Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι, το έχω γράψει και παλιότερα. Ποτέ πια εισιτήρια επιστροφής με Aegean, αν θέλουμε flexibility σε κάποιο leg (ή σε όλα), πάντα δυο one-way.
Αν κάνει το πήγαινε και μετά αλλάξει την επιστροφή;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.278
Likes
7.956
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
.... Αν δεν μπορούν να σου πάρουν χρήματα για το σκέλος που έχεις ήδη πετάξει, θα έχει μαστίγιο......ιδέες τους βάζω.... Καλημέρα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αν κάνει το πήγαινε και μετά αλλάξει την επιστροφή;
Δεν σε αφήνει να το κάνεις, online τουλάχιστον, δεν ξέρω αν μπορείς να το κάνεις τηλεφωνικά, φαντάζομαι ναι με το επιπλέον κόστος. Μου συνέβη πρόσφατα προσπαθώντας να αλλάξω το εισιτήριο επιστροφής μιας συναδέλφου και δε τα κατάφερα να το κάνω online
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Kαλησπερα σας! Να σας κάνω μια ερώτηση, μιας και ποτέ δεν έχω ξανακάνει στην επιστροφή check in στο αεροδρόμιο ( γυρνάω από Αϊντχόφεν και δεν γίνεται online ) . Έχω μόνο μια χειραποσκευη, παίζει να την ζυγίσουν κατά το check in?
Δεν μου απαντάει και εμένα κάποιος βρε παιδιά να μου φύγει για άγχος..
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
120
Likes
1.027
Αν κάνει το πήγαινε και μετά αλλάξει την επιστροφή;
Μου το πρότειναν στο τηλέφωνο. Δε μου διευκρινησαν αν θα γίνεται online ή πρέπει να τους ξαναπάρω τηλέφωνο...
Τώρα αν θα υπάρχει και πόσο θα κάνει τότε το εισιτήριο ποιος ξέρει. Είναι ήδη πολύ ακριβό
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Μου το πρότειναν στο τηλέφωνο. Δε μου διευκρινησαν αν θα γίνεται online ή πρέπει να τους ξαναπάρω τηλέφωνο...
Τώρα αν θα υπάρχει και πόσο θα κάνει τότε το εισιτήριο ποιος ξέρει. Είναι ήδη πολύ ακριβό
Δεν γινεται online αφοτου κανεις το πρωτο leg. Πρεπει να παρεις τηλεφωνο και γινεται αλλαγη με τη διαφορα του ναυλου +23 ευρω. Δεν καταλαβαινω γιατι σε κανει penalise οταν κλεινεις εισιτηριο μετ επιστροφης. Αλλες εταιρειες προσφερουν κ επιπλεον επτωση εαν κλεισεις εισιτηριο μετ επιστροφης.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Δεν μου απαντάει και εμένα κάποιος βρε παιδιά να μου φύγει για άγχος..
Πολυ πιθανον στο check-in για να σου βαλουν και το αυτοκόλλητο της χειραποσκευης. Αν ταξιδευεις με καποιον αλλον ασε τη βαλιτσα σου σε εκεινον και πηγαινε στο γκισε μονο με το διαβατηριο. Αν σε ρωτησουν για αποσκευη κανε την παλαβη και πες οτι δεν εχεις. Υπαρχουν κ καποιες πιθανοτητες να ζυγιζουν και στο gate αλλα σαφως λιγοτερες. Εκτος αν μιλαμε για μεγαλουτσικη αποσκευη και τους χτυπησει στο ματι.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Πολυ πιθανον στο check-in για να σου βαλουν και το αυτοκόλλητο της χειραποσκευης. Αν ταξιδευεις με καποιον αλλον ασε τη βαλιτσα σου σε εκεινον και πηγαινε στο γκισε μονο με το διαβατηριο. Αν σε ρωτησουν για αποσκευη κανε την παλαβη και πες οτι δεν εχεις. Υπαρχουν κ καποιες πιθανοτητες να ζυγιζουν και στο gate αλλα σαφως λιγοτερες. Εκτος αν μιλαμε για μεγαλουτσικη αποσκευη και τους χτυπησει στο ματι.
Έτσι για ενημέρωση, μιας και το πέρασα,ειμασταν δύο άτομα και μας αναλογουσαν δύο χειραποσκευες 8 κιλες.. είχαμε και 3 πάνινες επιπλεον τσάντες γεμάτες σουβενίρ και ψωνια, αυτές τις αφήσαμε πίσω από μια κολώνα δίπλα στο check in για να μην τις δουν! Μας έβαλαν το αυτοκόλλητο που λες στις δύο χειραποσκευες ( 8.5 η μια 11 κιλά η άλλη στο ζύγισμα) αλλά δεν μας είπαν τίποτα! Στο gate δεν έλεγξαν καν βαλίτσες κλπ! Οπότε μια χαρά την βγάλαμε!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.660
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom