Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Παιδιά, σκέφτομαι να κάνω το απονενοημένο διάβημα και να πετάξω με Ryanair από Σαντορίνη. Να ρωτήσω κάτι απλά για να είμαι σίγουρη? Όταν επιλέγω πχ πτήση στις 15/7 από Σαντορίνη και μου δείχνει πτήση 00.35, εννοεί ότι εγώ θα είμαι στις 14/7 βράδυ εκεί για τσεκ ιν και απλά η πτήση ξεκινάει μεταμεσονύκτια οπότε μετράει για την άλλη μέρα? Καλά το κατάλαβα?
Ακριβώς
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Ξέρει κάποιος να μου πει εάν έχω επιβάρυνση σε non show??? Δηλαδή έκλεισα ένα εισιτήριο αλλά δεν θέλω να ταξιδέψω για κάποιο λόγο.... εάν έχω κάποια επιβάρυνση (οικονομική προφανώς);
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Δυστυχως πεφτω και γω στην αναγκη της ryan μετα απο τοσα ταξιδια και θα ηθελα μια αποψη απο οσους εχουν ταξιδεψει.Ο προορισμος ειναι πολωνια και επειδη θα ειμαι μερες η αποσκευη αναγκαστικα θα ειναι μεγαλυτερη.Οποτε αποτι καταλαβα η επιλογη ειναι ειτε να επιλεξω το plus με 41 ευρω εξτρα (Flexi παει πολυ) ειτε τον απλο ναυλο και παραβλεποντας επιλογες θεσεις κλπ στο τελος απλα να προσθεσω μια αποσκευη μεχρι 20 κιλα που την εχει 25 ευρω.Απο την εμπειρια σας αξιζει να γλιτωσω αυτην την διαφορα και τι προβληματα παιζει να συναντησω αν επιλεξω την δευτερη?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.722
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Νομίζω ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με όποια επιλογή και άν επιλέξεις. Το θέμα είναι οικονομικό. Συγκρίνεις το σύνολο του πήγανε- έλα με την επιλογή Plus και αυτό του απλού και αποφασίζεις
 

Kostis-tot

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας έχω μια απορία με τη Ryan. Έχω κλείσει τα εισιτήρια για Κρήτη κ είχα πληρώσει το ποσό των αποσκευών καιρό τώρα. Πάω να κάνω check in κ Μου ζητάει να πληρώσω ξανά για τις αποσκευές τι πρέπει να κάνω?
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Καλησπέρα σας έχω μια απορία με τη Ryan. Έχω κλείσει τα εισιτήρια για Κρήτη κ είχα πληρώσει το ποσό των αποσκευών καιρό τώρα. Πάω να κάνω check in κ Μου ζητάει να πληρώσω ξανά για τις αποσκευές τι πρέπει να κάνω?
τι είχες πληρώσει;
Αν δείς τα στοιχεία της κράτησης σου φαίνεται τι έχεις πληρώσει.
Μπορεί η σελίδα της Ράιαν αν σου προτείνει να πάρεις και κάποια άλλη αποσκευή
 

Olajuwon

Member
Μηνύματα
27
Likes
13
Θέλω να κλείσω ένα ταξίδι για Λονδίνο τον Οκτώβριο, το πρόβλημα είναι ότι σήμερα έκανα αίτηση για έκδοση διαβατηρίου γιατί η ταυτότητά μου είναι φθαρμένη και μάλλον θα το λάβω την Παρασκευή. Φοβάμαι ότι μέχρι τότε θα έχουν ανέβει πολύ οι τιμές γιατί από την προηγούμενη εβδομάδα που άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά ήδη έχουν πάρει την ανιούσα. Μπορώ να κλείσω με τα στοιχεία της ταυτότητάς μου και την Παρασκευή όταν πάρω το διαβατήριο να προσθέσω και αυτό ως ταξιδιωτικό έγγραφο;

Δυστυχώς η εξυπηρέτηση πελατών της Ryan είναι πολύ κακή, από ότι διάβασα έχει μεγάλη χρεώση να καλέσεις και δεν έχει ούτε εστώ εξυπηρέτηση μέσω chat. Αν ξέρεις κάποιος με σώζει, ευχαριστώ.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Θέλω να κλείσω ένα ταξίδι για Λονδίνο τον Οκτώβριο, το πρόβλημα είναι ότι σήμερα έκανα αίτηση για έκδοση διαβατηρίου γιατί η ταυτότητά μου είναι φθαρμένη και μάλλον θα το λάβω την Παρασκευή. Φοβάμαι ότι μέχρι τότε θα έχουν ανέβει πολύ οι τιμές γιατί από την προηγούμενη εβδομάδα που άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά ήδη έχουν πάρει την ανιούσα. Μπορώ να κλείσω με τα στοιχεία της ταυτότητάς μου και την Παρασκευή όταν πάρω το διαβατήριο να προσθέσω και αυτό ως ταξιδιωτικό έγγραφο;

Δυστυχώς η εξυπηρέτηση πελατών της Ryan είναι πολύ κακή, από ότι διάβασα έχει μεγάλη χρεώση να καλέσεις και δεν έχει ούτε εστώ εξυπηρέτηση μέσω chat. Αν ξέρεις κάποιος με σώζει, ευχαριστώ.
Καλησπερα.. η ryanair εχει εξυπηρετηση μεσω chat !! https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/contact-us#0-3 .. στην αρχη θα chatareis με bot το οποιο δεν θα σ δωσει απαντηση.. και στην συνεχεια σου δινεται η δυνατοτητα να σε συνδεσουν για chat με υπαλληλο τους..
 

Olajuwon

Member
Μηνύματα
27
Likes
13
Καλησπερα.. η ryanair εχει εξυπηρετηση μεσω chat !! https://www.ryanair.com/gr/el/useful-info/help-centre/faq/contact-us#0-3 .. στην αρχη θα chatareis με bot το οποιο δεν θα σ δωσει απαντηση.. και στην συνεχεια σου δινεται η δυνατοτητα να σε συνδεσουν για chat με υπαλληλο τους..
Ευχαριστώ για την απάντηση, κατά τη διαδικασία της κράτησης και μέχρι το σημείο πληρωμής που φαίνεται να είναι και το τελευταίο δε σου ζητάει στοιχεία ταυτότητας ή διαβατηρίου αλλά μόνο το πως αναγράφονται τα ονόματα στα ταξιδιωτικά έγγραφα. Επομένως, νομίζω ότι δεν έχω πρόβλημα να τα κλείσω και τώρα. Λογικά όταν ανοίξει το check in θα μου ζητήσει αριθμό ταυτότητας κλπ.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.420
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Θέλω να κλείσω ένα ταξίδι για Λονδίνο τον Οκτώβριο, το πρόβλημα είναι ότι σήμερα έκανα αίτηση για έκδοση διαβατηρίου γιατί η ταυτότητά μου είναι φθαρμένη και μάλλον θα το λάβω την Παρασκευή. Φοβάμαι ότι μέχρι τότε θα έχουν ανέβει πολύ οι τιμές γιατί από την προηγούμενη εβδομάδα που άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά ήδη έχουν πάρει την ανιούσα. Μπορώ να κλείσω με τα στοιχεία της ταυτότητάς μου και την Παρασκευή όταν πάρω το διαβατήριο να προσθέσω και αυτό ως ταξιδιωτικό έγγραφο;

Δυστυχώς η εξυπηρέτηση πελατών της Ryan είναι πολύ κακή, από ότι διάβασα έχει μεγάλη χρεώση να καλέσεις και δεν έχει ούτε εστώ εξυπηρέτηση μέσω chat. Αν ξέρεις κάποιος με σώζει, ευχαριστώ.
Αγόρασε τα εισιτήρια σου, γράφοντας το ονοματεπώνυμό σου με λατινικούς χαρακτήρες όπως το έχεις στην αίτηση σου για διαβατήριο κ όταν με το καλό λαβεις το διαβατήριο σου, κανείς το ηλεκτρονικό σου check-in. Στην αγορά εισιτηρίου δεν σου ζητούν αριθμό I'D εγγράφου
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Απο παρατηρηση δυο ετων πισω εχω δει οτι τελη Αυγουστου με αρχες Σεμπτεμβριου βαζει καλες τιμουλες για Λονδινο. Θελω να παω και εγω τον Οκτωμβριο με ταυτοτητα και θα περιμενω για την περιοδο που σου λεω να κλεισω εισητηρια.
Φυσικα δεν μπορω να αναλαβω ευθυνη για το ταξιδι κανενος περα απο το δικο μου, μην το εκλαβεις σαν προταση να περιμενεις για καλυτερες τιμες. Την παρατηρηση μου αναφερω απλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom