Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

ULTIVA

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
To Θεσσαλονίκη-Πόρτο το έχει με ενδιάμεση στάση.Πιστεύω όταν ξεκαθαρίσουν τα πράγματα
με τα έργα του διαδρόμου του αεροδρομίου να έχουμε και τις πτήσεις.
Προφανώς φοβούνται να το βάλουν άμεσα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Αναμένουμε λοιπόν...:haha:
 
Last edited by a moderator:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Και μια απορία ακόμη.Έκανα τσεκιν για εμένα και μετα από 2 λεπτά για τον φίλο μου και μας έβαλε στις θέσεις τον έναν τέρμα μπροστά στο αεροπλάνο και τον άλλο τέρμα πίσω. Μετά από λίγο μου γράφει ότι αν θέλετε να είστε μαζί να πληρώσετε για μια υπηρεσία. Είναι καινούργια τακτική της ryanair αυτή άραγε;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μπορείς να πληρώσεις ένα μικρό ποσό και να καθήσετε μαζί αν το επιθυμείτε.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Η εναλλακτικά μπειτε τελευταίοι στο λεωφοριο και στο αεροπλάνο ώστε περπατώντας στον διάδρομο οποίες ελεύθερες θέσεις δείτε κάθεστε μαζί. Κανείς δεν θα σας πει τίποτα. Το μόνο που θέλουν είναι να κάνεις γρήγορα για να μην καθυστερήσεις την τροχοδρόμηση του αεροπλάνου.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Η εναλλακτικά μπειτε τελευταίοι στο λεωφοριο και στο αεροπλάνο ώστε περπατώντας στον διάδρομο οποίες ελεύθερες θέσεις δείτε κάθεστε μαζί. Κανείς δεν θα σας πει τίποτα. Το μόνο που θέλουν είναι να κάνεις γρήγορα για να μην καθυστερήσεις την τροχοδρόμηση του αεροπλάνου.
Πολύ καλή ιδέα. Και αν δεν βρεις θέσεις άδειες δίπλα δίπλα απλά κάθεσαι στην θέση σου☺ Θα δω βέβαια και κατά πόσο είναι εφαρμόσιμο στην πράξη
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Η εναλλακτικά μπειτε τελευταίοι στο λεωφοριο και στο αεροπλάνο ώστε περπατώντας στον διάδρομο οποίες ελεύθερες θέσεις δείτε κάθεστε μαζί. Κανείς δεν θα σας πει τίποτα. Το μόνο που θέλουν είναι να κάνεις γρήγορα για να μην καθυστερήσεις την τροχοδρόμηση του αεροπλάνου.
Και εκείνοι που ενδεχομένως να έχουν πληρώσει για τις θέσεις αυτές γιατί να μην μπορούν να τις χρησιμοποιήσουν; Όταν πλέον η αεροπορική σου δίνει συγκεκριμένη (έστω τυχαία) θέση κατά το check-in, κάθεσαι σε αυτή τη θέση. Εάν έχεις παραπάνω απαιτήσεις (να καθήσεις μαζί με άλλον, να είσαι παράθυρο κλπ) τότε πληρώνεις για να έχεις αυτό που θέλεις.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mε 95% πληρότητα και 63 τριάδες θέσεων ανά αεροπλάνο ποια είναι η πιθανότητα να βρεις δύο άδειες συνεχόμενες θέσεις;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Διυλιζουμε τον κωνωπα και δεν ξερω τον λογο.
Δεν μιλαμε για νουμερα στατιστικης, μιλαμε για ανθρωπους, ακομη και να μην βρεθει θεση σιγουρα μπορεις να πεις σε εναν ανθρωπο που ταξιδευει μονος "συγνωμη μπορειτε να καθησετε στην θεση εκει για να ειμαι με την παρεα μου;". Τι θα σου πουν; Οχι ειμαι συναισθηματικα δεμενος με το 23B και δεν το αλλαζω με τιποτα στον κοσμο;

Πηγα και ηρθα Σοφια και μαντεψε... και στις δυο διαδρομες βρηκα οχι δυο αλλα ολοκληρη τριαδα ελευθερη.
Τι πιθανοτητες ειχα και ποσα λεφτα μπορει να ειχα βγαλει εαν το παιζαμε στοιχημα; Χωρια τα κερδη που δεν πληρωσα την... υπηρεσια προνομιακης θεσης;

Φιλε που ρωτησες πρεπει να πληρωσεις την επιπλεον υπηρεσια "προνομιακη θεση ταξιδιου διπλα στους φιλους μου"
Πολιτικη οθροτητα στα κοκκινα.

Πλακα πλακα αυτο θα μπορουσαν να το εχουν και σαν υπηρεσια οι κινηματογραφοι, ναι σου βγαζουμε εισητηριο αλλα κανουμε random allocation γιατι μπορουμε. Εξαλου με αλλα τοσα σου δινουμε την προνομιακη θεση διπλα στον φιλο σου; Πρωτοποριακο; Σιγουρα θα βρεθουν παρα πολλοι να το υποστηριξουν σφοδρα :)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν μιλαμε για νουμερα στατιστικης, μιλαμε για ανθρωπους, ακομη και να μην βρεθει θεση σιγουρα μπορεις να πεις σε εναν ανθρωπο που ταξιδευει μονος "συγνωμη μπορειτε να καθησετε στην θεση εκει για να ειμαι με την παρεα μου;". Τι θα σου πουν; Οχι ειμαι συναισθηματικα δεμενος με το 23B και δεν το αλλαζω με τιποτα στον κοσμο;
Ναι, άνετα.
Το άρχισες με "αν βρείτε δυο διαδοχικές θέσεις άδειες" και το πήγες στο "παρακαλέστε/επιβάλετε να καθίσετε μαζί".
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τι θα σου πουν; Οχι ειμαι συναισθηματικα δεμενος με το 23B και δεν το αλλαζω με τιποτα στον κοσμο;
Προσωπικά θα σου έλεγα ότι είσαι τσίπης και προτιμάς να ξεβολεύεις τον κόσμο για να έχεις τη δυνατότητα να κουβεντιάζεις στην πτήση. Είναι σαν το κίνημα δεν πληρώνω που θέλουν και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom