Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
μικρό έχω απλά επειδή σκεφτόμουν να πάρω ένα καινούργιο βρήκα κάποια που αναγράφουν οτι είναι για σακίδιο καμπινας και σκέφτηκα ας πάρω αυτό που θα είναι και ακριβώς στις διαστάσεις απλα τελικά ψάχνοντας στην aegean δεν είδα πουθενά να αναγράφει διαστάσεις και απόρρησα.
κάτι τέτοιο κοίταζα
The Boston Collection BF26 – Μικρή τσάντα Πλάτης – Diplomat
Λοιπόν για να απάντησω στο ερώτημα μου τυχαία μπήκα σήμερα σε μια κράτηση να δω κοστος για προσθήκη βαλίτσας και είδα αυτό.
Σωστά θυμόμουν ότι κάπου το είχα δεί παλιά, γράφει διαστάσεις έξτρα τσάντας και τελικά είναι μεγαλύτερη από της ryanair είναι 40*30*20 αντί 40*25*20. Οπότε τώρα κατάλαβα γιατί ποτέ δε λένε κάτι γιατί τις τεράστιες τσάντες που κουβαλούν πολλοί
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.035
Λοιπόν για να απάντησω στο ερώτημα μου τυχαία μπήκα σήμερα σε μια κράτηση να δω κοστος για προσθήκη βαλίτσας και είδα αυτό.
Σωστά θυμόμουν ότι κάπου το είχα δεί παλιά, γράφει διαστάσεις έξτρα τσάντας και τελικά είναι μεγαλύτερη από της ryanair είναι 40*30*20 αντί 40*25*20. Οπότε τώρα κατάλαβα γιατί ποτέ δε λένε κάτι γιατί τις τεράστιες τσάντες που κουβαλούν πολλοί
Μεσα σ΄αυτο βαζω 3 γυναικειες τσαντες. Σ' ευχαριστω, ειναι καταντια που μετραω με το ζορι 2 τσαντες τοσα χρονια, μια στο χερι και μια στη βαλιτσα. Επιτελους.
 

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
Μεσα σ΄αυτο βαζω 3 γυναικειες τσαντες. Σ' ευχαριστω, ειναι καταντια που μετραω με το ζορι 2 τσαντες τοσα χρονια, μια στο χερι και μια στη βαλιτσα. Επιτελους.
H αλήθεια κι εγώ και πολλές φορές επειδή βγάζω με μιλια έβαζα βαλίτσα γιατί είχα ένα άγχος μη παράφουσκωσω το σακίδιο πλάτης και έχω κάνα θέμα, αυτό είναι τεράστιο μέγεθος σχεδόν μισή χειραποσκευη και δεν έχει και όριο βαρους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.033
Likes
41.035
H αλήθεια κι εγώ και πολλές φορές επειδή βγάζω με μιλια έβαζα βαλίτσα γιατί είχα ένα άγχος μη παράφουσκωσω το σακίδιο πλάτης και έχω κάνα θέμα, αυτό είναι τεράστιο μέγεθος σχεδόν μισή χειραποσκευη και δεν έχει και όριο βαρους.
Βαζω καπου 3 κιλα σε απλη γυναικεια τσαντα αλλα αυτη παιρνει 5- 6. Συν τα 8 της βαλιτσας, παμε στα 13 κιλα.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
7.963
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Μια απλή απάντηση, επιπλέον κόστος σε καύσιμο για την πτήση ανα μίλι ! Λέω εγώ τώρα.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Λοιπόν για να απάντησω στο ερώτημα μου τυχαία μπήκα σήμερα σε μια κράτηση να δω κοστος για προσθήκη βαλίτσας και είδα αυτό.
Σωστά θυμόμουν ότι κάπου το είχα δεί παλιά, γράφει διαστάσεις έξτρα τσάντας και τελικά είναι μεγαλύτερη από της ryanair είναι 40*30*20 αντί 40*25*20. Οπότε τώρα κατάλαβα γιατί ποτέ δε λένε κάτι γιατί τις τεράστιες τσάντες που κουβαλούν πολλοί
Ολα τα backpack που εχω (για μεταφορα laptop, φορτιστων κλπ - οχι για ρουχα κλπ) και παντα χρησιμοποιω με aegean χωρις κανενα προβλημα ειναι ψηλοτερα απο 40cm. Βασικα 40cm φαινεται πολυ μικρο για backpack...
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Ολα τα backpack που εχω (για μεταφορα laptop, φορτιστων κλπ - οχι για ρουχα κλπ) και παντα χρησιμοποιω με aegean χωρις κανενα προβλημα ειναι ψηλοτερα απο 40cm. Βασικα 40cm φαινεται πολυ μικρο για
...
BackPack ποτέ δεν μου είπαν κάτι. Βαλίτσες 8 κιλών με ανοχή μέχρι 1 κιλού σε κάποιες περιπτώσεις αλλιώς αφαιρείς και τα βάζεις στο backpack!
 

pan82

Member
Μηνύματα
628
Likes
786
BackPack ποτέ δεν μου είπαν κάτι. Βαλίτσες 8 κιλών με ανοχή μέχρι 1 κιλού σε κάποιες περιπτώσεις αλλιώς αφαιρείς και τα βάζεις στο backpack!
H αλήθεια είναι ότι δεν έχουν θήκη τοποθέτησης backpack ακόμα οπότε δε μπορούν να το μετρήσουν με κάποιο τρόπο σιγά μην έπαιρναν μέτρο να μετράνε για αυτό τα περνάνε όλα και αφού δεν έχει και όριο βαρους κανένας έλεγχος ενώ στις χειραποσκευες έχουν και θήκη και ζυγαριά και άπλα ανάλογα τις ορέξεις κάνουν ελέγχους. Επίσης το backpack συμπιέζεται κι όλας από όλες τις πλευρές.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Καλησπέρα. Έχω μια απορία με τα μίλια και την κράτηση αν γνωρίζει κάποιος.
Έχω κλείσει ένα εισιτήριο στο ναυλο comfort flex πριν 3 μήνες που ας πούμε μου έλεγε 1200 μίλια.

τώρα όταν πάω να κάνω αλλαγή κράτησης αναβάθμιση για business στην ίδια πτήση . Από το change flights βάζοντας την ίδια μέρα και απλά επιλέγω τη θέση business μου γράφει την τιμή που αυτή είναι η έξτρα τιμή λογικά και από κάτω μου γράφει και τα μίλια πχ 2500.
Τα μίλια αυτά τα 2500 είναι έξτρα από τα αρχικά ; Δηλαδή αν κάνω αναβάθμιση και πληρώσω την τιμή θα πάρω 2500+ 1200 μίλια; Ή είναι τα συνολικά που θα λάβω 2500;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Τα μίλια αυτά τα 2500 είναι έξτρα από τα αρχικά ; Δηλαδή αν κάνω αναβάθμιση και πληρώσω την τιμή θα πάρω 2500+ 1200 μίλια; Ή είναι τα συνολικά που θα λάβω 2500;
Θα πάρεις τα μίλια της κλάσης του ναύλου που θα ταξιδέψεις.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Θα πάρεις τα μίλια της κλάσης του ναύλου που θα ταξιδέψεις.
ναι τα οποία πόσα είναι; Αυτό ρωτάω.
τωρα αν πάω να κάνω αλλαγή σε business μου γράψει 150€ και 2500 μίλια .
Τα 150€ είναι τα παραπάνω λεφτά που θα πληρώσω επιπλέον από όσα πλήρωσα ήδη από comfort flex.

τα μίλια αυτά τα 2500 που μου γράφει δηλαδή στη business είναι τα συνολικά που θα λάβω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.680
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom