Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
συγνωμη αλλα θα συμφωνησω..ολοι θελουν να εξοικονομησουν χρηματα και να βγαλουν οσο γινεται πιο οικονομικα τα ταξιδια τους.

αλλα ρε παιδια αυτο το πραγμα να κοιτατε και το 10ευρω δεν το καταλαβαινω..ναι οι καιροι ειναι δυσκολοι αλλα αν δυσκολευεσαι να δωσεις το ποσο των 40ευρω για ενα αεροπορικο θεωρωντας το ως ακριβο ε τοτε μη πας καθολου..

πραγματικα ειναι μιζερο...γλιτωνω 10 ευρω και αυτα τα 10 θα τα δωσω να μπω σε ενα μουσειο..γλιτωνω 5 ευρω και θα τα δωσω να παρω ενα σαντουιτς..

αν εισαι διαρκως σαυτη τη λογικη εισαι μονιμα σε ενα αγχος και πριν και κατα τη διαρκεια του ταξιδιου..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι καλυτερα υπαρχει και η περιπτωση να μην τους περισσευουν τους ανθρωπους παραπανω απο 22+22=44 ευρω για πολλους και διαφορους λογους. Ας πουμε ο πιο απλος και πιθανος που μου ερχεται ειναι τοσα να μαζεψαν στα καλαντα τα Χριστουγεννα.

Η ουσια ειναι πως η κοπελα δεν πηρε απαντηση. Λοιπον κοριτσι ή συμβιβαζεστε με τον Ιουνιο (καντε την καρδια σας πετρα στην αναγκη) και κλεινετε με 22 ευρω ή φευγετε για Ρωμη τον Ιουλιο με 39 ευρω (αντε μην τ' αυξησω κι αλλο). Θα μου πεις χαμενα 17 ευρω αλλα μεταξυ μας και τα 22 χαμενα ειναι.

Εναλλακτικα μην πηγαινετε καθολου Ρωμη. Και κρατατε τα φετινα 22 ευρω... και με τα 22 ευρω που θα φερει ο επομενος χρονος, πετατε για Λονδινο (καλα μπορει να μην φτανουν και για τους 2, αλλα ο ενας πεταει σιγουρα)...
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Αρα εμεις που πηγαμε Ρωμη με 47ευρω μαζι με το κερατιατικο της καρτας(αυτο ειμαι σιγουρος δεν το υπολογισε)μας κατακλεψανε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Bασικά ο Ο'Λίρι θα έπρεπε να σας πληρώνει που συντηρείτε τα επιδοτούμενα δρομολόγιά του:D
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.072
Likes
41.299
Δηλαδή πριν τις low cost που δίναμε τα 10-πλάσια για ένα ταξίδι, θα 'πρεπε να κλαίγαμε κάθε μέρα που μας κατακλέψανε τόσα χρόνια...Σα να μου φαίνεται ότι κακομάθαμε λιγάκι.
Προσωπικά, ότι βρω και είναι κάτω από την τιμή μιας regular που πετάει την ίδια μέρα σε κοντινό προορισμό, ευκαιρία μου φαίνεται. Όσο πιο ευκαιρία, τόσο καλύτερα, αλλά όχι και να απαιτούμε το εισιτήριο του 20ρικου!
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
Πρώτα από όλα να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας..μπορούν να θεωρηθούν αν μη τι άλλο κατατοπιστικότατες..Τώρα, προφανώς και για να μπαίνω στη διαδικασία να ρωτάω θα έχω λόγο και προφανώς για σας,και χαίρομαι για αυτό, 10 και 20 και 30 ευρώ να μην είναι τίποτα,για εμάς όμως είναι χρήματα και εγώ προσωπικά είμαι της άποψης πως ότι μειώσω θα φανώ κερδισμένη σε πολλούς τομείς.Από αυτά που διαβάζω λογικά είμαι σε ένα φόρουμ καπιταλιστών και μάλλον κακώς είμαι εδώ.Ίσως κάποιοι από εμάς δεν έχουμε την ευκαιρία να πηγαίνουμε ταξίδια συχνά και αυτό το ένα που θα πάμε το καλοκαίρι,μετράμε τα 5εύρα για να το κάνουμε και ίσως κάποιοι από εμάς μπαίνουμε στη διαδικασία να διαλέξουμε ένα μέρος σαν την Ιταλία,γιατί μας βγαίνει πολύ οικονομικότερα από το να πάμε με το καράβι στη Μυτιλήνη.Το να κοιτάς να περάσεις τις διακοπές σου με όσο το δυνατόν λιγότερα,γιατί πολύ απλά δεν έχεις περισσότερα για να ξοδέψεις,κάποιοι το λέτε μιζέρια, εγώ το λέω απλά ''δεν έχω''.Και όσοι φυσικά είναι της άποψης,δεν έχω δεν πάω,δικό τους θέμα..Εγώ είμαι της άποψης,και με τα λίγα περνάω καλά και ότι φυσικά συνδυάζει αυτό.Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Είστε εξυπηρετικότατοι..απλά την επόμενη φορά που εγώ ή κάποιος γνωστός μου θελήσουμε να ρωτήσουμε το παραμικρό,που δε νομίζω να ξανασυμβεί,θα φιλτράρουμε την ερώτησή μας,ώστε να μη μειώσουμε τη νοημοσύνη σας, με τις ανόητες ερωτήσεις μας.Να είστε καλά.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Από αυτά που διαβάζω λογικά είμαι σε ένα φόρουμ καπιταλιστών και μάλλον κακώς είμαι εδώ.
Eγώ που δε θα πάω διακοπές στην Ιταλία το καλοκαίρι έστω και με 20 ευρώ εισιτήριο, θα πρέπει να σε θεωρήσω καπιταλίστρια?

Το να κοιτάς να περάσεις τις διακοπές σου με όσο το δυνατόν λιγότερα,γιατί πολύ απλά δεν έχεις περισσότερα για να ξοδέψεις,κάποιοι το λέτε μιζέρια, εγώ το λέω απλά ''δεν έχω''.
Αφού είσαι της άποψης ότι με τα λίγα περνάς καλά, υπάρχουν πολύ φθηνότερες επιλογές στην Ελλάδα που μπορείς να τιμήσεις αν σε βαραίνουν τόσο τα 10 ευρώ στο αεροπορικό. Γιατί και 10 ή 20 ευρώ να γλιτώσεις, θα πρέπει να τα δώσεις στη διαμονή ή στο φαγητό αφού μιλάμε για Ρώμη.
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
αποκάλεσέ με όπως νομίζεις.Δεν μπήκα να μαλώσω με κανέναν.Μπήκα να εκφράσω μία απορία. Αν όμως δεν κάνεις κανένα ταξίδι γενικότερα,τότε και εσύ είσαι σε λάθος φόρουμ..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.072
Likes
41.299
Πρώτα από όλα να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας..μπορούν να θεωρηθούν αν μη τι άλλο κατατοπιστικότατες..Τώρα, προφανώς και για να μπαίνω στη διαδικασία να ρωτάω θα έχω λόγο και προφανώς για σας,και χαίρομαι για αυτό, 10 και 20 και 30 ευρώ να μην είναι τίποτα,για εμάς όμως είναι χρήματα και εγώ προσωπικά είμαι της άποψης πως ότι μειώσω θα φανώ κερδισμένη σε πολλούς τομείς.Από αυτά που διαβάζω λογικά είμαι σε ένα φόρουμ καπιταλιστών και μάλλον κακώς είμαι εδώ.Ίσως κάποιοι από εμάς δεν έχουμε την ευκαιρία να πηγαίνουμε ταξίδια συχνά και αυτό το ένα που θα πάμε το καλοκαίρι,μετράμε τα 5εύρα για να το κάνουμε και ίσως κάποιοι από εμάς μπαίνουμε στη διαδικασία να διαλέξουμε ένα μέρος σαν την Ιταλία,γιατί μας βγαίνει πολύ οικονομικότερα από το να πάμε με το καράβι στη Μυτιλήνη.Το να κοιτάς να περάσεις τις διακοπές σου με όσο το δυνατόν λιγότερα,γιατί πολύ απλά δεν έχεις περισσότερα για να ξοδέψεις,κάποιοι το λέτε μιζέρια, εγώ το λέω απλά ''δεν έχω''.Και όσοι φυσικά είναι της άποψης,δεν έχω δεν πάω,δικό τους θέμα..Εγώ είμαι της άποψης,και με τα λίγα περνάω καλά και ότι φυσικά συνδυάζει αυτό.Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Είστε εξυπηρετικότατοι..απλά την επόμενη φορά που εγώ ή κάποιος γνωστός μου θελήσουμε να ρωτήσουμε το παραμικρό,που δε νομίζω να ξανασυμβεί,θα φιλτράρουμε την ερώτησή μας,ώστε να μη μειώσουμε τη νοημοσύνη σας, με τις ανόητες ερωτήσεις μας.Να είστε καλά.
Μην το εκλαμβάνεις ως ειρωνεία. Ένα ταξίδι οπουδήποτε μπορεί να επιφυλάσσει ένα σωρό απρόοπτα που ίσως να μη μπορέσεις να αντιμετωπίσεις με τόσο σφιχτό προϋπολογισμό. Ο καθένας κάνει το πρόγραμμά του, αλλά αν κανονίζεις να βρεθείς μακριά από τον τόπο σου και δεν έχεις προβλέψει και καμια πιθανή¨"στραβή" όπως να χάσεις το αεροπλάνο και να πρέπει να πληρώσεις ένα regular εισιτήριο για να επιστρέψεις ή να πάρεις ένα ταξί σε κάποια ώρα ανάγκης, μπορεί να βρεθείς σε δύσκολη θέση.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν όμως δεν κάνεις κανένα ταξίδι γενικότερα,τότε και εσύ είσαι σε λάθος φόρουμ..
Κάνω όποτε μπορεί η τσέπη μου εάν και δεν απαιτείται να ταξιδεύει κάποιος για να είναι στο φόρουμ. Κάποιοι κάνουμε και ταξίδια με το μυαλό.:roll:
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
αυτό που λες φυσικά και δεν πρόκειται να το εκλάβω ως ειρωνεία,μιας και έχεις δίκιο..Οι παραπάνω απαντήσεις, μόνο τέτοιου τύπου δεν είναι..Απλά φτιάχνουμε ένα ταξίδι,ένα σχέδιο καλύτερα,για το ταξίδι μας, που δε μπορεί από τη φύση του να μη γίνει όσο πιο οικονομικά γίνεται.Δε μπορώ όμως να ανεχτώ την ειρωνεία.Θα πρέπει να ντραπώ δηλαδή επειδή,προσπαθώ όσο γίνεται να μη πιεστώ οικονομικά περισσότερο από όσο πιέζομαι?Δε μπορώ να ανεχτώ εξυπνάδες όταν δε γνωρίζει ο άλλος καταστάσεις. Παρ΄όλα αυτά, δεν συνεχίζω να απαντάω.Σταματάω εδώ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.599
Μέλη
38.930
Νεότερο μέλος
thanasisgr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom