Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τα 15 ευρώ εισιτήριο είναι χάρισμα, μπορεί να μην είναι καν οι φόροι της πτήσης. Δεν μπορεί η τιμή της αποσκευής να είναι ανάλογη του τίποτα επειδή η Ryanair σου χάρισε το εισιτήριο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
25 ευρω ειχε όταν έκλεισες το εισιτήριο,
είσαι σιγουρος? μπες στη λογική ραιαν: από 25 ευρω...σου θυμιζω οτι η τιμη αλλαζει όχι μονο αναλογα με το δρομολογιο αλλα αναλογα και με τις ημερομηνιες...δηλ ειναι αδυνατον να εισαι σιγουρος για την τιμη εκτος αν την βλεπεις...
επισης τα 25 ειναι χωρις ΦΠΑ...γι αυτο τα 35 γινονται 44...
Ε, γιατί είπαμε να κάνουμε οικονομία στις αποσκευές, ...
παρε τα κρασια σου αποτη Ναπολη, ποιο το προβλημα?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
είσαι σιγουρος? μπες στη λογική ραιαν: από 25 ευρω...σου θυμιζω οτι η τιμη αλλαζει όχι μονο αναλογα με το δρομολογιο αλλα αναλογα και με τις ημερομηνιες...δηλ ειναι αδυνατον να εισαι σιγουρος για την τιμη εκτος αν την βλεπεις...
επισης τα 25 ειναι χωρις ΦΠΑ...γι αυτο τα 35 γινονται 44...
Εσύ είπαμε είσαι hater γιαυτό σου βγάζει τέτοιες τιμές. 25,50 ευρώ μου βγάζει για Λονδίνο τώρα που μιλάμε, το ίδιο και για Σόφια, και για μέσα στις γιορτές. Φυσικά τελική τιμή χωρίς επιπλέον κόστος.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εσύ είπαμε είσαι hater γιαυτό σου βγάζει τέτοιες τιμές. 25,50 ευρώ μου βγάζει για Λονδίνο τώρα που μιλάμε, το ίδιο και για Σόφια, και για μέσα στις γιορτές. Φυσικά τελική τιμή χωρίς επιπλέον κόστος.
Να ακολουθεις την επισημη γραμμη...οχι τη δικη σου...λενε στο σαιτ ξεκαθαρα: απο 25Ε. Κ στον πινακα τιμων ξεκαθαριζουν οτι οι τιμες υποβαλλονται σε ΦΠΑ. Αρα το 25 απλα δεν υπαρχει για μας.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Να ακολουθεις την επισημη γραμμη...οχι τη δικη σου...λενε στο σαιτ ξεκαθαρα: απο 25Ε. Κ στον πινακα τιμων ξεκαθαριζουν οτι οι τιμες υποβαλλονται σε ΦΠΑ. Αρα το 25 απλα δεν υπαρχει για μας.
Τους έχω πει να το κάνουν επίτηδες ώστε να έχουμε κάτι να συζητάμε το μεσημεράκι με το καφεδάκι μας ψάχνοντας εισιτήρια.
25,50 τελική τιμή για εσένα live τώρα που μιλάμε, όσο μιλάμε εσείς αγοράζετε!
 

f-timos

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
καλημερα σας!!!
ερωτηση εχω κλεισει εισητηρια μου ηρθε επιβαιβεωση με αριθμο κρατησης και πτηση κανονικα αλλα εχει δεκα μερες που τα εκλεισα και ακομη δεν μου εχουν παρει τα λεφτα απο τον λογαριασμο εχει συμβει ποτε αυτο σε κανενα;
μπορει να μου τα κρατησουν στο check in;
φοβαμαι μην γινει καμια στραβη και μου ακυρωσουν τις θεσεις κι εχω πληρωσει και το ξενοδοχειο
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
καλημερα σας!!!
ερωτηση εχω κλεισει εισητηρια μου ηρθε επιβαιβεωση με αριθμο κρατησης και πτηση κανονικα αλλα εχει δεκα μερες που τα εκλεισα και ακομη δεν μου εχουν παρει τα λεφτα απο τον λογαριασμο εχει συμβει ποτε αυτο σε κανενα;
μπορει να μου τα κρατησουν στο check in;
φοβαμαι μην γινει καμια στραβη και μου ακυρωσουν τις θεσεις κι εχω πληρωσει και το ξενοδοχειο
Αρχικα απο τη στιγμη που σου ηρθε κωδικος κρατησης και βλεπεις κανονικα τη πτηση δεν υπαρχει προβλημα.

Με τι καρτα πληρωσες; Το πιο πιθανο (που φανταζομαι εγω) ειναι να σου εχουν δεσμευσει το ποσο και να μην το εχουν τραβηξει ακομα.
 

f-timos

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Αρχικα απο τη στιγμη που σου ηρθε κωδικος κρατησης και βλεπεις κανονικα τη πτηση δεν υπαρχει προβλημα.

Με τι καρτα πληρωσες; Το πιο πιθανο (που φανταζομαι εγω) ειναι να σου εχουν δεσμευσει το ποσο και να μην το εχουν τραβηξει ακομα.
με ωι
Αρχικα απο τη στιγμη που σου ηρθε κωδικος κρατησης και βλεπεις κανονικα τη πτηση δεν υπαρχει προβλημα.

Με τι καρτα πληρωσες; Το πιο πιθανο (που φανταζομαι εγω) ειναι να σου εχουν δεσμευσει το ποσο και να μην το εχουν τραβηξει ακομα.
με visa πλήρωσα χρόνια την χρησιμοποιώ δεν μου έχουν δεσμεύσει κανένα ποσό και όταν συνδέομαι στην εταιρία μου δείχνει κανονικά την κράτηση μου
 

Political

Member
Μηνύματα
111
Likes
84
με ωι

με visa πλήρωσα χρόνια την χρησιμοποιώ δεν μου έχουν δεσμεύσει κανένα ποσό και όταν συνδέομαι στην εταιρία μου δείχνει κανονικά την κράτηση μου
Μήπως αυτό που βλέπεις στον λογαριασμό σου είναι το λογιστικό υπόλοιπο και όχι το πραγματικό?
Αν είναι λογιστικό τότε τα έχεις χρεωθεί απλά για τραπεζικούς λόγους δεν έχει γίνει ακόμη η εκκαθάριση.
Η πιθανότητα να μην σε χρέωσαν μου φαίνεται αδιανόητη.
Σε Κάθε περίπτωση ένα τηλέφωνο στην τράπεζα και ένα μήνυμα στην υποστήριξη της Ryanair ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ Εάν δεν θες να βρεθείς προ εκπλήξεων.
 

f-timos

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Μήπως αυτό που βλέπεις στον λογαριασμό σου είναι το λογιστικό υπόλοιπο και όχι το πραγματικό?
Αν είναι λογιστικό τότε τα έχεις χρεωθεί απλά για τραπεζικούς λόγους δεν έχει γίνει ακόμη η εκκαθάριση.
Η πιθανότητα να μην σε χρέωσαν μου φαίνεται αδιανόητη.
Σε Κάθε περίπτωση ένα τηλέφωνο στην τράπεζα και ένα μήνυμα στην υποστήριξη της Ryanair ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ Εάν δεν θες να βρεθείς προ εκπλήξεων.
Κι εμένα μου φαίνετα αδιανόητο κι έχω ταξιδέψει πολλές φορές μόλις κλείνω τα εισιτήρια πάντα μου παίρνουν το ποσό στην τραπεζα ρώτησα δεν έχει γίνει καμία κίνηση με αυτό το ποσό θα στείλω ένα μήνυμα μάλλον στην Ryanair
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom