Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Eleni_Alfa

Member
Μηνύματα
22
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα!Έχω κλείσει με ryanair για Βαρσοβία τον Οκτώβρη και τελικά προέκυψε γάμος κοντινού προσώπου.. Για να αλλάξω την πτήση ζητάνε 30 ευρώ ανά άτομο το δρομολόγιο.. Για να χαρίσω τα εισιτήρια ζητάνε για αλλαγή ονόματος 110 ευρώ το άτομο.. Πόσο λογικό σας ακούγεται; Γιατί εμένα καθόλου.. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;
Να διαβαζουμε προσεκτικα τι αγοραζουμε. Οι οροι του εισητηριου ειναι ξεκαθαροι, ελεύθερη αγορα ειναι, ηξερες τι παιρνεις αρα ειναι "λογικα" τα ποσα. Αν δεν βρεις να πουλησεις, ακύρωσε το να παρεις τουλαχιστον τους φορους.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.858
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλημέρα!Έχω κλείσει με ryanair για Βαρσοβία τον Οκτώβρη και τελικά προέκυψε γάμος κοντινού προσώπου.. Για να αλλάξω την πτήση ζητάνε 30 ευρώ ανά άτομο το δρομολόγιο.. Για να χαρίσω τα εισιτήρια ζητάνε για αλλαγή ονόματος 110 ευρώ το άτομο.. Πόσο λογικό σας ακούγεται; Γιατί εμένα καθόλου.. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;

την ίδια απορία με σένα θα είχε και η εταιρία αν διάβαζε το μήνυμά σου. θα έλεγε γιατί διαμαρτύρεσαι αφού κατά την ολοκλήρωση της κράτησης τικάρισες ένα κουτάκι που έλεγε ότι διάβασες και συμφωνείς με τους όρους της (στους οποίους ανέφερε αναλυτικά τα ποσά που απαιτούνται για τις αλλαγές που αναφέρεις.)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Απορία στην απορία: η αλλαγή πτήσης είναι μόνο 30€ η συν τη διαφορά στη τιμή της νέας πτήσης; Δηλ αν το αρχικο τικετ έκανε 50€ κ το νέο αλλαγμένο 100€ δεν θα πληρώσει 30+50€?

Υ.Γ. είμαι σε ουρά για τσεκ ιν σε Ράιαν αιρ πτήση..;-) για αυτό η "χαζή" ερώτηση!
 
Last edited:

Eleni_Alfa

Member
Μηνύματα
22
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
@thanosth Ναι έτσι όπως τα λες είναι.. Μόνο που χωρίζουν τις περιόδους σε high season και εκεί είναι 40 ευρώ ενώ σε low season 30.. Όσο για τους υπόλοιπους παιδιά οκ!!!!Έχετε δίκιο.. Θα μάθω που θα πάει..Είμαι νέα στο σπορ!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.858
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
@thanosth Ναι έτσι όπως τα λες είναι.. Μόνο που χωρίζουν τις περιόδους σε high season και εκεί είναι 40 ευρώ ενώ σε low season 30.. Όσο για τους υπόλοιπους παιδιά οκ!!!!Έχετε δίκιο.. Θα μάθω που θα πάει..Είμαι νέα στο σπορ!
και εμείς .........πάθαμε και μάθαμε.:haha::haha:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καλημέρα!Έχω κλείσει με ryanair για Βαρσοβία τον Οκτώβρη και τελικά προέκυψε γάμος κοντινού προσώπου.. Για να αλλάξω την πτήση ζητάνε 30 ευρώ ανά άτομο το δρομολόγιο.. Για να χαρίσω τα εισιτήρια ζητάνε για αλλαγή ονόματος 110 ευρώ το άτομο.. Πόσο λογικό σας ακούγεται; Γιατί εμένα καθόλου.. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;
Δηλαδή ο γάμος αποφασίστηκε τελευταία στιγμή ή είχες κλείσει τα εισιτήρια πριν από ένα χρόνο;
 

ΠανοςPanos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σας.Ηθελα να ρωτησω...Εχω κλεισει plus με την ryanair για uk και εχω βαλει και παραδοτεα αποσκευη.στην παραδοτεα αποσκευη διαβασα οτι απαγορευονται τα φαρμακα οι φακοι επαφης τα ξυραφακια κτλπ.Εγω θελω να παρω μαζι μου 5-6 κουτια με χαπια θυρεοειδη ,θελω να παρω αποσμητικο ξυραφακια και φακους επαφης...και ολα τα σχετικα....αλλα το σημαντικοτερο ειναι τα χαπια.....παιζει να μου κρατησουν τα χαπια στο αεροδρομιο?α ...θελω να βαλω και ανταπτορες και πολυμπριζο....παιζει να μου τα κρατησουν ολα αυτα?
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Καλησπερα σας.Ηθελα να ρωτησω...Εχω κλεισει plus με την ryanair για uk και εχω βαλει και παραδοτεα αποσκευη.στην παραδοτεα αποσκευη διαβασα οτι απαγορευονται τα φαρμακα οι φακοι επαφης τα ξυραφακια κτλπ.Εγω θελω να παρω μαζι μου 5-6 κουτια με χαπια θυρεοειδη ,θελω να παρω αποσμητικο ξυραφακια και φακους επαφης...και ολα τα σχετικα....αλλα το σημαντικοτερο ειναι τα χαπια.....παιζει να μου κρατησουν τα χαπια στο αεροδρομιο?α ...θελω να βαλω και ανταπτορες και πολυμπριζο....παιζει να μου τα κρατησουν ολα αυτα?
Τα τελευταία 5 χρόνια δεν μου έχουν κρατήσει ποτέ φάρμακα ή οτιδήποτε άλλο, σκέψου ότι μέχρι και λάδι έχω φέρει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Βέβαια όλα αυτα με ΒΑ
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.072
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Τα ξυραφάκια νομίζω επιτρέπονται στην παραδοτέα αποσκευή. Στην χειραποσκευή που παίρνουμε μαζί μέσα απαγορεύονται. Εννοείται ότι με φάρμακα και αποσμητικό δεν έχεις θέμα.
Εμένα τον Μάρτιο μου είχαν κρατήσει ένα σαμπουάν.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom