Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Στο ταξίδι που έκανα με τη ryan οι αεροσυνοδοί ήταν κάπως ζουμπουρλούδικες. Τι να πω, λες να ζηλέψουν τα κεφτεδάκια και να ζητάνε μεζεδάκι; :D
Κάθε άλλο! Μη φοβάσαι καθόλου! Είναι ... καλοταϊσμένες ! :rolleyes:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.293
Likes
1.358
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ΔεΝ ήξερα ότι θα φέρουν τόση αναστάτωση τα κεφτεδάκια μου... Πλάκα έκανα... Πάντως ότι και να πάρετε ,πάρτε και νερό γιατί πλήρωσα τα 250ml 3 ολόκληρα ευρώ !!! Εκεί την πατάς. Όσο για μετά μπορείτε να φωνάζετε από σούπερ μάρκετ ότι χρειάζεστε
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ναι σε μπουκαλακι εννοει, το οποιο θα αγορασεις αφου περασεις τον ελεγχο, απ τον χωρο των duty free, και αρα μπορεις να το χεις πανω στο αεροπλανο.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.293
Likes
1.358
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Το έχουμε ξαναπεί,ότι μετά τον έλεγχο υπάρχουν μηχανήματα κ μπορείς να πάρεις τότε όσα μπουκάλια θες
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Νερο;;;; δεν εννοεις σε μπουκαλάκι. αφού το όριο είναι 100ml
Αφού περάσεις τον σωματικό έλεγχο μπορείς να αγοράσεις νερό και ότι άλλο υγρό θέλεις σε οποιαδήποτε ποσότητα και να τα πάρεις μαζί σου.

Όσον αφορά τα τρόφιμα έχουμε κουβαλήσει με την Ryanair μέσα στο αεροπλάνο και τυροπιτάκια και σάντουιτς και παξιμάδια και φυσικά τρώγαμε και κατά την διάρκεια της πτήσης. Όπως είπαν και οι προηγούμενοι αν είναι καλοκαίρι πάρτε σάντουιτς μόνο για το αεροπλάνο και όχι για μετά γιατί μετά από πολλές ώρες μπορεί να χαλάσουν και να πάθει κάποιος δηλητηρίαση αλλά βασικά δεν αξίζει κιόλας γιατί μπορεί να αγοράσεις κάτι και από τα supermarkets εκεί που φαντάζομαι ότι θα έχουν καλύτερες τιμές.

Εξαίρεση αποτελούν τροφές όπως τα παξιμάδια πχ. που δεν χαλάνε και μπορείς να την βγάλεις με αυτά μέχρι να βρεις supermarket:)
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Θεσσαλονίκη Γιάννενα με ΚΤΕΛ τη δεκαετία του 60, ... ένα πράμα δηλαδή! :rolleyes:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.254
Αφού περάσεις τον σωματικό έλεγχο μπορείς να αγοράσεις νερό και ότι άλλο υγρό θέλεις σε οποιαδήποτε ποσότητα και να τα πάρεις μαζί σου.

Όσον αφορά τα τρόφιμα έχουμε κουβαλήσει με την Ryanair μέσα στο αεροπλάνο και τυροπιτάκια και σάντουιτς και παξιμάδια και φυσικά τρώγαμε και κατά την διάρκεια της πτήσης. Όπως είπαν και οι προηγούμενοι αν είναι καλοκαίρι πάρτε σάντουιτς μόνο για το αεροπλάνο και όχι για μετά γιατί μετά από πολλές ώρες μπορεί να χαλάσουν και να πάθει κάποιος δηλητηρίαση αλλά βασικά δεν αξίζει κιόλας γιατί μπορεί να αγοράσεις κάτι και από τα supermarkets εκεί που φαντάζομαι ότι θα έχουν καλύτερες τιμές.

Εξαίρεση αποτελούν τροφές όπως τα παξιμάδια πχ. που δεν χαλάνε και μπορείς να την βγάλεις με αυτά μέχρι να βρεις supermarket:)
Πήρα το διπλό σάντουιτς από το αεροπλάνο με 4 ευρώ και τον καφέ με 3 και ήταν και τεράστια ποσότητα. Δε νομίζω ότι είναι τόσο ακριβά που χρειάζεται να κουβαλάει κάποιος τρόφιμα. Και το σάντουτς ήταν πολύ καλύτερο από το άθλιο κατασκεύσμα της μοναδικής καφετέριας στο αεροδρόμιο του Άραξου που ήταν σε πλαστική συσκευασία και το άνοιγαν μπροστά σου και το ζέσταιναν (στην ίδια τιμή).
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.293
Likes
1.358
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Τα φαγητα δεν μου φανηκαν τοσο ακριβα. Το νερο ομως ηταν υπερβολικα ακριβο και σε πολυ μικρο μπουκαλακι! 3 ευρω τωρα;;;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Πήρα το διπλό σάντουιτς στο αεροπλάνο με 4 ευρώ και τον καφέ με 3 και ήταν και τεράστια ποσότητα. Δε νομίζω ότι είναι τόσο ακριβά που μένεις και νηστικός.
μμμ ωραία και που θα τα βρούμε τα 7 ευρώ;:D

Ναι εντάξει δεν είναι και πανάκριβα απλά μερικοί προτιμούμε τα σπιτικά σάντουιτς και για λόγους οικονομίας αλλά και επειδή τα φτιάχνουμε πιο ωραία και πιο υγιεινά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.254
μμμ ωραία και που θα τα βρούμε τα 7 ευρώ;:D

Ναι εντάξει δεν είναι και πανάκριβα απλά μερικοί προτιμούμε τα σπιτικά σάντουιτς και για λόγους οικονομίας αλλά και επειδή τα φτιάχνουμε πιο ωραία και πιο υγιεινά.
Το καταλαβαίνω, αλλά όταν μια γυναίκα πρέπει να χωρέσει ρούχα και καλλυντικά για 3-4 ημέρες σε μικρή βαλίτσα, πίστεψέ με, δε μένει χώρος για σάντουιτς!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.336
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom