Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.320
Likes
1.423
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ρε παιδια, ανετα χωρανε σε βαλιτσουλα τα παντα! με σωστη τοποθετηση και οργανωση! Ενταξει, δεν θα παεις δευτερη τσαντα ή παπουτσια πολλα...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.775
Likes
15.434
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
τι γίνετε βρε παιδιά,τελείωσε το σέρβις του σάιτ της ryanair,μπορούμε να κάνουμε κράτηση τώρα????
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι άλλαξε εμφάνιση!!Τι καλά τώρα όταν επιλέγεις ημερομηνίες φαίνεται και τιμή κάτω από κάθε ημερομηνία και εκτός απ'τις επιλεγμένες και ποιες μέρες δεν έχει πτήσεις!! :)
 

pagoto

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
γεια σας και από μένα!! δεν έχω καθόλου εμπειρία από αεροπορικά ταξίδια... πρόσφατα προέκυψε μια καλή ευκαιρία να πάω βέλγιο για κάποιες μέρες τον ιούλη... από τιμές λοιπόν που κοίταξα η ryanair ήταν μακράν η πιο φθηνή κι έτσι άρχισα να διαβάζω το συγκεκριμένο τόπικ... το διάβασα όλο και η αλήθεια είναι πως με προβληματίζει το θέμα της ακύρωσης του δρομολογίου... μερικοί άφησαν να εννοηθεί ότι ρισκάρεις και να μην πας αν κλείσεις με ryan...
είναι συχνό αυτό το φαινόμενο??
επίσης, πόσες μέρες πριν μαθαίνεις ότι τελικά ακυρώνεται??
και άλλη μια...
το θέμα με την ποσότητα των υγρών που μπορείς να έχεις μαζί σου ισχύει μόνο για τη χειραποσκευή ή και για τη βαλίτσα??
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.028
Likes
6.415
Και πριν μπορουσες να το δεις αυτο.

Εβαζες την ιρλανδικη σημαια και ησουν ενταξει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.028
Likes
6.415
γεια σας και από μένα!! δεν έχω καθόλου εμπειρία από αεροπορικά ταξίδια... πρόσφατα προέκυψε μια καλή ευκαιρία να πάω βέλγιο για κάποιες μέρες τον ιούλη... από τιμές λοιπόν που κοίταξα η ryanair ήταν μακράν η πιο φθηνή κι έτσι άρχισα να διαβάζω το συγκεκριμένο τόπικ... το διάβασα όλο και η αλήθεια είναι πως με προβληματίζει το θέμα της ακύρωσης του δρομολογίου... μερικοί άφησαν να εννοηθεί ότι ρισκάρεις και να μην πας αν κλείσεις με ryan...
είναι συχνό αυτό το φαινόμενο??
επίσης, πόσες μέρες πριν μαθαίνεις ότι τελικά ακυρώνεται??
και άλλη μια...
το θέμα με την ποσότητα των υγρών που μπορείς να έχεις μαζί σου ισχύει μόνο για τη χειραποσκευή ή και για τη βαλίτσα??
Ειχαν ακυρωθει καποιες πτησεις στην αρχη με προορισμο την βουδαπεστη.Αλλα ειχε να κανει με ενα ζητημα ασφαλειας(αν θυμαμαι καλα) του αεροδρομιου.
Τελος παντων στην ουσια ελεγε οτι θα ξεκινησει πτηση,ας πουμε αρχες απριλιου,και εκεινες οι πτησεις δεν εγιαν ποτε λογω αυτου του προβληματος.

Αλλα απο εκει και περα ολα κανονικα.Δεν εχει υπαρξει καποιο προβλημα.

Επισης αυτο μετα υγρα ισχυει για ολες τις εταιρειες και αφορα μονο την χειραποσκευη.

Μια διαφανη σακουλα συνολικης χωρητικοτητας 1 λιτρου,οπου μεσα θα εχεις μπουκαλακια το πολυ των 100 ml.
Δηλαδη μπορεις να παρεις 10 μπουκαλακια των 100 Ml.

Ολα αυτα πριν τον ελεγχο ασφαλειας.

Μετα τον ελεγχο ασφαλειας,
μπορεις να παρεις κανονικα οτι θες και να το παρεις μαζι σου στο αεροπλανο.
Και ουισκι που ειχε γραψει ενας φιλος!
Νερο κανονικα σε μπουκαλι 500 Ml,750 ml κτλ κτλ κτλ.
 

pagoto

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ειχαν ακυρωθει καποιες πτησεις στην αρχη με προορισμο την βουδαπεστη.Αλλα ειχε να κανει με ενα ζητημα ασφαλειας(αν θυμαμαι καλα) του αεροδρομιου.
Τελος παντων στην ουσια ελεγε οτι θα ξεκινησει πτηση,ας πουμε αρχες απριλιου,και εκεινες οι πτησεις δεν εγιαν ποτε λογω αυτου του προβληματος.

Αλλα απο εκει και περα ολα κανονικα.Δεν εχει υπαρξει καποιο προβλημα.

Επισης αυτο μετα υγρα ισχυει για ολες τις εταιρειες και αφορα μονο την χειραποσκευη.

Μια διαφανη σακουλα συνολικης χωρητικοτητας 1 λιτρου,οπου μεσα θα εχεις μπουκαλακια το πολυ των 100 ml.
Δηλαδη μπορεις να παρεις 10 μπουκαλακια των 100 Ml.

Ολα αυτα πριν τον ελεγχο ασφαλειας.

Μετα τον ελεγχο ασφαλειας,
μπορεις να παρεις κανονικα οτι θες και να το παρεις μαζι σου στο αεροπλανο.
Και ουισκι που ειχε γραψει ενας φιλος!
Νερο κανονικα σε μπουκαλι 500 Ml,750 ml κτλ κτλ κτλ.
με ηρέμησες αρκετά τώρα!! σ΄ευχαριστώ πολύ!!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.209
γεια σας και από μένα!! δεν έχω καθόλου εμπειρία από αεροπορικά ταξίδια... πρόσφατα προέκυψε μια καλή ευκαιρία να πάω βέλγιο για κάποιες μέρες τον ιούλη... από τιμές λοιπόν που κοίταξα η ryanair ήταν μακράν η πιο φθηνή κι έτσι άρχισα να διαβάζω το συγκεκριμένο τόπικ... το διάβασα όλο και η αλήθεια είναι πως με προβληματίζει το θέμα της ακύρωσης του δρομολογίου... μερικοί άφησαν να εννοηθεί ότι ρισκάρεις και να μην πας αν κλείσεις με ryan...
είναι συχνό αυτό το φαινόμενο??
επίσης, πόσες μέρες πριν μαθαίνεις ότι τελικά ακυρώνεται??
και άλλη μια...
το θέμα με την ποσότητα των υγρών που μπορείς να έχεις μαζί σου ισχύει μόνο για τη χειραποσκευή ή και για τη βαλίτσα??
1.Οχι δεν είναι συχνό,τουλάχιστον στα δρομολόγια που δεν είναι καινούρια. Έχω κλείσει κανα 50αρια εισιτήρια σε φίλους και γνωστούς και δεν έχει ακυρωθεί καμία πτήση.Τώρα δεν ξέρω βέβαια τα ακριβή ποσοστά ακύρωσης σε σχέση με άλλες εταιρίες αυτό ας το απαντήσει κάποιος που την έχει ψάξει.
2.Μπορεί να το μάθεις και τελευταία ημέρα πριν την πτήση(για να μην πω και την ίδια) και αυτό μέσω mail η μηνύματος στο κινητό χωρίς βέβαια να είναι ο κανόνας ότι θα το μάθεις τελευταία στιγμή.
3.Μόνο για την χειραποσκευή.
 

pagoto

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
1.Οχι δεν είναι συχνό,τουλάχιστον στα δρομολόγια που δεν είναι καινούρια. Έχω κλείσει κανα 50αρια εισιτήρια σε φίλους και γνωστούς και δεν έχει ακυρωθεί καμία πτήση.Τώρα δεν ξέρω βέβαια τα ακριβή ποσοστά ακύρωσης σε σχέση με άλλες εταιρίες αυτό ας το απαντήσει κάποιος που την έχει ψάξει.
2.Μπορεί να το μάθεις και τελευταία ημέρα πριν την πτήση(για να μην πω και την ίδια) και αυτό μέσω mail η μηνύματος στο κινητό χωρίς βέβαια να είναι ο κανόνας ότι θα το μάθεις τελευταία στιγμή.
3.Μόνο για την χειραποσκευή.
λέω να την προτιμήσω και ο θεός μαζί μας!! τόσο καντέμης να μαι??

και για να ξαναρωτήσω... δλδ στη βαλίτσα μπορώ να πάρω κανονικά ποτά ας πούμε?? χωρίς πρόβλημα??

ένας γνωστός που ταξιδεύει συχνά μου είπε ότι παίζει και να την ανοίξουν τη βαλίτσα...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.209
και για να ξαναρωτήσω... δλδ στη βαλίτσα μπορώ να πάρω κανονικά ποτά ας πούμε?? χωρίς πρόβλημα??

ένας γνωστός που ταξιδεύει συχνά μου είπε ότι παίζει και να την ανοίξουν τη βαλίτσα...

1.Ε εντάξει μην πάρεις και εσύ καμιά 20 μπουκάλια και σε πιάσουν και για εμπόριο:D
Υπάρχει βέβαια και ο κίνδυνος να σπάσουν έτσι όπως τις πετάνε τις βαλίτσες μερικές φορές οι υπάλληλοι του αεροδρομίου...
Θυμάμαι πέρυσι που είχα πάει Ιταλία και είχα ταξιδέψει με μια άλλη εταιρία κοιτούσαμε από το παράθυρο του χώρου αφίξεων στο αεροδρόμιο πως κατεβάζουν τις βαλίτσες από το αεροπλάνο μέσω ενός μηχανικού διαδρόμου και ξαφνικά βλέπω την βαλίτσα μας να πέφτει από ύψος 3 μέτρων περίπου!Φαντάσου να είχαμε μπουκάλια μέσα...Αν πάρεις μπουκάλια τύλιξε τα με κάποια ρούχα καλύτερα.

2.Και να την ανοίξουν την βαλίτσα ποιο το πρόβλημα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.028
Likes
6.415
Εγω,οχι με ryanair παντως,εχω μεταφερει ποτα.

Θελανε οι συγγενεις στην αυστραλια τσιπουρο τυρναβου.Τι να κανω?Να αρνηθω?

Προβλημα δεν ειχα και μετεφερα 3-4 μπουκαλια.
Αλλα προσοχη πως τα τα τυλιξεις,γιατι αυτα που λεει ο kabamarou ισχυουν.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.288
Μηνύματα
886.866
Μέλη
38.959
Νεότερο μέλος
ΝικΠ

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom