Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Και ουίσκι να πάρεις στην πτήση της επιστροφής αν θέλεις να το γυρίσεις πίσω στο σπίτι σου γιατί αν πάρεις στο πήγαινε δεν θα μπορείς να το γυρίσεις μετά.
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
καλησπέρα,
υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει?
εκλεισα το πρωι εισητηρια με ryanair και αντι για "νικολαος" εβαλα "νικος" στο ονομα επιβατη του αντρα μου.μπηκα να το αλλαξω αλλα θελει 100 ευρω και κατι για αλλαγη ονοματος,δηλ συνολο 200 για 2 πτησεις.
τι να κανω?ξερει καποιος?
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
elenitsa2012 said:
καλησπέρα,
υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει?
εκλεισα το πρωι εισητηρια με ryanair και αντι για "νικολαος" εβαλα "νικος" στο ονομα επιβατη του αντρα μου.μπηκα να το αλλαξω αλλα θελει 100 ευρω και κατι για αλλαγη ονοματος,δηλ συνολο 200 για 2 πτησεις.
τι να κανω?ξερει καποιος?
Πρεπει να πληρωσεις. Αυτα εχουν οι low cost εταιριες! Επρεπε να ησουν πιο προσεχτικος!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Γεια σου.
Πάρε τηλέφωνο στα νούμερα που θα βρεις σε αυτό το link
Contacting Customer Service
στην 2η στήλη εκεί που λέει reservation contact numbers και διάλεξε το νούμερο που σε βολεύει ανάλογα με την χώρα που μένεις.Δεν είναι σίγουρο βέβαια αν μπορεί να λυθεί το πρόβλημα.Εξήγησε τους αν θέλεις ότι είναι το ίδιο όνομα απλά στην ταυτότητα γράφεται έτσι.Το δύσκολο είναι ότι μπορεί να μην το καταλάβουν γιατί δεν έχουν γνώση της Ελληνικής κατάστασης με τα ονόματα αλλά προσπάθησε το τουλάχιστον. Πες μας και τι έγινε μετά αν μπορείς.
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
σε μια προχειρη αναζητηση που εκανα στα αγγλικα, διαπιστωσα οτι και πολλοι ξενοι αντιμετώπισαν το ιδιο πρόβλημα σε πολλες περιπτωσεις.και οι πιο πολλοι δεν χρεωθηκαν παραπανω παρα μόνο την κληση σε αυτα τα τηλεφωνα και η αλλαγη εγινε.θα παρω και θα σας ενημερωσω για το τι εγινε.αλλιως θα βγαλω νεα εισητηρια.δεν συμφερει να πληρωσω τα 200 ευρω!

βεβαια σκεφτηκα και το εξης:αν εχω ενα εγγραφο που να πιστοποιει οτι ο"νικος ταδε" ειναι το ιδιο προσωπο με τον "νικολαο ταδε" απο την ελληνικη αστυνομια και μεταφρασμενο, λετε να το δεχτουν στο εξωτερικο?
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
τελικά όλα καλά--πήρα πριν τηλεφωνο στην εταιρεια και μια ευγενεστατη κοπελα μου εκανε την αλλαγη free of charge!και για τα 2 εισητηρια φυσικα.μεσα στο 5 λεπτο μου εστειλε και το νεο mail .
και δεν περιμενα πολυ ωρα ισως επειδη ηταν σχεδον μολις ειχε ανοιξει το τηλεφωνικο κεντρο.παντως μπραβο τους για την αμεση εξυπηρετηση.η πρωτη εντυπωση ηταν πολυ καλη.να δουμε και στις πτησεις πως θα ειναι!!
 

stefelp

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία - Μάλγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα!
Γειας σας! εαν υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθησει η του εχει τυχει κατι παρομοιο θα χαιρομουν να με βοηθησει. Πριν λιγη ωρα προσπαθισα να αγορασω εισητηριο απο την συγκεκριμενη εταιρεια εκανα ολα τα βηματα σωστα και ακολουθησε η αγορα εισητηριου πατησα στην αγορα και κανονικα αμεσως σου ερχεται εμαιλ οτι αγοραστικε το εισητηριο. το συστημα ομως κολλησε. πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως η κρατηση δεν εγινε ξαναπροσπαθισα να κοψω εισητηριο και τωρα μου βγαζει error. δεν ξερω τι να κανω να προσπαθισω και για 3η φορα? παιζει ρολο οτι εχω ειδη αγορασμενο εισητηριο για χανια τον ιουλιο και τωρα προσπαθουσα να κοψω αλλο με εντελως διαφορετικους προορισμους...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
παιζει ρολο οτι εχω ειδη αγορασμενο εισητηριο για χανια τον ιουλιο και τωρα προσπαθουσα να κοψω αλλο με εντελως διαφορετικους προορισμους...
ε όχι αυτό δεν το έχω ακούσει ποτέ να γίνεται τόσο καιρό που ασχολούμαι.


elenitsa2012 Σε ευχαριστούμε.
 

stefelp

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία - Μάλγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα!
Τελικα εχει προβλημα το συστημα! μεχρη σημερα το βραδυ εβγαλε ανακοινωση η εταιρεια. μη σου τυχει!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι είχε βγει ανακοίνωση από την Ryanair για αυτό από τις προηγούμενες ημέρες.
 

aem72

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
πρωτο ταξιδι με ryanair απο θεσ/νικη για Ρωμη.εκτος απο μια καθυστερηση μιας ωρας στο ταξιδι προς Ρωμη ολα τα αλλα μια χαρα.ειχα τρομαξει λιγο για την χειραποσκευη αλλα δεν ειχα κανενα προβλημα.δεν μου την ζυγισε κανενας ουτε εδω ουτε στην Ρωμη.στις διαστασεις ημουν λιγο εκτος αλλα με αυτα που ειδα να κουβαλουν αλλοι πρεπει να ημουν ο ποιο εντος.σε γενικες γραμμες ηταν ενα πολυ καλο ταξιδι
 

Adam164

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Υπάρχει κάποιο θέμα με τη μεταφορά φαγητού - τσιγάρων/καπνού στη χειραποσκευή; συγκεκριμένα κάνω το δρομολόγιο Θεσ/νίκη - Χιρόνα (Βαρκελώνη)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.453
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom