Ενοικιαση αυτοκινητου χωρις πιστωτικη.

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.008
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Επαναφερω το θεμα με το ιδιο ερωτημα:Στο εξωτερικο δεχονται χρεωστικη για ενοικιαση αυτοκίνητου?Δεν εχω νοικιασει ποτε στο εξωτερικο και δεν εχω πιστωτικη.
Επίσης, με το διπλωμα μου που ειναι ελληνικο (το παλιο τριπλοτυπο) τι γινεται?
Οποιος γνωριζει οτιδηποτε ας με κατατοπισει καπως, γιατι σκέφτομαι για τον Αυγουστο να παμε καπου τελευταια στιγμη (Ευρωπη σιγουρα,δεν έχουμε αποφασίσει που) και θα ηθελα να έχουμε τη δυνατότητα ενοικιασης αυτοκινητου...Ευχαριστώ προκαταβολικα τους οδηγούς που θα ενδιαφερθούν :3486:
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Επαναφερω το θεμα με το ιδιο ερωτημα:Στο εξωτερικο δεχονται χρεωστικη για ενοικιαση αυτοκίνητου?Δεν εχω νοικιασει ποτε στο εξωτερικο και δεν εχω πιστωτικη.
Επίσης, με το διπλωμα μου που ειναι ελληνικο (το παλιο τριπλοτυπο) τι γινεται?
Οποιος γνωριζει οτιδηποτε ας με κατατοπισει καπως, γιατι σκέφτομαι για τον Αυγουστο να παμε καπου τελευταια στιγμη (Ευρωπη σιγουρα,δεν έχουμε αποφασίσει που) και θα ηθελα να έχουμε τη δυνατότητα ενοικιασης αυτοκινητου...Ευχαριστώ προκαταβολικα τους οδηγούς που θα ενδιαφερθούν :3486:

Δυστυχώς χωρίς πιστωτική δεν θα μπορέσεις να ενοικιάσεις. Μπορείς να πληρώσεις με χρεωστική αλλά εκεί θα πρέπει σίγουρα να έχεις μαζί σου πιστωτική στο όνομα του οδηγού.
Επίσης θα πρέπει να έχεις το καινούριο δίπλωμα με τους λατινικούς χαρακτήρες.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.008
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Δυστυχώς χωρίς πιστωτική δεν θα μπορέσεις να ενοικιάσεις. Μπορείς να πληρώσεις με χρεωστική αλλά εκεί θα πρέπει σίγουρα να έχεις μαζί σου πιστωτική στο όνομα του οδηγού.
Επίσης θα πρέπει να έχεις το καινούριο δίπλωμα με τους λατινικούς χαρακτήρες.
Σ' ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Σ' ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!
Δεν κάνει τίποτα.
Πάντως αν κάποιος είναι φοιτητής στην παρέα ίσως θα άξιζε να κάνει μια προσπάθεια να βγάλει φοιτητική πιστωτική. Η Πειραιώς πριν λίγα χρόνια έβγαζε με όριο 600 ευρώ. Τώρα το έχουν ρίξει στα 300 αλλά αν καταφέρεις να βγάλεις θα μπορείς να την δίνεις σαν εγγύηση. Εννοείται έχωντας αγοράσει την μεγαλύτερη ασφάλιση που προσφέρει η εταιρεία ενοικίασης (για να ρίξεις το ποσό ευθύνης σχεδόν στο 0)
 

Kely K

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Χαιρετώ τους ταξιδιώτες και μπαίνω γοργά γοργά στο θέμα!
Τέλη Σεπτέμβρη σχεδιάζω ένα road trip στη Νότια Ισπανία. Όπως είναι γνωστό, οι περισσότερες εταιρείες ενοικίασης αυτοκινήτων απαιτούν πιστωτική κάρτα, την οποία, δυστυχώς, δεν έχω. Έχετε μήπως υπόψην κάποια εταιρεία που παρέχει αυτοκίνητα άνευ πιστωτικής κάρτας;
 
Μηνύματα
65
Likes
63
Παλιά αν είχες κάρτα Hertz,όχι πιστωτική, μπορούσες. Ρώτα γιατί έχουν περάσει πολλαααα χρόνια από τότε
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
to 2015 που είχα πάει Μαγιόρκα είχα νοικίασει από την Budget χωρίς κάρτα , είχαν κρατήσει 400€ ως εγγύηση τα οποία μετά στα επιστρέφουν αλλά καλό είναι να ρωτήσεις .
 

Antekala

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας κ απο μενα! Θα ταξιδέψω σικελια αρχες Οκτώβρη Κ δεν υπαρχει πιστωτικη. Υπαρχει καποια πιθανοτητα να νοικιασουμε αυτοκινητο χωρις αυτη? Σε καποιο τοπικο ισως? Κ οχι σε εθνικες εταιρείες? Επισης υπαρχει η δυνατοτητα να βαλουμε χρηματα σε χρεωστικη. Ευχαριστω
 

nikko

Member
Μηνύματα
32
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Έχω νοικιάσει με χρεωστική σε Ισλανδία και Σκωτία. Θέλει λίγο ψάξιμο (εγώ έστελνα email στις εταιρείες ρωτώντας αν δέχονται χρεωστικές), αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα βρεθεί κάποιος που δέχεται.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.815
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Στο αεροδρόμιο του Παλέρμο υπάρχει εταιρεία που νοικιάζει χωρίς πιστωτική.
 

Στέλα

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανια
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Καλησπερα!θα ηθελα και εγω να ρωτησω μηπως καποιος γνωριζει για ρουμανια τι γινεται!θελω να νοικιασω αυτοκινητο απο βουκουρεστι αλλα δεν εχω πιστωτικη!υπαρχει καποιος που να ξερει αν υπαρχει καποια εταιρια που να δεχεται χρωστικες η και μετρητα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom