Επιλογη ταξιδιου εκτός Ευρώπης για Αυγουστο?

domino

Member
Μηνύματα
303
Likes
283
Λόγω της εργασίας του είναι πλήρως ασφαλισμένος( σε ξένη εταιρία) και τα κάλυψε όλα η ασφάλεια του. Βέβαια θα είναι αυξημένο το κόστος της τον επόμενο χρόνο όπως τον ενημέρωσαν. Το εισητηριο ευτυχώς ήταν ευέλικτο και το άλλαξε χωρις επιβάρυνση. Βέβαια αυτό έγινε πριν αρκετούς μήνες. Αν θυμάμαι καλά Ιούλιο Αύγουστο του 2020 και το Μαϊάμι ήταν ενδιάμεσος σταθμός για να κάνει τεστ για Ελλάδα γιατί από τη χώρα που ξεκίνησε ήταν στο όριο της ωρας προθεσμίας για το pcr στην Ελλάδα. Δε γνωρίζω καθόλου τι θα γίνει αν το πάθει κάποιος τώρα και είναι και ανασφάλιστος.
Σε ευχαριστω

Το επαγγελματικο ταξιδι ειναι αλλη κατηγορια, αλλοι ειναι υπευθυνοι για σενα .
Δεν ρωταω καν για ασθενια (δεν την καλυπτουν νομιζω οι ασφαλιστικες ) αλλα για θετικού τεστ και εξοδα καραντινας κτλ

καταληγουμε (και συμφωνώ ) στο ότι ρισκάρεις
 

mpampiscap

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά.
Μπορείτε να μου προτείνετε ένα ωραίο προορισμό για τον Αύγουστο?
Τον πιο αγαπημένο ίσως
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.642
Likes
12.470
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα παιδιά.
Μπορείτε να μου προτείνετε ένα ωραίο προορισμό για τον Αύγουστο?
Τον πιο αγαπημένο ίσως
Καλημέρα.
Ελλάδα ή Εξωτερικό; Εντός ή εκτός Ευρώπης; Πόσες μέρες, μπάτζετ, μόνος, με παρέα ή οικογένεια;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.159
Likes
20.486
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα, Ισλανδία

Καλημέρα.
Ελλάδα ή Εξωτερικό; Εντός ή εκτός Ευρώπης; Πόσες μέρες, μπάτζετ, μόνος, με παρέα ή οικογένεια;
Πολλά ρωτάς εσύ. Μονολεκτικά θέλει ο άνθρωπος.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
883
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Στο διάστημα με τον Ελον Μάσκ!
 

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Εξωτερικό και εκτός Ευρώπης με μεσαίο μπάτζετ
Θα σου πρότεινα Μπαλί! 🌴 Έχει ιδανικό καιρό τον Αύγουστο, είναι εξωτικό, έχει φοβερά τοπία, το Ubud είναι μαγικό, έχει πολλές δραστηριότητες να κάνετε και με μεσαίο budget είσαι μια χαρά! Μπορείς να το συνδυάσεις και με Σιγκαπούρη!
 

Maria241

Member
Μηνύματα
19
Likes
10
Καλησπέρα σε όλους! Σκεφτόμαστε φέτος να κάνουμε ένα μακρινό ταξίδι αλλά επειδή θα πραγματοποιηθεί αρχές Αυγούστου με αγχώνει ο καιρός. Έχουμε πάει Μπαλί, Νέα Υόρκη, Νέα Ορλεάνη και Μεξικό. Σκεφτόμουν Σρι Λάνκα, Ταϊλάνδη, Βιετνάμ η Κούβα. Αυτά και άλλα τόσα μου αρέσουν για διαφορετικούς λόγους. Ακόμη και Τανζανία έχω δει. Προς τα που να
Κινηθούμε λόγω καιρου;;;
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.763
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Καλησπέρα σε όλους! Σκεφτόμαστε φέτος να κάνουμε ένα μακρινό ταξίδι αλλά επειδή θα πραγματοποιηθεί αρχές Αυγούστου με αγχώνει ο καιρός. Έχουμε πάει Μπαλί, Νέα Υόρκη, Νέα Ορλεάνη και Μεξικό. Σκεφτόμουν Σρι Λάνκα, Ταϊλάνδη, Βιετνάμ η Κούβα. Αυτά και άλλα τόσα μου αρέσουν για διαφορετικούς λόγους. Ακόμη και Τανζανία έχω δει. Προς τα που να
Κινηθούμε λόγω καιρου;;;
Σίγουρα ο Αύγουστος είναι ιδανική εποχή για την Τανζανία. Από κει και πέρα αρχές Αυγούστου νομίζω ότι προλαβαίνετε και για Κούβα, οι τυφώνες έρχονται συνήθως τέλος Αυγούστου - αρχές Σεπτεμβρίου. Όσο για Ταϊλάνδη, γενικά είναι εποχή των βροχών στον βορά και στις δυτικές ακτές και μπορεί να σας δημιουργήσει κάποια προβλήματα. Στις ανατολικές ακτές όμως (Σαμούι, Κο Πα Νγκαν) ο καιρός είναι συνήθως στεγνός.
 

Vicky bb

Member
Μηνύματα
6
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Κολομβία
Καλησπέρα σε όλους! Σκεφτόμαστε φέτος να κάνουμε ένα μακρινό ταξίδι αλλά επειδή θα πραγματοποιηθεί αρχές Αυγούστου με αγχώνει ο καιρός. Έχουμε πάει Μπαλί, Νέα Υόρκη, Νέα Ορλεάνη και Μεξικό. Σκεφτόμουν Σρι Λάνκα, Ταϊλάνδη, Βιετνάμ η Κούβα. Αυτά και άλλα τόσα μου αρέσουν για διαφορετικούς λόγους. Ακόμη και Τανζανία έχω δει. Προς τα που να
Κινηθούμε λόγω καιρου;;;
Οι προορισμοί που σκέφτεσαι είναι τοσο διαφορετικοί….
Αυγουστο έχω βρεθεί Βιετνάμ κ Τανζανια κ είχε πολύ καλό καιρό.
Βιετναμ , αναμενόμενη αρκετή υγρασία αλλά όχι έντονες βροχές .
Τανζανια στα παραθαλάσσια μέρη ηλιοφάνεια με 30-33 βαθμούς. Στην ενδοχώρα πολύ πιο δροσερά 24-27 βαθμούς .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.329
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom