Ερωτήσεις για Ταιλάνδη το καλοκαίρι...

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Έκλεισες ρε θηρίο?? Αυτά είναι, δε χρειάζεται να πω πόσο ζηλεύω.....να τις εκατοστήσεις τις φορές!!

Ναι chrikky, 3 πτήσεις αν ρωτήσεις εμένα είναι πολλές σε 10 μέρες.....κάτσε να δεις 2 μέρη μόνο, κοντινά για να τα ευχαριστηθείς...εγώ Αύγουστο δε θα πήγαινα Πουκέτ, αλλά πού ξέρεις, ίσως ο θεός Ήλιος να είναι μαζί σου....
Τελικος προορισμος ειναι το Βιετναμ αυτη τη φορα φιλε GTS και η ΒΚΚ θα ειναι stopover.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
chrikky, Αύγουστο είχα πάει στο Πουκέτ και θυμάμαι ότι έβρεξα μόνο ένα πρωϊνό. Και δυστυχώς ήταν πολύ πρωΐ και δεν είχα τη χαρά να την απολαύσω. Γιατί δεν είναι και τόσο άσχημο να ζήσεις την εμπειρία μιας τροπικής καταιγίδας.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.467
Likes
7.926
απα πα... εκλεισα τελικα για 3 με 17 αυγουστου...

τηλεφωνικως βεβαια... γιατι μεσω internet δε με αφηνε να κλεισω 2 εισιτηρια με μια καρτα...:roll:

πω πω.. θα ψαχνω και για ταιλανδη τωρα... ταιλανδοπληκτοι εχετε να λυσετε αποριες...:D
Απίστευτο!!! Εσύ Ταϋλάνδη? Μπράβο πάντως! Θα περάσεις τέλεια!!!:D
 

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Τελικά έκλεισα και εγώ για Koh Samui!!!!!!!!!! :clap::clap::clap:

Υ.Γ. η αντίστροφη μέτρηση πάλι έχει πρόβλημα?? :S
 

tsopanareos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Xenos μου αρεσε τρελα η περιγραφη σου για τιν Ταυλανδη.Εχω παει 2 φορες(Phuket-Krabi-Koh Samui-Bangkok) και ετοιμαζομαι για Φεβρουαριο παλι!!!!
Συμβουλη για οσους τιν επισκεφθοϋν:μην κλεινετε ξενοδοχεια απο ελλαδα μολις φθασετε στο τελικο σας προορισμο υπαρχουν πρακτορεια στο αεροδρομιο και κλεινετε για 7 μερες 160 ευρουλακια το ατομο σε αντε γεια resorts
"Οι αναμνησεις ξαναγυριζουν.....
Sawasdee kha....

βλεπω τα εχεισ δει ολα. κανονιζω να παω αρχες αυγουστου, τι μου προτινεις για χαλαρωση, μπανια, και λιγη περιπετια? krabi or koh samui? ενωειται οτι θα μεινουμε και 2 ημερες bangkok αλλα δεν ξερω ακομα στην αρχη ή το τελοσ του ταξιδιου?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.467
Likes
7.926
βλεπω τα εχεισ δει ολα. κανονιζω να παω αρχες αυγουστου, τι μου προτινεις για χαλαρωση, μπανια, και λιγη περιπετια? krabi or koh samui? ενωειται οτι θα μεινουμε και 2 ημερες bangkok αλλα δεν ξερω ακομα στην αρχη ή το τελοσ του ταξιδιου?
Όπως έχει αναφερθεί πολλάκις στο φόρουμ, για Αύγουστο ενδείκνυται το Koh Samui. Επίσης θεωρώ ότι αξίζει να αφιερώσεις περισσότερες μέρες στην Μπανγκόκ. Έχει πολλά να δείς και να κάνεις! Και γνώμη μου είναι ότι καλύτερα την Μπανγκόκ να την αφήσεις για το τέλος. Όσο να 'ναι όλα και κάτι θα ψωνίσεις από τια άπειρες αγορές της οπότε γιατί να τα κουβαλάς μαζί σου στο νησί? Άσε που θα πληρώνεις και υπέρβαρο στην εσωτερική πτήση!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Για όποιον θέλει να δει καιρό αυτή την ώρα σε Πουκέτ & Σαμούι....

1. Σαμούι ---> Poppies Samui - Web Cam

2. Πουκέτ ---> Marina Phuket Resort Hotel Thailand

Δείτε τι κύμα έχει το Πουκέτ...και επειδή παρακολουθώ τις κάμερες συχνά, η παραλία αυτή ήταν εντελώς ήρεμη το χειμώνα.....δεν είναι μόνο η βροχή που θα σου "χαλάσει" τις διακοπές, εμένα περισσότερο με ενοχλεί ο αέρας......

Αυτά για να πάρουν μία οπτική γνώμη όσοι το σκέφτονται.....η επιλογή και το ρίσκο είναι στον καθένα....
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μια σημείωση σχετικά με τον αέρα. Παρόλο που τα κύματα ίσως είναι τεράστια και επικίνδυνα, κατά ένα περίεργο τρόπο αέρας δεν υφίστανται, εκτός από εκείνο το χρονικό διάστημα πριν ξεσπάσει η μπόρα, και μπορεί άνετα κάποιος να κάνει τις βόλτες του παραλιακά.
Δεν ξέρω που οφείλεται αυτό το φαινόμενο αλλά το αντιμετώπισα και στο Πουκέτ και πέρσι στις παραλίες της Σρι Λάνκα.
 

kikeva

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ.-Καραιβική
Καλησπέρα Xenos και όλη η υπόλοιπη παρέα!! Καταρχήν θα ξεκινήσω από ο γεγονός ότι έχω μελετήσει και έχω μάθει απ'έξω τις απίστευτες ταξιδιωτικές ιστορίες σας!! Ο επιλογός σου στο "Αρχάριοι" με άγγιξε πραγματικά..Εσύ και κάποια μέλη ακόμη ειστε ο μοναδικός λόγος που κόλλησα το ταυλανδέζικο μικρόβιο και σκέφτομαι να πραγματοποιήσω εκεί το γαμήλιο ταξίδι μου. Κι εδώ θα ήθελα τη βοήθεια σας "δάσκαλοι"!! Αρχικά, ο μήνας Ιούλιος πιστεύετε είναι ακατάλληλος? Από αυτά που διαβάζω έχει βροχούλες..Επίσης σκεφτόμαστε μισές μέρες Πουκέτ και τις άλλες μισές Κο Σαμουί. Αλήθεια, πώς μπορεί να φτάσει κανείς με ασφάλεια από Πουκέτ-Κο Σαμουι??? Η΄εναλλακτικά αν το πρηγούμενο είναι δύσκολο, από Πουκέτ-Κράμπι?? Αυτά προς το παρόν!!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...:):):) Συνεχίστε να μας χαρίζετε υπέροχες ιστορίες!!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
δεν είσαι ο μόνος που σκέφτεσαι για ταυλάνδη... :)

με την προσφορά της emirates εχουμε κλείσει πολλοί!

πάντως, αρκετές από τις απορίες που αναφέρεις (και είχα και προσωπικά) έχουν απαντηθεί σε αυτό το thread http://www.travelstories.gr/%E1%F3%DF%E1/6916-%E5%F1%F9%F4%DE%F3%E5%E9%F2-%E3%E9%E1-%F4%E1%E9%EB%DC%ED%E4%E7-%F4%EF-%EA%E1%EB%EF%EA%E1%DF%F1%E9.html?highlight=%F4%E1%F5%EB%E1%ED%E4%E7

πιστευω θα σε βοηθησει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.158
Μηνύματα
882.400
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom