Επισκέψεις γηπέδων

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Λοιπον εχουμε κει λεμε:

Ντε Μεερ σταντιον, Αμστερνταμ (το παλαιο του Αγιαξ)
Ντα Λουζ
Μεατσα
Ολυμπιασταντιον - Μοναχο
Βιζερσταντιον - Βρεμη
Γουαιτ χαρτ λειν (α ρε Τοτεναμαρα ποτε σηκωσουμε κεφαλι εμεις?)
Γουεμπλευ
Ανφιλντ (το μνημειο για τους δικους τους νεκρους λεει πολλα σε εμας τους γαυρους)
Σελχερστ παρκ (Κρυσταλ Παλας)
Καμπ νου

Μεγαλυτερη εμπειρια ο τελικος του 1986 στο (παλαιο) Γουεμπλευ
Μεγαλυτερη ανατριχηλα στο Καμπ νου, οπου αν και φανατικος με τη Μπαρτσα νομιζεις οτι γερνει το γηπεδο για τον αντιπαλο
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
το πιο ποδοσφαιρικό γήπεδο που έχω επισκεφτεί (και δεν έχω πάει σε λίγα, ποδοσφαιρόφιλος γαρ) ήταν το Dragao στο Πόρτο. Τότε στην πρεμιέρα του Ευρωπαϊκού του 2004 στον πρώτο αγώνα με την Πορτογαλία. Κύριοι οι πορτογάλοι. έχασαν και στο μετρό μας έδιναν συγχαρητήρια. εμείς έκπληκτοι, νομίζαμε ότι μας δουλεύουν. Τί να λέμε. άλλο επίπεδο οι άνθρωποι.
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
εγώ στο μονο που έχω παει ειναι (αν μετρανε και τα μπασκετικά) το Ο2 Arena στο Βερολινο. Πρώτη μου φορά σε αγώνα μπασκετ...ωραία εμπειρία! :)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.378
Likes
6.901
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
εγώ στο μονο που έχω παει ειναι (αν μετρανε και τα μπασκετικά) το Ο2 Arena στο Βερολινο. Πρώτη μου φορά σε αγώνα μπασκετ...ωραία εμπειρία! :)

ευκαιρία είναι αφού βρίσκεσαι στο Βερολίνο να πας και στο Olympiastadion της Χέρτα Βερολίνου
Hertha BSC: Stadium
Hertha BSC: Directions

Θα σου συνιστούσα να πας στο ματς με την Μπάγιερν Μονάχου μια βδομάδα μετά την Πρωτομαγιά του 2010 στις 8.10.2010 που ειναι στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.
Αν δεν θέλεις να περιμένεις εως τοτε εδώ υπαρχει αναλυτικά ολο το πρόγραμμα με ολες τις ημερομηνίες των ποδοσφαιρικών αγώνων της τοπικής Χέρτα!!!
Hertha BSC: Bundesliga 2009/10

Επίσης αξιζει σαν εμπειρία, να επισκεφτείς το Ολίμπιαστάντιον καπου τον Μαιο οταν διεξάγεται κάθε χρόνο ο τελικός Κυπέλλου Γερμανίας.
Μια μεγάλη γιορτή αθλητική.

Φιλικά και αθλητικά!:cool:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κύριοι οι πορτογάλοι. έχασαν και στο μετρό μας έδιναν συγχαρητήρια. εμείς έκπληκτοι, νομίζαμε ότι μας δουλεύουν. Τί να λέμε. άλλο επίπεδο οι άνθρωποι.
Την ίδια εμπειρία είχα κι εγώ στην ίδια πόλη, αλλά στο παλιό γήπεδο. Πόρτο-Παναθηναϊκός= 0-1 με γκολ του Ολιζαντέμπε και τον Μουρίνιο να αφρίζει από το κακό του. Πριν το ματς μας είπαν πως θα έπρεπε να πάμε συνοδεία της αστυνομίας διότι "έδιναν εξετάσεις" για τη διοργάνωση του EURO και δεν ήθελαν φασαρίες. Φυσικά τους γράψαμε κανονικά και ο καθένας πήγαινε όπως γούσταρε, φτάνοντας στο γήπεδο -ήμουν με τη Γερμανίδα κοπέλα μου- ρωτάω ένα μπάτσο πώς θα μπούμε στη θύρα των φιλοξενούμενων και μας λέει "από εκεί". Το "από εκεί" ήταν μέσα σε ένα νεανικό μπουλούκι 4-5.000 Πορτογάλων που φώναζαν υπέρ της Πόρτο, είχαν αφήσει ένα μικρό διάδρομο ανάμεσά τους για να περάσουν οι φιλοξενούμενοι. Σκέφτηκα 'ότι θα τρώγαμε καμιά ψιλή διότι ούτε αστυνομία υπήρχε ούτε τίποτε, αλλά οι άνθρωποι μας έλεγαν "καλώς ήρθατε" και παρακαλούσαν να ανταλλάξουμε κασκόλ. Ακόμη και μετά το ματς μας χαιρετούσαν και μας έδιναν συγχαρητήρια, παρά τα μπινελίκια που τους ρίχναμε σε όλο τον αγώνα (καταπληκτικοί Ελληνάρες, πάντα υψηλό επίπεδο...).

Επίσης Α-ΠΙ-ΣΤΕΥ-ΤΗ εμπειρία η χθεσινοβραδινή στο Mexico Arena όπου παρακολούθησα...κιτς κατς. Όπως το λέω και κατς και κιτς, πολύ κιτς. Έχω ανατριχιάσει σε γήπεδα, έχω φάει ξύλο, έχω κλάψει αλλά ΤΕΤΟΙΟ γέλιο δεν έχω ξαναρίξει, ήξερα πως είναι κιτσάτο το κατς τους αλλά τέτοιο πράγμα δεν παίζει πουθενά... Το συστήνω ανεπιφύλακτα! (μη σου πω ότι θα γράψω και ιστορία)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Έχω ανατριχιάσει σε γήπεδα, έχω φάει ξύλο, έχω κλάψει αλλά ΤΕΤΟΙΟ γέλιο δεν έχω ξαναρίξει, ήξερα πως είναι κιτσάτο το κατς τους αλλά τέτοιο πράγμα δεν παίζει πουθενά... Το συστήνω ανεπιφύλακτα! (μη σου πω ότι θα γράψω και ιστορία)
Να γραψεις, να γραψεις....
 

smar0

Member
Μηνύματα
65
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
αιγυπτος
camp nou(Μπαρτσελονα),
Santiago Bernabeu(Real Madrid).
μάλιστα το να επισκεφτούμε το Camp Nou ήταν και ένας από τους λόγους που επιλέξαμε το συγκεκριμένο ταξίδι.
επίσης το καλοκαίρι που ήμασταν Πράγα είδαμε κάτι νεαρούς με κασκολ της σπαρτακ στο μετρο και είπαμε να τους ακολουθήσουμε και να πάμε και μεις στο γήπεδο αλλά τελικά ψιλοβαριόμασταν (λέγαμε ποιος ξέρει με τι ομάδα θα παίζει) και δεν το πήγαμε. Μετά το βράδυ ακούσαμε ότι ήταν ο αγώνας με τον Παναθηναικό..... κρίμα χάσαμε την ευκαιρία
 

kwtsoulis

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Λιμνούπολη
Κιτς Κατς ..Ακόμα γελάω

Εγώ δεν έχω πάει ακόμη.Ειναι να μην γίνει η αρχή όμως
Αγαπημένα όμως τα : Kamp Nou, Celtic Park(φυσικα σε μάτς με τη Rangers), Old Trafford, Emirates, Alianz Arena, Amsterdam Arena, San Siro/Giuseppe Meazza,και τέλος απο μπάσκετ ενα από τα: Madison Square Garden,Chicago Stadium,TD Garden και Staples Center..
 

vamvakoolas

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Kamp nou, Εθνικο σταδιο Μαλτας (κατα λαθος και μαλιστα επαιζε...η εθνικη τους, που φυσικα...εχασε, αυτο το γηπεδο ειναι πραγματικα απο αλλη εποχη), Hearts FC to γνωστο tynecastle (ενα σταδιο θρυλος) απειρες φορες ως φοιτητης,
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
γεια χαρα..:Dοπως εχω γραψει και στο προφιλ μου μου αρεσει παρα πολυ ο αθλοτουρισμος:clap:..δηλαδη η επισκεψη σε ενα μερος με αφορμη ενα αθλητικο γεγονος...το 2003 εγινε η αρχη με αφορμη τον ΑΡΗ:cool:..και την επισκεψη στο ιστορικο ρενατο κουρι της περουτζια στη γειτονικη ιταλια...ακολουθησαν 2 επισκεψεις στο ολυμπικο με τη μεγαλη μιλαν(ρομα-μιλαν και λατσιο-μιλαν αμφοτερα κερδισμενα...:clap:)ενα ρομα-αρης που δεν θυμαμε καν το σκορ..:D,ενα ρομα-ιντερ 3-3 απο αβαβα κερδισμενο διαγωνισμο στο ραδιο,(το ολυμπικο το καναμε δευτερο χαριλαου:haha::haha:)ενα πολιτισμικο σοκ στο ζοζε αρβαλαλδε της λισσαβωνας,εκει οπου οι ξαφνιασμενοι γαλλοι μετα το ματς ερχοντουσαν και σου διναν συγχαρητηρια για την εθνικη μας ομαδα:shock::shock::shock:,μια επισκεψη προπερσι στο επιβλητικο αλιαντς αρενα(με τη ψυχη μετα να πας σε ελληνικο γηπεδο..και να δεις τι??:roll:)..φετος στη λα παζ ,απιστευτη εμπειρια το ματς στο ερνεστο σιλες στο εθνικο σταδιο της βολιβιας,μεταξυ στρονγκεστ-οριεντε πετρολερο(!:shock::shock:),οπου η γηπεδουχοι φορουσαν κιτρινομαυρα και δεν ηθελε και πολυ να γινει αδελφοποιηση μεταξυ του αρη και της βολιβιανης ομαδας..:haha::haha:..και τελος στο εξωτικο μονουμενταλ του σαντιαγο στη χιλη στην εδρα της μεγαλης κολο-κολο..οπου η ομωνυμη ομαδα εκανε περιπατο και εμεις δηλωσεις μετα το τελος του αγωνα:shock::haha::shock:..βγαινοντας απο το γηπεδο...φανταστειτε την εκπληξη τους οταν τους ειπα σε ισπανο-ιταλο-τουμπιωτικα οτι ηρθαμε απο την ελλαδα μονο και μονο για το ματς...:haha::haha:..οκ..ψιλοπαπας αλλα τι να ελεγα εκεινη τη στιγμη???:clap::clap::p....

ηθελα να βαλω και τις αντιστοιχες φωτο αλλα δεν ξερω πως..:(:mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.230
Μηνύματα
884.375
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom