Ίος Ερώτηση για Ίο!!

Oliavs

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Αν είναι αυτό που βλέπω πάνω από τη παραλία του γιαλού, αδίκως προβληματίζεσαι.
Δίπλα του είναι τα περιβόητα «σκαλάκια», ο τρόπος σύνδεσης δηλαδή περπατώντας με τη χώρα.
Μπορείτε να ανεβείτε με λεωφορείο και να κατεβείτε από εκεί, ιδιαίτερα μετά τη βραδινή έξοδο.
Είναι πάρα πολύ κοντά στη κυριολεξία. ;)
Ααα τέλεια ευχαριστώ πολύ ! 😁😁
 

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Κανένας για live ανταπόκριση από Ιο?? Είναι όντως τόσο χύμα η κατάσταση εκεί που ξέφυγε η πανδημία? Υπάρχουν κλειστά κλαμπ? Αν και φαντάζομαι και στα ανοιχτά ο ένας πάνω στον άλλον θα είναι.
Έχω αρχίσει και μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις που έχω κλείσει μέσα Αυγούστου (αν και θα ειμαι πληρως εμβολιασμένος)
 

andalusia

Member
Μηνύματα
37
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή, Κούβα, Μεξικό
Κανένας για live ανταπόκριση από Ιο?? Είναι όντως τόσο χύμα η κατάσταση εκεί που ξέφυγε η πανδημία? Υπάρχουν κλειστά κλαμπ? Αν και φαντάζομαι και στα ανοιχτά ο ένας πάνω στον άλλον θα είναι.
Έχω αρχίσει και μπαίνω σε δεύτερες σκέψεις που έχω κλείσει μέσα Αυγούστου (αν και θα ειμαι πληρως εμβολιασμένος)
Tελικα ειναι ανοικτα τα μαγαζια η οχι° πηγε κανενας να μας ενημερωσει ?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Tελικα ειναι ανοικτα τα μαγαζια η οχι° πηγε κανενας να μας ενημερωσει ?
Ανοιχτά είναι, αλλά τα κλειστού χώρου κλαμπ είναι "covid free" δηλ μόνο για εμβολιασμένους και καθιστοί (τρελό κέφι). Για τα ανοιχτού χώρου δεν είμαι σίγουρη, δεν πήγα σε κάποιο, αλλά νομίζω κι εκεί δεν επιτρέπεται να είσαι όρθιος. Ανοιχτά είναι πάντως όλα, και αυτά (τα ανοιχτού τύπου) δεν είναι μόνο για εμβολιασμένους

Πάντως γινότανε ΧΑΜΟΣ φέτος από νεολαία (Έλληνες και ξένους). Τόσο που αναρωτήθηκα που πάνε όλοι αυτοί για ξεφάντωμα με τη κατάσταση που επικρατεί φέτος
 

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Έφυγα την Παρασκευή από Ιο, αν έχει κάποιος καμία απορία, ευχαρίστως να απαντήσω που τα έχω πρόσφατα.
 

Teepeetapo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Έφυγα την Παρασκευή από Ιο, αν έχει κάποιος καμία απορία, ευχαρίστως να απαντήσω που τα έχω πρόσφατα.
Hello! Διάβασα κάπου πως στα λεωφορία επικρατεί συνωστισμός[από μεθυσμένους lol], ισχύει;

Διαμονή στο κάμπινγκ Μυλόποτα χωρίς μέσο θα αξίζει λες; [πενθήμερο λογικά]
Ευχαριστώ πολύυυ :)
 

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Το νησί είχε αναμεικτο κόσμο την περασμένη βδομάδα. Ναι, είχε πιτσιρικαρια από Ιρλανδία, Αγγλία, Γαλλία, Ιταλία, Ελλάδα, αλλά έβλεπες και ζευγαράκια, ακόμη και οικογένειες (ξένων κυρίως) σε πιο ήσυχες παραλίες. Φαντάζομαι όσο φτάνουμε προς τέλος Αυγούστου, θα έχει λιγότερους "μεθυσμένους" που λες.

Είχα νοικιάσει αυτοκίνητο, δε ξέρω για τα λεωφορεία, αλλά είχαν κόσμο γενικά. Αργά το βράδυ φέρνουν κόσμο από Μυλοπότα, Pathos club (Κουμπαρες) στη Χώρα.
Και στο Μυλοπότα να μείνεις, το βράδυ θα ανεβαίνεις (με λεωφορείο) στη χώρα. Εκεί έχει ζωή. 10 λεπτά υπόθεση το πολύ.
Η χώρα έχει στενά με μαγαζιά που μαζεύετε η πιτσιρικαρία, αλλά αν θες βρίσκεις και πιο χαλαρες καταστάσεις.
Προσωπικά μου έλειπε ένα καλό ανοιχτό bar να παίζει καλή μουσική (ίσως φταίει και η πανδημία).
π.χ. το Click cocktail bar μου φάνηκε υποτονικό.
 

Teepeetapo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Το νησί είχε αναμεικτο κόσμο την περασμένη βδομάδα. Ναι, είχε πιτσιρικαρια από Ιρλανδία, Αγγλία, Γαλλία, Ιταλία, Ελλάδα, αλλά έβλεπες και ζευγαράκια, ακόμη και οικογένειες (ξένων κυρίως) σε πιο ήσυχες παραλίες. Φαντάζομαι όσο φτάνουμε προς τέλος Αυγούστου, θα έχει λιγότερους "μεθυσμένους" που λες.

Είχα νοικιάσει αυτοκίνητο, δε ξέρω για τα λεωφορεία, αλλά είχαν κόσμο γενικά. Αργά το βράδυ φέρνουν κόσμο από Μυλοπότα, Pathos club (Κουμπαρες) στη Χώρα.
Και στο Μυλοπότα να μείνεις, το βράδυ θα ανεβαίνεις (με λεωφορείο) στη χώρα. Εκεί έχει ζωή. 10 λεπτά υπόθεση το πολύ.
Η χώρα έχει στενά με μαγαζιά που μαζεύετε η πιτσιρικαρία, αλλά αν θες βρίσκεις και πιο χαλαρες καταστάσεις.
Προσωπικά μου έλειπε ένα καλό ανοιχτό bar να παίζει καλή μουσική (ίσως φταίει και η πανδημία).
π.χ. το Click cocktail bar μου φάνηκε υποτονικό.
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση :)
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Hello! Διάβασα κάπου πως στα λεωφορία επικρατεί συνωστισμός[από μεθυσμένους lol], ισχύει;

Διαμονή στο κάμπινγκ Μυλόποτα χωρίς μέσο θα αξίζει λες; [πενθήμερο λογικά]
Ευχαριστώ πολύυυ :)
Μη σε απασχολεί το λεωφορείο με την έννοια ότι Μυλοποτας-χωρα είναι αρκετά εύκολο και με τα πόδια από το μονοπάτι δίπλα απο το Ios palace. Ωστόσο αν θες να δεις άλλες παραλίες πέρα από το Μυλοποτα και να είσαι σχετικά ευέλικτος με το λεωφορείο δεν είναι πολύ εύκολο γιατί πέρα από το δρομολόγιο Λιμάνι-Χώρα-Μυλοποτας που είναι αρκετά τακτικό για τις υπόλοιπες παραλίες είναι αρκετά περιορισμένα τα δρομολόγια. Επίσης τα λεωφορεία παίρνουν μόνο καθιστός και απαραίτητα με μάσκα, διαφορετικά σε αφήνουν εκτός, όπως και αν συμπληρωθεί ο αριθμός των καθιστων επιβατών, βέβαια πάντα έρχεται γρήγορα το επόμενο.
Επίσης πέρα από το κάμπινγκ του far out στο Μυλοποτα εχει άλλο ένα το purple pig.. Τσεκαρε να δεις τι σε ενδιαφέρει και ποιο απο τα δύο είναι του γούστου σου.
Επίσης για βράδυ και ήρεμο μαγαζί, ωραίο και με καλή μουσική είναι το ios club στη χώρα που βλέπεις και τέλειο ηλιοβασίλεμα απογευματινή ώρες.
 
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Καλησπερα,
ενδιαφερομαι για να παω Ιο κατα τα μεσα του Ιουλιου για 6 ατομα.
Οσον αφορα την μετακινηση και την διαμονη τι εχετε να μου προτεινετε??
Προς το παρον ψαχνω μεσω Αθηνων ή Σαντορινης.
Σας ευχαριστω.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλώς ήρθες!
Ξεκίνα να διαβάζεις εδώ:
Νησιά Αιγαίου
και για όποια απορία το συζητάμε.

μετακινηση και την διαμονη
Μετακίνηση από τις καλύτερες με λεωφορεία αν δεν υπάρχει όχημα, διαμονή αυστηρά στη χώρα.
Προς το παρον ψαχνω μεσω Αθηνων ή Σαντορινης.
Δε μας λες από που ξεκινάς όμως. Αν είσαι εκτός Αθήνας (πχ Θεσσαλονίκη) αυτοί οι δύο είναι οι πιο σίγουροι τρόποι. Ισως και το αεροδρόμιο της Μυκόνου να εξυπηρετεί σε κάποιες περιπτώσεις σε συνδυασμό με πλοίο.
 
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Απο θεσσαλονικη. Ευχαριστω πολυ. Η μεταφορα μεσα στο νησι ειναι ευκολη γενικα με την συγκοινωνια ή με ταξι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom