Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Δεν νομίζω ότι θα βρείς φθηνότερα. Επειδή έτυχε να ψάχνω για την ίδια περίοδο πέρυσι η καλύτερη τιμή που είχα βρεί ήταν 180ε (easyjet στο πήγαινε-ryanair στο γύρνα) και γενικά ήμουν ευέλικτος στις ημερομηνίες.
Το ίδιο ακριβώς πακέτο το έκλεισα στα 87 πήγαινε έλα τον Ιούλιο
. Είναι νωρίς, η καλύτερη περίοδος για να κλειστεί τέτοιο πακέτο ειναι ακριβώς μετά τα Χριστούγεννα.
Edit: Εβαλα επιστροφή με μίλια με Aegean, συγγνώμη για την παρανόηση.
 
Last edited:

Giorgos999

Member
Μηνύματα
12
Likes
10
Απ'ότι καταλαβαίνω μάλλον δεν έχω να περιμένω κάποια πολύ χαμηλότερη τιμή.
Η αλήθεια είναι ότι μου φαίνονται μια χαρά τα 150-160€ για AEGEAN, απλά δε θα ήθελα ξαφνικά να δώ π.χ 100€/άτομο!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Δεν περιμενεις λιγο μεχρι την Βlack Friday? Βγηκαν κατι εκπτωτικοί κωδικοί πέρσι από ταξιδιωτικά γραφεια και αεροπορικές και εκλεισα ολα τα καλοκαιρινα εισιτήρια που δεν ηταν με μιλια . Εχεις χρόνο εξάλλου.
 
Last edited:

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Καλησπέρα σε όλους!
Προγραμματίζω ταξιδάκι για Λονδίνο (για πρώτη φορά με σύζυγο και μικρό μπέμπη 2 ετών) για τέλη Ιουνίου 18.
'Εχω αρχίσει σιγά σιγά να καταστρώνω σχέδια, οπότε κοιτώντας για τιμές βρίσκω περίπου στα 160€/άτομο.
Από την εμπειρία σας θεωρείτε ότι είναι καλή η τιμή ή μήπως είναι πολύ νωρίς ακόμη?
Εχει προσφορα η Aegean μεψρι 21/6 εως 40%
 

upperLeedEl

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Kαλησπέρα!
Έχω κλεισει εισιτηριο για 31/10 απο Μanchester για SKG μου επιτρέπει να διαλέξω ημερομηνία πριν της 31 ( 50 ευρω η αλλαγή) αλλά οχι για πιο μετά και εγώ θελω για Νοέμβριο. Εχει συμβει σε κάποιον αλλο;
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Είχε η Aegean απ'ευθείας πτήση από Θεσ/νικη για Χανιά από τον Νοέμβριο και μετά ή μπήκαν τώρα λόγω των ακυρώσεων της Ryanair;;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.197
Με εισιτήριο business από Aegean(στο σκέλος επιστροφής) πας κανονικά στο lounge της Star Alliance/Lufthansa στην Γερμανία;Δεν έχει αλλάξει κάτι τώρα τελευταία; Εννοείται χωρίς gold κάρτα.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Με εισιτήριο business από Aegean(στο σκέλος επιστροφής) πας κανονικά στο lounge της Star Alliance/Lufthansa στην Γερμανία;Δεν έχει αλλάξει κάτι τώρα τελευταία; Εννοείται χωρίς gold κάρτα.
Σε οποιδήποτε business class lounge της Star Alliance ναι. Με Gold θα έμπαινες στην μεριά για τους Senator όσον αφορα τη Lufthansa.
 

mikoulis

Member
Μηνύματα
56
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Μεχικοοοοοοοοοοοοοο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Θα ηθελα να μοιραστω μια πολυ δυσαρεστη εμπερια με την Aegean. Ειχα κλεισει 2 εισιτηρια Χανια-Αθηνα-Μιλανο και για λογους οικογενειακους χρειαζεται να ταξιδεψω νωριτερα απο Χανια για Αθηνα και να πεταξω μονο στο σκελος Αθηνα-Μιλανο τη μερα και ωρα που ειχα βγαλει τα εισιτηρια. Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με το τμημα εξυπηρετησης της εταιριας μου ειπαν οτι αν δεν πεταξω στο σκελος Χανια-Αθηνα χανω και το σκελος Αθηνα-Μιλανο λογω της εταιρικης πολιτικης και υπαρχουν 2 λυσεις. Ειτε να ακυρωσω τελειως τα αρχικα εισιτηρια Χανια-Αθηνα-Μιλανο και να επανεκδωσω εισιτηρια Αθηνα-Μιλανο ειτε να κανω και τα 2 σκελη των πτησεων. Να σημειωθει οτι η επανεκδοση απο το τηλεφωνικο τους κεντρο ηταν 25% ακριβοτερη απο οσο τα εβρισκα στο skyscanner. Εξοχως μη εξυπηρετικη η εταιρια που θελει να βραβευεται ως Best regional airline!!!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.197
Θα ηθελα να μοιραστω μια πολυ δυσαρεστη εμπερια με την Aegean. Ειχα κλεισει 2 εισιτηρια Χανια-Αθηνα-Μιλανο και για λογους οικογενειακους χρειαζεται να ταξιδεψω νωριτερα απο Χανια για Αθηνα και να πεταξω μονο στο σκελος Αθηνα-Μιλανο τη μερα και ωρα που ειχα βγαλει τα εισιτηρια. Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με το τμημα εξυπηρετησης της εταιριας μου ειπαν οτι αν δεν πεταξω στο σκελος Χανια-Αθηνα χανω και το σκελος Αθηνα-Μιλανο λογω της εταιρικης πολιτικης και υπαρχουν 2 λυσεις. Ειτε να ακυρωσω τελειως τα αρχικα εισιτηρια Χανια-Αθηνα-Μιλανο και να επανεκδωσω εισιτηρια Αθηνα-Μιλανο ειτε να κανω και τα 2 σκελη των πτησεων. Να σημειωθει οτι η επανεκδοση απο το τηλεφωνικο τους κεντρο ηταν 25% ακριβοτερη απο οσο τα εβρισκα στο skyscanner. Εξοχως μη εξυπηρετικη η εταιρια που θελει να βραβευεται ως Best regional airline!!!!
Αυτό για τα σκέλη(αν δεν κάνεις το πρώτο,ακυρώνεται το δεύτερο)ισχύει σε όλες τις αεροπορικές.Τώρα για τις ακριβότερες τιμές δεν ξέρω.Πολλές φορές όμως η αρχική τιμή που δίνει το skyscanner αυξάνεται αν προχωρήσεις στην κράτηση.Το σύστημα τους βλέπει την τιμή της προηγούμενης αναζήτησης/κράτησης και μόνον όταν προχωρήσεις βλέπεις την πραγματική τιμή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom