είχαμε την ελευθερία να το ακολουθούμε μόνο αν το θέλαμε (Αυτό ομώς υποθέτω πως συμβαίνει σε όλα τα γκρούπ).
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και αν πέσετε σε καλό ξεναγό όπως ήταν ο δικός μας,θα περάσετε σούπερ.
Καλό ταξίδι,καλά να περάσετε και περιμένω με αγωνία την ιστορία σου!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
και τι χρεωση εχω απο την τραπεζα μου?
σαν το γνωστο ΔΙΑΣ ειναι?
ή το κανω Μια φορα και βγαζω αρκετα φρανκα ε?
Η λογική του συστήματος είναι παρόμοια με το ΔΙΑΣ, αλλά για την ακριβή χρέωση ρώτα στην τράπεζά σου. Συνήθως είναι ένα ποσό γύρω στα 2 ευρώ ανά συναλλαγή.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Εκει οι πολεις τους εχουν μερος για parking ή ειναι οπως εδω που πρεπει να ψαχνεις ωρες ή θα δωσουμε ολα τα φραγκα μας στα παρκινκ?
Υπαρχουν free parking;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εκει οι πολεις τους εχουν μερος για parking ή ειναι οπως εδω που πρεπει να ψαχνεις ωρες ή θα δωσουμε ολα τα φραγκα μας στα παρκινκ?
Υπαρχουν free parking;
Τη μια φορά που είχαμε πάει με αυτοκίνητο στην Ελβετία, δεν καταφέραμε ποτέ να το παρκάρουμε δωρεάν μέσα σε πόλη (ψάχναμε πάντα για κάτι στοιχειωδώς κοντά στο σημέιο που μας ενδιέφερε). Για κάθε πόλη/χωριό που επισκεύτηκα σε εκείνο το ταξίδι, θυμάμαι κι από ένα parking (επί πληρωμή).... Μόνο στο πανόραμα πάνω στο Sankt Gotthard pass, και σε σταθμούς εξυπηρέτησης στους αυτοκινητοδρόμους καταφέραμε να παρκάρουμε δωρεάν. Σε όλη την υπόλοιπη χώρα πληρώναμε (σε Ελβετικά ή και σε Ευρώ).

Στη Γενεύη, σου προτείνω το βολικότατο parking στη συμβολή της Promenade du Lac και Pont du Mont Blanc (με το που περνάς τη γέφυρα αμέσως δεξιά).
 
Μηνύματα
122
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Καλαβρυτα Σ/Κ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΤΙΚΗ...
Ενα μεγαλο χρονια πολλα σε ολους σας παιδια.Υγεια ευτυχια πολλες πολλες χαρες και οτι θελετε να σας το φερει ο νεος χρονος.
Η Ελβετια απλα καταπληκτικη περασαμε υπεροχα παρολα τα εμποδια που προεκυψαν...
Ευχομαι και παλι σε ολους ενα ευτυχισμενο ετος....Με λιγη καθυστεριση βεβαια...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.062
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom